Sterowanie wentylatorem w systemie Windows na komputerze Retina Macbook Pro (Boot Camp)


10

Granie na rMBP pod Windows 7 jest bardzo dobrym doświadczeniem, ale zauważyłem, że dopóki nie podniosę obudowy, istnieje tendencja do automatycznie regulowanej prędkości wentylatora, aby nie angażować rosnącego obciążenia obliczeniowego wystarczająco szybko, aby utrzymać procesor w temperaturze wyłączania termicznego (Tj max) i zamrażaj maszynę.

Jest to oczywiście nieco niewygodne, ponieważ oznacza, że ​​procesor osiągnął temperaturę, której nigdy nie powinien osiągnąć, a także wymaga ponownego uruchomienia.

Wiem, że wentylatory są zdolne do działania na poziomie wyższym niż najwyższy zarejestrowany do pracy, który znajduje się w okolicach 4900 obr / min, powinny być w stanie osiągnąć prędkość 6000 obr / min, co, nawet jeśli byłoby głośno, utrzymywałoby Chłodzenie procesora, co jest dobrą rzeczą w mojej książce.

Oto zrzut ekranu ilustrujący ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mam więc nadzieję, że to wyjaśnia, że ​​skalowanie prędkości wentylatora Apple'a jest nieco konserwatywne, gdy temperatura jest wysoka.

Z tego, co mogę powiedzieć, gdy maszyna stanie się ładna i upieczona, a ładunek „ustabilizuje się”, ogólnie będzie w stanie równowagi, w którym temperatura rdzenia procesora unosi się w wysokich latach 80-tych i 90 stopni C, od czasu do czasu przekraczając 100 stopni C. Dopóki punkt Tj Max 105 nie zostanie przekroczony, komputer nadąża za każdą grą, w którą grasz.

Rozumiem, że w OS XI mogę używać aplikacji smcFanControl do ręcznego określania prędkości obrotowej wentylatora, ale nie byłem w stanie znaleźć podobnego sposobu kontrolowania lub naprawy prędkości wentylatora po uruchomieniu systemu Windows. Kiedy przeprowadzałem tego rodzaju eksperymenty na moim Macbooku Air, wydawało się, że istnieje metoda polegająca na ustawieniu żądanego ustawienia w smcFanControl w OS X, a następnie czasami ponowne uruchomienie w systemie Windows może mieć drążek ustawień. Zasadniczo wykonałoby to zadanie, gdyby działało również na rMBP, ale wolałbym coś bardziej przyjaznego.

Czy są jakieś aplikacje sterujące wentylatorem dla systemu Windows, które rozpoznają i umożliwią sterowanie fanami Macbooka Pro?

Odpowiedzi:


20

Zastanawiam się, dlaczego nikt nie wspominał o wspaniałej i bezpłatnej aplikacji Macs Fan Control, która działa bezbłędnie w systemie Windows. Deklarowana jest obsługa sprzętu Mac, dostępna jest również wersja OS X.


1
Dziękuję Ci. To wymaga więcej głosów. Działa O wiele lepiej niż Lubbos na moim MBP z końca 2008 r.
feihtthief

Pamiętaj, że widziałem, jak ta aplikacja zaczyna żuć procesor, jakby nie było jutra, kiedy uruchomię partycję bootcamp z Parallels. W przeciwnym razie tak, wygląda na to, że działa dobrze podczas robienia całej gry na MacBooku z Windows
Steven Lu

1
Steven Lu , Aplikacja nie działa w Parallels, tylko prawdziwy system Windows zainstalowany na osobnej partycji
GeekUser

1
Korzystam z partycji Windows na dwa sposoby. Najczęściej uruchamia się za pomocą Parallels, aby przetestować coś w przeglądarce na Windowsie ... Granie w gry na laptopie jest głupie :)
Steven Lu

To narzędzie może być skomplikowane w konfiguracji, przeciętny użytkownik NIE MA POMYSŁU, która temp. czujnik powinien użyć do „prawego wentylatora” itp.
jitbit

6

Musisz użyć zewnętrznej aplikacji do inteligentnego sterowania prędkością wentylatora. „Lubbo's MacBook Pro Fan Control” to najlepsza opcja do użycia:

http://sourceforge.net/projects/lubbofancontrol/

Nie zapominaj, że aby mieć inteligentną kontrolę prędkości wentylatorów, po prostu zmień wartość „CPU Key” na „TC0F”. Następnie uruchom ponownie aplikację.

Umieść skrót do tej aplikacji podczas uruchamiania systemu Windows i to wszystko!

Twój Mac pozostanie chłodny i będzie działał nawet pod dużym obciążeniem.


Wow, zastanawiam się, dlaczego nie znalazłem tego wcześniej. Dzięki! Mam nadzieję, że obsługuje mój komputer, przetestuję go następnym razem, gdy uruchomię system Windows (nie potrwa to trochę czasu)
Steven Lu

1
Na moim rMBP pod koniec 2013 roku z uruchomionym Win8.1, Lubbo nie wydaje się poprawnie odczytywać temperatur: twierdzi, że prawie wszystko ma temperaturę 90 ° C, co jest bardzo cholernie gorące. Mac Fan Control odczytuje bardziej rozsądne temperatury, a dwa, które udało mi się odczytać za pomocą ogólnego narzędzia do pomiaru temperatury w systemie Windows, są zgodne. Myślę, że problemem może być to, że Lubbo nie było aktualizowane od dłuższego czasu, a sprzęt nie jest już kompatybilny.
Alex

2

Więc poszedłem z lubbo fancontrol i zmieniłem opcję konfiguracji, jak to sugerowałem powyżej.

Używam Windows 7 Pro na moim MacBooku Pro Retina pod koniec 2012 r., 2.6 i7.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić bez względu na dodatkowy kontroler wentylatora, jest zmniejszenie mocy procesora.

Przejdź do Opcje zasilania> Zmień ustawienia planu (zaczynając od Zrównoważonego)> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

Następnie w wyskakującym oknie Opcje zasilania poszedłem do: Zarządzanie energią procesora> Maksymalny stan procesora, i ustawiłem opcję Na baterii i Podłączono w procentach na 90%.

Ma spadek temperatury o 20 ° C. Napisałem o tym tutaj: http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=20685544&postcount=12


To jest naprawdę interesujące. Muszę przyjrzeć się temu, co faktycznie robi to ustawienie mocy - Wydaje się bardzo przydatne, jeśli możliwe jest zmniejszenie mocy czynnej procesora o 10% przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii i ciepła o znacznie większą część. Być może jest w stanie włączyć Intel Turbo Boost w inteligentny sposób, aby uzyskać te wyniki.
Steven Lu,

To załatwiło sprawę. Moja maszyna nie działa tak blisko, jak wcześniej, a fani w końcu milczą. Dzięki!
braitsch,

1
Cieszę się, że się udało! Jako aktualizacja: byłem w stanie ustawić stan procesora na 95% i nadal utrzymywać niską temperaturę. Baw się nim, aby uzyskać równowagę mocy / ciepła / prędkości wentylatora.
nateevans,

W połowie 2015 MBP z ATI tutaj - wypróbowałem różne ustawienia i 90% maks. Procesora + ATI PowerPlay, aby „zmaksymalizować żywotność baterii” ucisza fanów do szeptu. Dziękuję Ci!
juarola,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.