Czy istnieje dobre narzędzie do edytowania diagramów SQL / rysowania na Maca?


16

Czy ktoś zna kompleksową aplikację Mac do tworzenia diagramów SQL? Myślę, że http://ondras.zarovi.cz/sql/demo/ jest całkiem dobry, ale jest trochę zbyt prosty.

Chciałbym utworzyć schemat bazy danych, relacje między tabelami (w tym etykiety np. Relacji n: m), dodawać komentarze, eksportować do SQL i tak dalej, aby uruchomić z mojego komputera Mac.


1
Wypróbuj Yed . To
nic

Odpowiedzi:


16

MySQL Workbench jest wystarczająco dobry dla większości wymagań programistycznych. Możesz utworzyć Model EER, a także zsynchronizować model ze Zmianami DB lub odwrotnie. Możesz go używać bez żadnych kosztów, ponieważ jest to aplikacja typu open source. Używam MySQL od roku i jest to dla mnie bardzo przydatne. Polecam Ci, jeśli nie potrzebujesz żadnych funkcji i wydajności dla przedsiębiorstw.


Znam już MySQL Workbench, proszę spojrzeć na komentarze :) Właściwie uwielbiam MySQL Workbench, ale może być jeszcze kilka innych funkcji (spójrz na mój komentarz powyżej lub zobacz moje pytanie Workbench tutaj: stackoverflow.com/questions/14946161/... )
Slevin

1
Widzę! Jeśli chodzi o mnie, nie eksportuję do pliku obrazu. Ale używam Workbench i kursora myszy, aby podświetlić linie relacji.
Thiha Maung

Masz rację, MySQL Workbench to świetny modeler i za darmo. Możesz wygenerować DDL i ręcznie zmodyfikować SQLite, chociaż jest brzydki ... ale przynajmniej pozwala ci dokumentować.
Jay Imerman,

8

Jedynym znanym mi narzędziem Mac (i chciałbym usłyszeć o innych tutaj) jest SQLEditor . Niestety, wydaje się, że nie ma żadnej obsługi Procedur przechowywanych ani innych obiektów poza tabelami i widokami.

Istnieją również rozwiązania wieloplatformowe (głównie oparte na Javie). W ostatnim wyszukiwaniu oceniłem DBWrench i DBVisualizer . Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, postanowiłem pozostać przy rozwiązaniu Windows działającym pod kontrolą Parallels.


1
Dzięki za SQLEditor. Dam temu szansę. Obecnie próbuję MySQL Workbench dla komputerów Mac i jest naprawdę świetny, z wyjątkiem niektórych wizualnych „błędów” (patrz stackoverflow.com/questions/14946161/… )
Slevin

Tyle że nie używam MySQL.
Andrew Lazarus,

Z jakiego rozwiązania Windows korzystasz?
Slevin,

@Slevin: Toad Data Modeler . Bardzo potężny. Zepsuty interfejs. Wewnętrzna dokumentacja języka skryptowego głównie w języku czeskim.
Andrew Lazarus

3
Dokonałem wyboru: SQLEditor jest świetny! Dzięki za radę!
Slevin

4

MySQL Workbench jest świetny, chociaż zauważyłem, że w wielu przypadkach OmniGraffle działa wspaniale, szczególnie jeśli nie lubisz „robić tego boleśnie poprawnie zgodnie z teorią wyuczoną na uniwersytecie”, ale raczej wykonywać pracę.


OmniGraffle jest nieco zbyt prosty do modelowania ERD. Nie chcę tego robić boleśnie poprawnie, ale brakuje niektórych funkcji;)
Slevin

4
Nie wiem, dlaczego nie chcesz tego robić „boleśnie naprawiając” i oszczędzić sobie prawdziwego bólu na drodze. Ludzie i ich na wpół upieczone skróty. Pfff
Volte

@Volte, więc jaką aplikację Mac sugerujesz?
Sarel

1
@Sarel, mój komentarz nie sugeruje żadnej sugestii. Był to - poczekaj na to - komentarz dotyczący „robienia tego boleśnie poprawnie”.
Volte,

2

Możesz sprawdzić linię produktów Navicat . Używam Navicat Premium i jest to naprawdę świetne narzędzie typu „wszystko w jednym” dla wielu baz danych, w tym MySQL, Postgres, SQLITE, Oracle i MS SQL Server. Zawiera kartę Model, w której można przeglądać i edytować istniejące bazy danych lub tworzyć de novo , szkicować wszystko, definiować relacje, eksportować SQL, mieć dostęp do funkcji automatycznego układu i różnego rodzaju innych dodatków.

Do wersji Premium dostępnych jest kilka wersji, w tym osobny program Data Modeler , więc musisz się rozejrzeć, aby zobaczyć, co odpowiada Twoim potrzebom. Zwróci ci trochę gotówki, w zależności od wersji, ale możesz pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny, aby upewnić się, że potrzebujesz.

