Czy jakieś aplikacje OS X ułatwiają wyszukiwanie i zamienianie wielu plików?


9

Szukam narzędzia OS X, które pozwala mi wyszukiwać i zamieniać ciąg wyszukiwania w wielu plikach. Wymagania są następujące:

 • Wyszukaj i zamień
 • Szukaj według wyrażenia regularnego
 • Szukaj w wielu plikach
 • Przeszukuj zagnieżdżone struktury katalogów
 • Zamień wyrażenie może używać wartości z wyszukiwania (wyrażenie regularne)
 • Narzędzie ma łatwy w obsłudze interfejs użytkownika
 • Najlepiej za darmo

Wiem, że niektóre edytory tekstu, takie jak BBEdit, mają tę funkcję, ale wolę lekkie narzędzie, które nie wymaga ode mnie otwierania plików do edycji w pierwszej kolejności.

Jeśli nie ma żadnych narzędzi spełniających te wymagania, rozważę również alternatywę z linii poleceń. Wiem o tym perli sedpopieram coś takiego - rozwiązanie, które mogę zdefiniować jako alias Bash lub funkcję byłoby w tym przypadku mile widziane.

Odpowiedzi:


9

Zazwyczaj używam TextMate :

TextMate Okno dialogowe Wyszukaj i zamień

TextMate (1) jest / był produktem kupowanym, ale TextMate 2 jest obecnie w fazie rozwoju openSource na gitHub i jest darmowy.


5

Sublime Text jest tym, czego używam, jest świetny!

zrzut ekranu z znajdź i zamień

Wzniosły tekst:

 • jest wolny do oceny (bez ograniczenia czasowego)
 • może wyszukiwać i zamieniać
 • może wyszukiwać według wyrażeń regularnych
 • może przeszukiwać wiele plików
 • może przeszukiwać zagnieżdżone struktury katalogów
 • może używać wartości z wyszukiwania w zamianie wyrażenia
 • ma łatwy w obsłudze interfejs użytkownika

1
Czy możesz być bardziej szczegółowy i opisać, w jaki sposób SublimeText rozwiązuje problem opisany w pytaniu?
nohillside

Ich strona internetowa (podany link mówi ci wszystko), ale ... Można to ocenić (bez ograniczeń czasowych) Wyszukaj i zamień - TAK. Wyszukaj według wyrażenia regularnego - TAK. Szukaj w wielu plikach - TAK. Szukaj w zagnieżdżonych strukturach katalogów - TAK. Zamień wyrażenie może używać wartości z wyszukiwania (wyrażenie regularne) - TAK. Narzędzie ma łatwy w obsłudze interfejs użytkownika - TAK. Najlepiej za darmo - TAK (w pewnym sensie).
Mike

3

Nie musisz otwierać plików za pomocą BBEdit. Po prostu wskaż folder. To bardzo potężne narzędzie, z którego często korzystałem przy dużej liczbie plików HTML.


3

Oprócz innych rozwiązań wykorzystujących edytor tekstu znalazłem FAR - Find and Replace , wieloplatformowe narzędzie do znajdowania i zastępowania. Nie jest najładniejszy, ale wygląda na to, że robi to, czego szukam.

http://findandreplace.sourceforge.net/


2

Często używam takich skryptów Ruby:

Dir["**/*.txt"].each { |f|
 IO.write(f, IO.read(f).gsub(/search/, "replace"))
}

Lub możesz użyć gets(nil)z -i:

ruby -i -e 'print gets(nil).gsub(/search/, "replace")' *.txt

Jeśli zainstalujesz Bash 4 i włączysz globstar, możesz użyć go również **w powłokach:

sed -i '' 's/search/replace/g' **/*.txt

1

Jest to dokładnie sednapisane i odpowiada wszystkim twoim wymaganiom, z tym że krzywa uczenia się jest nieco stroma.

Aby uzyskać łagodniejszą krzywą uczenia się, wypróbuj TextWrangler od BareBones. Korzysta z silnika tekstowego BBEdit i, jak sądzę, ma pełną funkcjonalność wyszukiwania i zamiany swojego starszego brata


1
Znam się na programowaniu i skryptowaniu bash, ale nigdy nie zrobiłem nic zaawansowanego sed. Czy możesz podać przykład sedzastępowania tekstu w szeregu plików, na przykład w (obecnie) powyższej rubyodpowiedzi?
nwinkler

-1

Spójrz na moje wyszukiwanie aplikacji i zamień . Możesz go używać w wielu plikach lub katalogach, zabezpieczyć wyszukiwanie / zamień ciągi znaków i możesz używać wyrażeń regularnych.


Jak to działa - dlaczego jest lepsze niż inne odpowiedzi - podaj więcej niż link
użytkownik151019

1
Cześć i witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż nie mamy nic przeciwko deweloperom polecającym swoje produkty, gdy rozwiązują problemy, które są prezentowane, prosimy o podanie jasnego kontekstu, dlaczego Twój produkt jest odpowiedzią i jak rozwiązuje problem. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działa Ask Different oraz format pytań i odpowiedzi StackExchange, zobacz nasze FAQ .
Ian C.

Wydaje mi się, że ma te same funkcje, co inne zalecane tutaj narzędzia. Różnica polega na tym, że masz GUI i możesz zapisywać pliki zawierające ciąg wyszukiwania / zamiany. Ma wszystkie funkcje, o które prosił nwinkler. Może wyszukiwać i zamieniać (także przy użyciu wyrażeń regularnych) w wielu plikach / zagnieżdżonych strukturach katalogów i ma (przynajmniej tak myślę) łatwy w obsłudze interfejs GUI.
thomasguenzel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.