iMovie: Kadrowanie i skrzynka na listy (zignoruj ​​proporcje)


16

Mam projekt w iMovie i chcę przyciąć część jednego z dołączonych klipów do prostokąta, który nie jest 16x9 lub 4x3, ani żadnego standardowego współczynnika kształtu. O ile widzę, iMovie pozwala mi przycinać tylko w kształcie bieżącego stosunku.

Jak mogę zmusić iMovie do przycięcia części klipu do niestandardowego współczynnika proporcji i wypisania wyniku na liście?

Odpowiedzi:


9

W podręczniku iMovie nie ma odniesienia do niestandardowego współczynnika proporcji ani żadnego ustawienia we właściwościach projektu lub narzędzia przycinania.

Jeśli niestandardowe proporcje byłyby obsługiwane przez iMovie, uważam, że Apple ułatwiłoby ich znalezienie.

W końcu iMovie to produkt konsumencki, który wykluczył takie „zaawansowane” funkcje, aby przyciągnąć więcej klientów do Final Cut Suite.

Jedynym rozwiązaniem tego problemu byłoby przycięcie materiału przed importem do iMovie.

Możesz korzystać z bezpłatnych aplikacji, takich jak MPEG Streamclip lub VideoMonkey (która jest wersją VisualHub typu open source).

Chociaż nie użyłem żadnego z nich do kadrowania, obsługują one niestandardowe proporcje!

Mam nadzieję, że to pomoże!


Zgadzam się, że iMovie prawdopodobnie nie będzie w stanie tego zrobić.
cregox

Przyznam nagrodę temu, zakładając, że nikt nie postawi w ostatniej chwili magicznego rozwiązania.
Nathan Greenstein,

Zaskoczony, że dostał nagrodę za to, że powiedzenie, że iMovie nie obsługuje niestandardowych współczynników proporcji, nie jest tak naprawdę prawdą, ponieważ nakreśliłem poniżej, jak to zrobić, ani nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania, ponieważ możesz to ustawić podczas eksportowania za pomocą ustawień zaawansowanych, ponownie tak jak ja wyszczególnione poniżej. Wyjaśniłem również, jak robić dokładnie to, co chcesz - mając tylko część filmu z niestandardowym współczynnikiem proporcji. Znów, drapiąc się tutaj po głowie, że to ta, którą przyznałeś, nawet po moich odpowiedziach.
Mark A. Donohoe

@Marque Twoja metoda nie robi tego, czego potrzebuję. Zobacz mój komentarz.
Nathan Greenstein,

Co nie jest moja odpowiedź? Myślałem, że powiedziałeś, że chcesz, aby część twojego filmu miała inny współczynnik proporcji niż reszta, i żeby ta część miała czarne paski, aby zrekompensować różnicę. Właśnie to powiedziałem ci, jak osiągnąć. To prawda, że ​​nie jest elegancki, ponieważ wymaga wielu kroków, ale to ograniczenie narzędzia.
Mark A. Donohoe

14

Pozostawiając to do wykorzystania w przyszłości: teraz możesz przyciąć wideo z sekcji zaimportowanych mediów przed dodaniem go do filmu.

iMovie automatycznie doda czarne pasy, aby dopasować je do wideo, którym można sterować za pomocą narzędzia do przycinania klipu po dodaniu go do filmu.


TAK! Tak to się robi!
Pykler

7

Natknąłem się na tę stronę, ponieważ miałem podobną sytuację i myślę, że znalazłem rozwiązanie, które działało dla mnie, będzie działać dla innych w tej samej sytuacji. Robiłem zrzut ekranu, a mój ekran ma rozdzielczość 1440 x 900 (imac). W tym filmie robiłem samouczek na temat Photoshopa, a kiedy otworzyłem go w imovie, oferowałem tylko 16: 9, 4: 3 i 3: 2. Wszystkie te proporcje nie działałyby dla mnie, ponieważ wycinałyby niektóre narzędzia z ramki, a widz nie wiedziałby, co kliknąłem. Wybrałem 16: 9 i po umieszczeniu wideo w polu projektu kliknąłem małe okno ustawień na początku klipu i wybrałem „Kadrowanie i obrót”. W okienku po lewej stronie wybrałem „Fit” i zmieniłem proporcje obrazu na 1440 x 900, eliminując niechciane kadrowanie. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


1
to jest poprawna odpowiedź. działa dobrze, nie wymaga dodatkowego oprogramowania / wstępnego przetwarzania.
ericsoco,

4

Tak! Wymyśliłem, jak to zrobić. Sztuka polega na tym, że musisz przyciąć klip PRZED przeciągnięciem go na oś czasu. Jeśli spróbujesz przyciąć po przeciągnięciu klipu na linię czasu u dołu, możesz użyć tylko wstępnie sformatowanego rozmiaru prostokąta.
Mam nadzieję, że to komuś pomoże!


1

W rzeczywistości ustawiasz proporcje obrazu, a dokładniej rozdzielczość wideo, która określa współczynnik proporcji podczas eksportowania sfinalizowanego filmu. Na przykład stworzyłem wideo dla mojego projektu Kickstarter.com (można je zobaczyć tutaj: http://kck.st/h0aufg ) i przełączałem proporcje przy eksporcie między 4: 3 a 16: 9. To, co widzisz w iMovie, to tylko materiał źródłowy. Liczy się eksport. Musisz po prostu grać z zaawansowanymi ustawieniami dla eksportowanego typu.


1
@Marque Ale chodzi o to, że muszę przyciąć do czegoś, co nie jest standardowym współczynnikiem proporcji.
Nathan Greenstein,

Jak powiedziałem, podczas eksportowania wybierasz rozdzielczość. Możesz zrobić to, co chcesz, co oznacza, że ​​możesz zrobić to, co chcesz. Na przykład, jeśli chcesz mieć kwadratowy współczynnik kształtu, po prostu zmienisz szerokość i wysokość. Jeśli chcesz mieć proporcje 2: 1, po prostu zrobiłbyś szerokość dwa razy większą niż wysokość. Niezależnie od tego, jaki współczynnik proporcji chcesz, po prostu ustaw odpowiednią rozdzielczość. To prosta matematyka.
Mark A. Donohoe,

@Marque Tak, wiem. Chodzi o to, że chcę, aby proporcje były inne niż w pozostałej części projektu. Tak więc ustawienie globalnego współczynnika podczas eksportu nie pomoże.
Nathan Greenstein,

O tak ... nie powiedziałeś tylko CZĘŚCI wideo. W takim przypadku musisz utworzyć część, która ma mieć inny współczynnik kształtu jako drugi projekt, a następnie wyeksportować ją jako własne wideo ... a następnie zaimportować jako część bieżącego wideo. Ponieważ będzie on miał inny współczynnik kształtu niż bieżące wideo, możesz tam grać z funkcjami przycinania. To po prostu zabawa z kadrowaniem tej konkretnej sekcji i możesz / dostaniesz czarne paski, które chcesz.
Mark A. Donohoe,

@Marque Haha, dobry punkt. Zaktualizowano Mój zły za to, że nie był jasny.
Nathan Greenstein,

1

Najnowszy iMovie 10.1.9 ma poprawkę. Wybierz klip. Nad oknem podglądu kliknij ikonę przycinania. Wybierz „Dopasuj”. Twój klip powróci do oryginalnego formatu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.