Jak wpisać znak TAB na iPhonie


17

Edytuję zwykły plik tekstowy na iPhonie i muszę wpisać znak TAB ( \t). Jednak nie jestem w stanie go znaleźć i zaczynam się zastanawiać, czy on w ogóle istnieje.

Czy ktoś może mi pomóc?


1
W jakiej aplikacji edytujesz?
Mark

Czy powinno być tak samo, ponieważ wszyscy używają tej samej wirtualnej klawiatury? Tak czy inaczej, w tym konkretnym przypadku aplikacja jest wywoływana PlainText.
Svish

Wypróbuj inne aplikacje. Ten reklamuje klawisz tabulacji: itunes.apple.com/us/app/kwrite-text-editor-pdf-export/...
Tom Gewecke

1
PS Możesz poprosić o dodanie tego poprzez www.apple.com/pl/feedback, ale po 6 latach bez niego podejrzewam, że perspektywy nie są świetne.
Tom Gewecke,

2
Cóż, wydaje mi się, że tabulator jest nieco inny, ponieważ w rzeczywistości jest to „widoczna” postać podobna do spacji. Mógłbym być opcją, gdybym na przykład nacisnął wystarczająco długo przycisk spacji.
Svish,

Odpowiedzi:


7

Korzystanie z zastępowania tekstu za pomocą klawiatury:

 1. Użyj OS X, aby utworzyć nową notatkę w Notatkach, którą można zsynchronizować z urządzeniem z systemem iOS.
 2. Używając klawiatury OS X, wpisz znak tabulacji w notatce.
 3. Na urządzeniu z iOS wybierz i skopiuj znak tabulacji, a następnie przejdź do Klawiatura → Zastępowanie tekstu → utwórz nową frazę.
 4. Wklej do niej znak tabulacji i dodaj kolejny znak na końcu. Nie możesz utworzyć pustej frazy „TAB” lub „SPACJA”, w moim przypadku dodałem „-” na końcu.
 5. Wybierz preferowany skrót, np. „Tab”, „/ tab”.

Zrobiłem małą stronę, aby w tym pomóc .. Użyj przycisku kopiowania, aby uzyskać znak tabulacji: fiddle.jshell.net/willwade/am5kvfq9/28/show/light
willwade

Również zobaczyć film tutaj: youtu.be/y1KTKlPA7sI
willwade

6

następująca odpowiedź nie polega na wstawieniu tabulatora, ale linii wcięcia .

(obecnie 2016/05) dla użytkownika iPhone'a podczas korzystania z aplikacji Note,

 1. w linii, którą chcesz wciąć, dotknij ekranu na bieżącym kursorze
 2. następnie pojawi się wyskakujące okienko do dalszej edycji, możesz wybrać wcięcie spośród nich.


2

Jeśli chcesz znaku tabulacji do określonego celu (np. Klienta SSH), polecam pobranie aplikacji, która ma tę funkcję wbudowaną za pomocą jednego lub dwóch szybkich kliknięć. Wielu klientów SSH ma to.

Jeśli chcesz po prostu wszędzie wpisać znak Tab, prawdopodobnie potrzebujesz specjalnej klawiatury. Klawiatury Emoji może mieć klawisza tab pochowany w ich „600 + symbole Unicode”. Ponadto ta aplikacja mapy Unicode, która umożliwia kopiowanie znaków Unicode do bufora kopiowania, może również obsługiwać klawisz tab. Jeśli żadna z tych aplikacji nie ma tego, co chcesz, spróbuj skontaktować się z programistami, ponieważ byłoby to trywialna zmiana, aby dodać obsługę znaku tabulacji.

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno potencjalne rozwiązanie: spróbuj utworzyć dokument w Evernote lub aplikacji Notatki, który zawiera znak tabulacji wygenerowany na twoim komputerze. Sprawdź, czy możesz skopiować i wkleić ten znak.


1
Tak to rozwiązałem. Miałem już znak tabulacji w pliku tekstowym, który edytowałem w PlainText, więc mogłem go wybrać i skopiować do innych potrzebnych mi miejsc. Nie wspaniale: /
Svish

2

Polecam korzystanie z aplikacji do edycji kodu źródłowego, takiej jak Textastic, która ma klawisz Tab.


1

Uzyskaj TextExpander. Jest to aplikacja dla systemów OSX i iOS, która pozwala wpisywać predefiniowane fragmenty tekstu za pomocą skrótów tekstowych. Może tworzyć bardzo skomplikowane fragmenty tekstu, ale dla tego problemu ustawiłem, aby wpisywać znak tabulacji za pomocą skrótu „tab ..”


1
 1. Utwórz nowy skrót w nowej aplikacji Apple Shortcuts.
 2. Dodaj element tekstowy i wpisz w nim% 09.
 3. Dodaj element URL Encode i ustaw go na dekodowanie.
 4. Dodaj element Kopiuj do schowka.
 5. Zapisz i użyj.

Po uruchomieniu skrótu w schowku jest znak tabulacji.

Do tego potrzebujesz tylko urządzenia z systemem iOS z bezpłatną aplikacją Apple Shortcuts w App Store.wprowadź opis zdjęcia tutaj0

Hmm Podczas wpisywania w tym polu komentarza wszystko pokazuje się poprawnie, ale po opublikowaniu zmian formatowania karty (poniżej) znikają. Hmmm? Ale podczas edycji karty wracają. Więc strona nie wyświetla się poprawnie, mimo że formatowanie zostało zapisane. Hmmm?

Trzymanie palca na miejscu pozwala na wcięcie w Notes, ale nie w Mail. Nie pozwala mi też na tabulowanie .., Pages pozwala mi wstawiać tabulatory (i wiele innych rzeczy). Następnie mogę skopiować i wkleić kartę, jak pokazano tutaj: <- TAB

Mogę również skonfigurować skrót klawiaturowy dla karty, jak pokazano tutaj: tab

to jest zakładka przed zakładką słowa; nie można umieścić tylko karty w skrócie, więc skopiowałem kartę, a następnie dodałem kartę słowa.

BTW: To pole komentarza nie pozwala mi na wcięcie ani wstawienie.


-1

Aby wstawić kartę, w wierszu, który chcesz wstawić, dotknij bieżącego kursora, a następnie pojawi się wyskakujące okienko do dalszej edycji. Wybierz Wstaw; następnie tab.


To nie wydaje się działać we wszystkich aplikacjach.
nohillside

-1

Łatwo. Po prostu skopiuj jeden z poniższych znaków tabulacji na swoim iPhonie.

Zakładka: -> <-

Patka:

--> <--

3
Myślisz, że zapomniałeś pary sarkastycznych cudzysłowów wokół tego pierwszego słowa?
Svish,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.