Wyłączyć Little Snitch na koncie gościa?


14

Cholernie denerwujące jest pozwalanie innym na używanie twojego komputera na koncie gościa z zainstalowanym Little Snitch, wszystkie kolejne wyskakujące okienka jeden po drugim ... to naprawdę śmieszne.

Również w przypadku kradzieży mojego MacBooka użytkownik zaloguje się do gościa, wszystkie okna dialogowe wyraźnie poinformują go o wyłączeniu połączeń. Tak mało szczęścia przy użyciu „Find my Mac”.

W każdym razie, aby to wyłączyć lub ustawić regułę zezwalającą na wszystko? Oczywiście wszelkie reguły utworzone w LS na koncie gościa nie są zapisywane po wylogowaniu.


Dobry przypadek użycia, ponieważ Little Snitch uruchamia się przy starcie systemu, potrzebujesz skryptu logowania, aby go zabić i musiałbyś żyć / radzić sobie z odradzaniem oprogramowania lub po prostu zrestartować się po wylogowaniu gościa. Czy używasz szybkiego przełączania użytkowników i oczekujesz, że LS będzie działało na jednym koncie, a drugie pozostawi w spokoju, czy też główny użytkownik wyloguje się, zanim gość się zaloguje
bmike

Chociaż, jeśli celem korzystania z Little Snitch jest zatrzymanie programów kontaktujących się z nieznanymi stronami, nie pozwalasz na pokonanie tego obiektu przez konto gościa?
user151019,

Nie interesuje mnie szybkie przełączanie użytkowników. Chcę tylko włączyć na głównym koncie i wyłączyć u gościa. Lub chciałbym ustawić reguły dla gości, które są inne niż te w głównym.

Być może mógłbym zapisać reguły gościa w folderze udostępnionym, a oni zawsze się angażują?

Odpowiedzi:


12
 1. Zaloguj się do konta gościa.
 2. Wyłącz filtr sieciowy Little Snitch
 3. Otwórz bibliotekę> Preferencje, skopiuj at.obdev.LittleSnitch ... do udostępnionego folderu
 4. Wyloguj się i zaloguj do konta głównego
 5. Otwórz Terminal i uruchom sudo su
 6. Otwórz bibliotekę / nazwę użytkownika / bibliotekę / preferencje i zastąp plik skopiowanym plikiem.
 7. Wyloguj się i zaloguj na konto gościa. LS jest wyłączone.

Bum, tak po prostu.
gosmond

Czy jest jakiś sposób rozwinięcia odpowiedzi? Próbowałem następujące kroki, ale nie mogę znaleźć plik o którym mowa w punkcie 3, gdzie sugerował, że należy go widzieć ...

Konieczne może być kliknięcie Option-kliknięcie menu Idź do w Finderze, aby uzyskać dostęp do folderu Library w Mountain Lion.
nohillside

3

Kroki @ user43855 działają poprawnie (oprócz kroku 6, w którym brakuje istotnego bitu), ale zakładają również, że użytkownik jest bardzo zaznajomiony z tym, co się dzieje. Rozszerzyłem, aby uwzględnić szczegóły krok po kroku dotyczące automatycznego wyłączania Little Snitch na koncie gościa.

Ten proces tworzy plik preferencji Little Snitch, w którym Little Snitch jest wyłączony, a następnie kopiuje ten plik do User Templatefolderu, który jest kopiowany przy każdym ponownym utworzeniu konta Gość. (Uwaga: folder Szablon użytkownika służy również do tworzenia nowych kont, więc jeśli chcesz, aby Little Snitch był włączony na nowym koncie, musisz go włączyć po utworzeniu konta).

 1. Zaloguj się do konta gościa.
 2. Wyłącz filtr sieciowy Little Snitch w ustawieniach Little Snitch.
 3. Otwórz Finder i naciśnij + Shift+ G.
 4. W polu „Przejdź do folderu” wpisz ~/Library/Preferencesi naciśnij Enter.
 5. Znajdź nazwany plik at.obdev.LittleSnitch.plisti kliknij go prawym przyciskiem myszy. Chooose Copy "at.obdev.LittleSnitch.plist".
 6. Ponownie naciśnij + Shift+ Gi tym razem w „Idź do folderu” wejdź /Users/Shared/.
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wklej element.
 8. Wyloguj się z konta gościa i zaloguj się na swoje konto główne.
 9. Otwórz Terminal, wpisz sudo sui naciśnij Enter.
 10. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło i naciśnij Enter.
 11. Wpisz cd "/System/Library/User Template/English.lproj/Library/Preferences"i naciśnij Enter.
 12. Wpisz cp /Users/Shared/at.obdev.LittleSnitch.plist ./i naciśnij Enter.
 13. Przy następnym logowaniu do konta gościa Little Snitch zostanie wyłączony.

2
Wszelkie nowe konta utworzone na komputerze Mac po zakończeniu tego procesu będą miały również funkcję Little Snitch. Szablon użytkownika służy do tworzenia nowych kont.
pknz

@pknz dobre połączenie, edytowałem, aby to zauważyć.
tubedogg

Właśnie próbowałem wykonać ten samouczek i nie mogę znaleźć pliku at.obdev.LittleSnitch.plist. Istnieją at.obdev.LittleSnitchConfiguration.plist i dwie inne, ale brak śladu pliku, o którym wspominasz. Zastanawiam się, czy to dlatego, że zaktualizowałem do Yosemite. Czy znasz na to rozwiązanie?
user1434077,

Użyj at.obdev.LittleSnitchConfiguration.plist. Prawdopodobnie zmienili nazwę pliku od czasu ostatniej aktualizacji.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.