Jak mogę przenieść dane iPhone'a i iPada na nowy komputer?


19

Mam zainstalowany iTunes na starym komputerze (Win XP) i wszystkie aplikacje na iPhone'a i iPada + wszystkie kopie zapasowe są wykonywane na tym komputerze. Teraz chciałbym korzystać z iTunes na nowym komputerze (Win 7) i wycofać stary.

Moje dotychczasowe eksperymenty poszły naprawdę źle. Jeśli zrobię oczywistą rzecz i zainstaluję iTunes na nowym komputerze, a następnie spróbuję zsynchronizować iPhone'a, całkowicie wyczyści on iPhone'a i wszystkie dane aplikacji. Dzieje się tak, mimo że konto iTunes jest takie samo jak na starym komputerze.

Mój cel jest prosty: chcę móc synchronizować / tworzyć kopie zapasowe zarówno iPhone'a, jak i iPada na nowym komputerze, bez konieczności ponownej instalacji wszystkich aplikacji i utraty wszystkich danych aplikacji na urządzeniach.

To wydaje się być tak oczywistą rzeczą - przejście na nowy komputer - czy po prostu nie widzę łatwego sposobu na zrobienie tego?


Odpowiedzi:5

Z mojego doświadczenia, chyba że korzystasz z Time Machine lub Migration Assistant , nie jest to takie łatwe zadanie, jakiego byśmy się spodziewali. Oto bardzo kompletny przewodnik, tutaj jest bardzo uproszczony, a oto kolejny, który wymaga włamania się do biblioteki iTunes i nie polega tylko na kopiowaniu.

iTunes to bardzo niechlujny program i łatwo może być trudno utrzymać go w czystości tylko na jednym komputerze. Przeniesienie go na inną maszynę powoduje dodanie jeszcze jednej warstwy bałaganu.

Jako ostatni zasób wypróbuj narzędzie innej firmy, takie jak synchronizacja . Sam nie próbowałem, ale wydaje się bardzo obiecujący, a większość z nich ma bezpłatne wersje próbne.


Jeśli asystent migracji będzie działał na komputerach innych niż komputery Mac, to w ten sposób można to zrobić, kropka. Używanie w świecie komputerów Mac jest przyjemnością, wspaniale byłoby usłyszeć, że może on działać również na komputerach innych niż Mac.
Richard

@ Richard nie jest pewien, czy tego właśnie chcesz, ale z pewnością coś zrobi z komputera na komputer Mac.
cregox

1

Niedawno poradziłem sobie z tym problemem z moimi rodzicami przechodzącymi z iPada 2 na iPada 3.

IPad 2 został zsynchronizowany z jednym laptopem, iPad 3 był przeznaczony do innego. Zsynchronizowaliśmy iPada 3 z kopią zapasową iPada 2, a następnie poszliśmy podłączyć go do nowego laptopa. (UWAGA: nowy laptop zsynchronizował najpierw wszystkie pliki ze starej biblioteki za pośrednictwem domowego udostępniania). ITunes zapytał, czy zostawić go w spokoju, czy usunąć iPada i zsynchronizować. Po zabawie i wielu googlowaniach poszliśmy naprzód i próbowaliśmy nacisnąć przycisk kasowania i synchronizacji. Gdy to zrobisz, jeśli dwie biblioteki iTunes mają to samo konto iTunes, faktycznie utworzy pełną kopię zapasową iPada PRZED „skasowaniem i synchronizacją”.

Po zakończeniu wszystkie pliki były dostępne, nawet pliki i ustawienia każdej aplikacji. (Takich jak pliki PDF zapisane w dobrym czytniku).


0

Podczas migracji komputerów Mac nie miałem z tym żadnych problemów. Skopiowałem ręcznie swoją bibliotekę iTunes (iTunes został skonfigurowany do zarządzania biblioteką, więc obejmował wszystkie, aplikacje itp.), Upewniając się, że uwzględniono najnowszą kopię zapasową iPhone'a. Właśnie podłączyłem iPhone'a i zsynchronizowałem go jak zwykle.

Oczywiście upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową iPhone'a na starym systemie, aby jeśli nie zadziałał, można go naprawić za pomocą przywracania na starym systemie.


Miałem podobny problem. Następnie skopiowałem mój stary folder iTunes z katalogu Muzyka i zastąpiłem folderem iTunes nowego Macbooka ... Wszystko działa teraz.
Muzammil
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.