Jak sformatować dysk zawierający zaszyfrowany wolumin?


8

Po pojawieniu się OS X 10.7 z funkcjami szyfrowania dysku zaszyfrowałem pusty napęd USB, tylko dla uśmiechu. Nigdy go nie użyłem i ostatecznie zdecydowałem się sformatować go jako normalny dysk do użytku z systemem Windows i wcześniejszymi wersjami OS X.

Gdy otworzyłem Narzędzie dyskowe, aby spróbować wymazać i ponownie podzielić dysk, wszystko wyglądało dziwnie. Kliknąłem dysk na lewym pasku bocznym, ale po prawej nie było zakładki „Usuń” - tylko „Pierwsza pomoc” i „Partycja” - a zakładka „Partycja” powiedziała: „Możesz podzielić tę partycję tylko na dwie części. Aby to zrobić, kliknij +. ” Nie było opcji zmiany układu partycji ani usunięcia szyfrowania z mojego woluminu. Jak sformatować ten dysk, aby usunąć szyfrowanie?

Odpowiedzi:


11

Okazuje się, że Narzędzie dyskowe nie chciało dotykać dysku zawierającego zaszyfrowaną partycję, ale nie miało problemu ze zmianą samej zaszyfrowanej partycji. Kliknąłem zaszyfrowaną partycję ( nie napęd) na pasku bocznym, a po prawej stronie pojawiła się zakładka „Usuń”. Stamtąd sformatowałem dysk do systemu Mac OS Extended bez szyfrowania, a następnie Narzędzie dyskowe nie zawiesiło się na temat formatowania lub ponownego partycjonowania dysku.


1
Dzięki wielkie. Zmieniłem zdanie na temat utworzonych partycji i zaszyfrowałem 1 z nich. Nie mogłem wrócić, aby zmienić przyczynę całego dysku zewnętrznego i nie wiedziałem, jak to naprawić, dopóki nie znalazłem Twojej strony. Dzięki.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.