Czy istnieje sposób zmuszenia iPada do wyświetlenia mobilnej wersji strony internetowej?


3

Próbuję uzyskać dostęp do wewnętrznej strony internetowej, aby wyświetlić kamery CCTV za pomocą iPada. Wyświetli tylko wersję komputerową. Chcę, aby wyświetlała wersję mobilną, ponieważ obsługuje strumienie kamer w formacie JPEG w przeciwieństwie do wersji na komputery stacjonarne, która korzysta z ActiveX (który oczywiście nie działa na iPadzie). IPhone wyświetla wersję mobilną i działa dobrze.

Wiem na tabletach z Androidem, że istnieje opcja „Poproś o stronę na komputery”, a gdy odznaczone, pobierze wersję mobilną. Nie mogłem znaleźć niczego w safari lub w ustawieniach.

W jaki sposób mogę sprawić, by iPad był postrzegany jako iPhone i pobrać układ mobilny strony CCTV?


1
Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie w sposób ogólny, ponieważ różni się to w zależności od witryny.
Gerry,

Odpowiedzi:1

To ostatecznie zależy od konfiguracji strony internetowej. Jeśli używają „wąchania użytkownika” w celu ustalenia, która wersja strony internetowej ma być obsługiwana, może być możliwe obejście problemu (ta metoda używa klienta użytkownika urządzenia, na którym się znajdujesz, w celu ustalenia, która wersja strony ma zostać wyświetlona ).

Mogą określić, które urządzenia mają być obsługiwane, które wersje określonej strony internetowej na poziomie serwera. Jednym ze sposobów jest użycie tego samego adresu URL i podanie innej wersji tej samej strony internetowej. Innym sposobem jest przekierowanie do innego adresu URL (m.twojafirma.com vs. www.twojafirma.com).

Najlepszym sposobem na obejście tego jest zainstalowanie aplikacji, która pozwala sfałszować klienta. Wygląda na to, że pełna wersja Atomic Web powinna na to pozwolić (chociaż nie przetestowałem tego osobiście).

Zawsze możesz wypróbować Opera, Mercury i vBrowse, jeśli Atomic Web nie działa dla Ciebie. Myślę jednak, że te przeglądarki prawdopodobnie nie będą działać.


Dla kompletności zawsze istnieje możliwość, że zastosowali podejście zwane responsywnym projektowaniem, a jeśli tak jest, nie można nic zrobić, aby rozwiązać problem. Elastyczny projekt obsługuje tę samą stronę, ale używa CSS do organizowania jej w różny sposób w zależności od rozmiaru ekranu (i może ukrywać niektóre treści i wyświetlać inne treści). Opierając się o swojej sytuacji, jednak takie podejście jest bardzo mało prawdopodobne, aby zostały wykorzystane.


0

Uważam, że jeśli używasz Chrome na iOS, dostępna jest również opcja „Poproś o witrynę na komputery” (z tą samą implikacją, jeśli nie jest zaznaczona). To oczywiście wymaga korzystania z Chrome.


0

Poszukaj przeglądarki w App Store, która obsługuje fałszowanie agenta użytkownika. Wierzę, że Atomic ma. (Możesz również jailbreak i użyć ulepszenia UserAgentFaker, jeśli chcesz trzymać się Safari lub innej przeglądarki, która nie obsługuje fałszywego agenta użytkownika.) Następnie ustaw przeglądarkę tak, aby używała agenta użytkownika iPhone'a, takiego jak ten:

Mozilla / 5.0 (iPhone; U; Procesor jak Mac OS X; en) AppleWebKit / 420 + (KHTML, jak Gecko) Wersja / 3.0 Mobile / 1A543a Safari / 419.3

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.