Dlaczego poprzednie zakupy nie są już wyświetlane po zmianie kraju mojego Apple ID?


10

Ostatnio zmieniłem kraj na moim koncie Apple ID. Podczas gdy wszystko inne jest w porządku, mam problem z moimi zakupami. Wszystkie aplikacje zakupione przed zmianą nie pojawiają się w sekcji Kupione w App Store oraz na liście dostępnych aktualizacji. Jednak liczba zliczeń aktualizacji w iTunes pokazuje dziesiątki dostępnych aktualizacji, ale po naciśnięciu są tylko aplikacje zakupione po dokonaniu zmiany na liście.

Próbowałem usunąć aplikacje z biblioteki i ponownie je kupić, ale bezskutecznie. Dostałem je za darmo tak, jak powinienem, ale problem nie zniknął. Czy jest jakieś rozwiązanie?Właściwie lepiej zobaczyć drugą odpowiedź, @lhunath apple.stackexchange.com/a/105804/1174
cregox

Wygląda na to, że ten problem został już rozwiązany
Reorx

Odpowiedzi:


5

To jest z założenia.

Deweloper wyświetla listę aplikacji dla jednego lub kilku rynków, a gdy stracisz poprzednie zakupy, oznacza to, że ta aplikacja była dostępna na starym rynku i nie jest już dostępna na nowym rynku.

Zajrzyj na stronę, jest kilka wątków na temat osób decydujących się na zmianę kraju lub prowadzenie starego konta.

Jeden jest prostszy i potencjalnie kosztuje więcej, drugi kosztuje więcej czasu, ale masz dostęp do wszystkich zakupów, przeszłych, obecnych i przyszłych na dwóch kontach.

Również - pokrewna sekcja po prawej powinna mieć kilka bardziej prawdopodobnych wątków do pomocy.


Nie sądzę, aby „pytanie rynkowe” było tutaj bardzo ważne. Tak, niektórzy programiści kierują swoje aplikacje na określony rynek, gdy ma to sens, ale większość z nich wchodzi na tak wiele rynków, jak to możliwe, aby poszerzyć grono potencjalnych nabywców / użytkowników. Na przykład Google byłoby głupie, aby nie przejść na jeszcze jeden rynek, na którym można rozszerzyć swoją przeglądarkę Chrome. W moim przypadku WSZYSTKIE APLIKACJE zakupione przed zmianą nie są na liście.
Rzym.

Hmm - mogłem coś przeoczyć, ale jeśli nadal masz zainstalowane stare aplikacje i jest dostępna aktualizacja, otrzymasz plakietkę aktualizacji. Bez znajomości konkretnej aplikacji nie jestem pewien. Czy otworzyłeś bilet u pracowników ds. Rozliczeń w sklepie Apple, aby zbadać jedną lub dwie aplikacje?
bmike

3

Ok, oto czego dowiedziałem się o zakupach w sklepie iTunes App po zmianie kraju Apple ID (z własnego doświadczenia (ten sam identyfikator, inny kraj - Rosja na USA)):

  1. Nie stracisz żadnej aplikacji kupionej przed zmianą, ale
  2. Nie będziesz mieć żadnej z nich na liście „zakupionych”, gdziekolwiek ją sprawdzisz (iTunes, iOS, ...),
  3. Będziesz mógł zaktualizować dowolną z nich za darmo: (a) ręcznie pobierz ją ponownie w iTunes, gdy tylko dowiesz się, że aktualizacja się wydarzyła (pojawi się tylko z komunikatem „Kupiłeś wcześniej, a teraz jest wolny'); (b) normalna aktualizacja z poziomu aplikacji App Store na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, na którym aplikacja jest zainstalowana.

(Tylko mała wskazówka: możesz załadować aplikację taką jak AppShopper z informacjami o posiadanych aplikacjach, która będzie powiadamiać Cię za każdym razem, gdy zostanie zaktualizowana)

Mam nadzieję, że komuś to pomoże

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.