Co tworzy kopia zapasowa Time Machine?


24

Czy Time Machine tworzy kopie zapasowe plików systemowych, plików jądra i innych plików związanych z systemem operacyjnym?

Mam uszkodzone sterowniki i pliki systemowe i chcę wykonać nową instalację systemu OS X, ale chcę także wykonać kopię zapasową aplikacji, plików i folderów.

Zastanawiam się, czy powinienem skorzystać z Time Machine, czy ręcznie wykonać kopię zapasową każdego pliku.


3
Time Machine nie tworzy kopii zapasowych folderów pamięci podręcznej, plików w koszu ani indeksu Spotlight. Zobacz to pytanie .
Lri

Odpowiedzi:


17

Myślę, że mogę cię pocieszyć poniższym stwierdzeniem na stronie Apple (aktualizacja: informacje tutaj cytowane zostały usunięte, ale nadal możesz je znaleźć w tej zarchiwizowanej wersji )

Time Machine automatycznie tworzy kopie zapasowe całego komputera Mac, w tym plików systemowych , aplikacji, kont, preferencji, wiadomości e-mail, muzyki, zdjęć, filmów i dokumentów. Tym, co odróżnia Time Machine od innych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, jest to, że nie tylko przechowuje zapasową kopię każdego pliku, ale także pamięta, jak wyglądał Twój system w danym dniu - dzięki czemu możesz ponownie odwiedzić komputer Mac tak, jak wyglądał w przeszłości.

Na podanej stronie znajdują się nawet samouczki dotyczące przywracania komputera Mac z kopii Time Machine.

Należy pamiętać, że kopie zapasowe nie są rozruchowe. Nadal musisz ręcznie zainstalować nowy system operacyjny (z USB, DVD lub innego ...)


5
Prawdą jest, że kopie zapasowe Time Machine nie są bootowalne, ale nie trzeba najpierw przywracać systemu operacyjnego. Z połączonej strony: „Po podłączeniu dysku z kopią zapasową uruchom komputer Mac z systemu odzyskiwania (Command-R podczas uruchamiania) lub płyty instalacyjnej Mac OS X 10.6. Następnie użyj narzędzia„ Przywróć z kopii zapasowej Time Machine ” . ”
lupincho

W moim przypadku przypadkowo usunąłem partycję odzyskiwania i chciałem ją odzyskać. Mógłbym uruchomić się do odzyskiwania internetowego i przywrócić mój system operacyjny za pomocą Time Machine, ale aby odtworzyć partycję odzyskiwania i przywrócić wszystko, najpierw ponownie zainstalowałem macOS, a następnie przywróciłem wszystko za pomocą Time Machine.
Timothy Zorn,

8

Time Machine tworzy kopię zapasową WSZYSTKO! Dlatego zalecam używanie Time Machine do tworzenia kopii zapasowych systemu. Jeśli zdecydujesz się na nową instalację i chcesz przywrócić tylko określone pliki lub foldery (takie jak niektóre aplikacje, folder dokumentów, trochę muzyki, ale nie folder pobierania ...), możesz to zrobić również za pomocą Time Machine. Nie jesteś ograniczony, aby wziąć wszystko albo nic! Możesz wybrać, co chcesz przywrócić, zakładając, że wiesz, gdzie to jest na dysku twardym.


7
To jest niepoprawne. Time Machine wyklucza wiele plików według reguł, wzorów i wykluczeń. Reguły te zostały zaprojektowane tak, aby nie tworzyć kopii zapasowych plików pamięci podręcznej, plików dziennika, elementów w koszu - więc w przeważającej większości czasu nikt nie dba o wyłączenia, ale Time Machine wyraźnie nie tworzy kopii zapasowej wszystkiego, w przeciwieństwie do rozwiązań opartych na duplikacji, takich jak CCC lub SuperDuper!
bmike

1
SuperDuper domyślnie wyklucza również niektóre pliki, np. W „Kopii zapasowej - wszystkie pliki” napisane jest: „wszystkie pliki w <source> zostaną skopiowane do <target>, z wyjątkiem plików tymczasowych i specyficznych dla systemu, które Apple zaleca z wyłączeniem”
lupincho

3

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dwie rzeczy, których się nie tworzy, to: 1) Moje logowanie do iCloud; 2) Moje ustawienia Dropbox.

Kiedy wykonuję pełne przywracanie, muszę ponownie zalogować się do iCloud, ustawienia Dropbox są przywracane do domyślnych, a Dropbox wykonuje pełne skanowanie mojego folderu, aby potwierdzić, że pasuje do chmury.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.