Mam nadzieję, że to pomoże!


1
Dzięki za radę. Wypróbowałem to i zobaczyłem, że wersja Mac to tylko port do wina. Ponadto ulega awarii, jeśli uruchomię aplikację ...
Slevin

1
to dziwne, moja wersja to natywna aplikacja. Właśnie pobrałem download2.navicat.com/download/modeleress010_en.dmg i było to natywne, o ile mogłem powiedzieć. Jaką wersję OSX używasz? Mam
10.8.2

Aplikacja zawiera całą masę plików stalówki w zasobach, więc wygląda dla mnie naprawdę natywnie. Działa świetnie dla mnie. (Mam go w App Store). Wersja dla Linuxa to Wine.
Alan Shutko

Nie rozumiem ... coś poszło nie tak. Teraz działa ... :)
Slevin

2

Wolnym narzędziem SQL dla mnie jest SQuirreLSQL . Jest to aplikacja Java, ale bardzo responsywna, z której można zainstalować zarówno sterowniki DB, jak i wtyczki, a jedna z nich pozwala na przebudowę i tworzenie diagramów baz danych.

Aqua Data Studio działa na Mac OS X jako mieszana aplikacja Cocoa / Java z natywną wydajnością i zawiera funkcje modelowania relacji encja.


2

Używam również Vertabelo i mogę go również polecić. Jest w 100% oparty na sieci. Możesz pracować na swoich modelach albo w Chrome, albo w Safari (obsługa przeglądarki Safari została dodana kilka miesięcy temu). Narzędzia graficzne Vertabelo do projektowania modeli baz danych są po prostu niesamowite! Prosty i intuicyjny, a jednocześnie bardzo kompleksowy i profesjonalny. Brak licencji na komputer, pobieranie i instalacja. Możesz pracować zdalnie z dowolnego komputera podłączonego do sieci. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działa Vertabelo, możesz spróbować bez rejestracji: https://my.vertabelo.com/try


2

DBSchema jest również niesamowity. Najlepszą rzeczą jest to, że możesz jednocześnie wykonywać inżynierii odwrotnej, a także modelować. Po zmianie diagramu zmieniasz bazę danych; możesz zaimportować te zmiany z powrotem na diagramie.

Jedyną wadą jest uporządkowanie nazw kolumn na diagramach - które niekoniecznie są zgodne z porządkiem nazw kolumn w prawdziwej bazie danych, jeśli to zrobisz.

Oceniłbym, że jest to jedna z bardzo fajnych aplikacji.


+1 - Szkoda, że ​​nie wiedziałem wcześniej o DbSchema. Zmarnowałem tyle czasu z Navicat i SQL Power Architect. DbSchema jest oparty na Javie (Groovy ??), ale wygląda naprawdę dobrze i ma mnóstwo przydatnych funkcji.
mattmc3,

1

Sprawdź http://www.yworks.com/en/index.html , może nie być tym, czego szukasz, ale ma modelowanie ER i inne ...


1
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
Globalny koczownik

2
Z pewnością kopiowanie i wklejanie informacji, które są dostępne bezpośrednio na ich stronie internetowej, to a) strata czasu i b) nieistotne, jeśli same informacje się zmienią. Link jest jedną z niewielu rzeczy, które prawdopodobnie pozostaną niezmienione przez bardzo długi czas. Doceniam twój komentarz, ale czy na wszystkie pozostałe odpowiedzi opinia użytkownika jest pomieszana z faktem, a czasem maskowana jako fakt. Podałem jedynie odnośnik, aby OP mógł wykonać własne wezwanie.
Mike

1

Polecam Vertabelo . Vertabelo to internetowy projektant baz danych pracujący pod Chrome opracowany przez firmę, dla której pracuję.

Najważniejszą cechą tego narzędzia jest to, że pozwala ono udostępniać modele baz danych w zespole i współpracować z nimi za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Inne funkcje Vertabelo obejmują:

  • Wersja modelu
  • Obsługa PosgreSql, MySQL, Oracle, MS SQL Server, DB2, SQLite, HSQLDB
  • Wyszukiwanie dynamiczne / wizualne
  • Sprawdzanie poprawności modelu bazy danych na żywo
  • Inżynieria odwrotna

Vertabelo jest darmowy dla mniejszych projektów (do 3 modeli i 20 tabel w każdym modelu) i posiada wersje komercyjne dla większych projektów baz danych.


0

Moim preferowanym narzędziem do modelowania w OS X jest Visual Paradigm (VP-UML). Mają bezpłatną edycję społecznościową, która świetnie nadaje się do tworzenia ERD - ale jeśli chcesz wygenerować DDL z ERD, musisz kupić edycję standardową.

Jest także wieloplatformowy, więc to kolejny dobrodziejstwo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.