Zdalne logowanie wielu użytkowników OSX z GUI


1

Chciałbym dać ograniczony dostęp do mojego OSX 10.8.2 komuś, kto używa systemu Windows na swoim komputerze. TeamViewer, VNC, LogMeIn itp. Działają poprawnie, o ile nie chcę jednocześnie korzystać z mojego Maca.

Czy jest możliwe, aby dać zdalnym użytkownikom możliwość zalogowania się i zobaczyć GUI oraz uruchomić ograniczone aplikacje bez przeszkadzania użytkownikowi zalogowanemu na konsoli?

Odpowiedzi:


2

Tak, możliwe jest zapewnienie użytkownikowi ograniczonego dostępu do komputera Mac. Do tego służą kontrole rodzicielskie ( http://support.apple.com/kb/PH11471 ):

Możesz nie chcieć, aby wszyscy użytkownicy mieli nieograniczony dostęp do komputera,   aplikacje na nim lub treści z Internetu. Na przykład możesz   chcą uniemożliwić niektórym użytkownikom zmianę ustawień użytkownika lub limitu   aplikacje, z których mogą korzystać. Aby zarządzać tym, co użytkownik może zrobić na komputerze, ty   użyj kontroli rodzicielskiej.

Aby go skonfigurować, jak wyjaśniono w powyższym linku, utwórz nowego użytkownika dla swojego kolegi i włącz kontrolę rodzicielską:

 • Wybierz menu Apple & gt; Preferencje systemowe, kliknij Użytkownicy i Grupy, kliknij blokadę, jeśli nie jest odblokowana, i wprowadź nazwę administratora i hasło. Kliknij Dodaj (+) pod listą użytkowników, wybierz „Zarządzane z kontrolą rodzicielską”:

  enter image description here

  z wyskakującego menu Nowe konto wprowadź nazwę i hasło, a następnie kliknij Utwórz użytkownika. Kliknij Otwórz kontrolę rodzicielską, aby skonfigurować kontrolki:

  enter image description here

  Aby ograniczyć aplikacje, które może otworzyć nowy użytkownik, kliknij kartę Aplikacja i ogranicz aplikacje, które może otworzyć nowy użytkownik. Możesz również wybrać prosty Finder, aby jeszcze bardziej ograniczyć środowisko nowego użytkownika:

  enter image description here

Teraz skonfiguruj komputer Mac tak, aby dwie osoby mogły z niego korzystać jednocześnie:

 1. Włącz udostępnianie ekranu w Preferencjach systemowych & gt; Udostępnianie:

  enter image description here

 2. Jeden z was musi zalogować się zdalnie za pomocą VNC . Zainstaluj go na innym komputerze i połącz z komputerem Mac. Najlepsze wyniki uzyskasz, jeśli oba komputery są w tej samej sieci i jeśli uruchamiane aplikacje nie wymagają dużej mocy graficznej.


1
Dzięki! ale ograniczenie dostępu jest tylko w połowie drogi. Jak mogę mieć dwóch użytkowników zalogowanych w tym samym czasie na moim pojedynczym komputerze Mac działającym niezależnie ...
Alex D

Możesz to zrobić, ale jeden z użytkowników musi zalogować się zdalnie z innego komputera za pomocą VNC (pobierz stąd: realvnc.com/download/open ). W tym celu musisz włączyć Udostępnianie ekranu w Preferencjach systemowych & gt; Udostępnianie. Dodam te informacje do mojej odpowiedzi.
jaume

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.