Żel krzemionkowy utknął w gnieździe słuchawkowym


20

Mam nietypowy problem: mam małą kulkę żelu krzemionkowego przyklejoną do gniazda słuchawkowego Macbook Air.

Jakieś pomysły, jak mogę to wyciągnąć z gniazda słuchawkowego?


4
Jak głęboko jest zablokowany? Spróbuj użyć ciśnienia próżniowego, aby go wyciągnąć?
JakeGould,

3
Wydaje się, że próżnia będzie jednym z jedynych sposobów na jej wydostanie się. Zachowaj ostrożność, stosując próżnię wokół swojego MBP. Być może użyj taśmy do uszczelnienia części końcówki odkurzacza, aby uzyskać bardziej skoncentrowany obszar ssania.
bassplayer7

Odpowiedzi:


7

Jest to obcy obiekt numer jeden, który widziałem, że utknąłem w gniazdach słuchawkowych iPoda / iOS i podobnie jak wyciąganie monet, wizytówek i płyt CD z zablokowanego gniazda napędu optycznego, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go w ręce wyszkolonego technika usuwać.

Teraz, jeśli nie możesz dotrzeć do technika, któremu ufasz, musisz użyć pewnej pomysłowości, aby zdecydować, czy możesz go usunąć.

Jeśli koralik grzechota podczas delikatnego odwracania urządzenia, bardzo prawdopodobne jest, że możesz go wydobyć mechanicznie (siła dośrodkowa podczas machania ramieniem) lub ssanie światła lub bardzo ostrożnie przesuwając dźwignię poza kulę.

Niestety, w większości przypadków koralik zostaje mocno zaklinowany na dole z powodu siły z gniazda słuchawkowego, a siła potrzebna do zmiażdżenia kuli zwykle uszkadza cienkie metalowe styki, które są zaprojektowane do utrzymywania końcówki gniazda słuchawek w porcie.

Przed podjęciem decyzji o wypchnięciu ciała obcego, takiego jak koralik krzemionkowy, możesz rozważyć opcje naprawy i koszt nowego podnośnika.

Powodzenia i mam nadzieję, że nie zakończy się to kosztowną naprawą lub wymianą.


9

Miałem jednocześnie dwa koraliki krzemionkowe w gnieździe słuchawkowym iPada. Co za ból! Wziął spinacz i zeskrobał koraliki w górę iw dół, uważając, aby nie dotknąć styków słuchawek. Boki zmieniły się w proszek w ciągu 2-3 minut, umożliwiając wypadnięcie każdego z nich. Owiń spinacz ręcznikiem papierowym i wytrzyj wnętrze.


8

Moja siostra ma dokładnie ten sam problem! Dostała kulkę z żelem krzemionkowym, która utknęła w swoim iPodzie touch 4. Użyłem igły (do szycia) i „zniszczyłem” kulkę krzemionkową. Trochę to trwało, ale zadziałało!


4
 1. Weź wykałaczkę

 2. Nałóż niewielką ilość kleju cyjanitowego na płaską końcówkę (dolną część) wykałaczki (średnica bąbelka kleju MUSI być znacznie mniejsza niż średnica kulki lub samej nasadki, inaczej przykleisz nasadkę)

 3. bardzo precyzyjnie skieruj płaską końcówkę wykałaczki w kierunku piłki i nie ruszaj się podczas jej ustawiania. (uważaj, aby nie dotykać boków gniazda, jeśli to zrobisz, usuń wykałaczkę. Nie rozmazywaj: nadal możesz zeskrobać suchy klej za pomocą metalowego ostrza później)

 4. Ciągnąć! :)


2

Użyłem agrafki wygiętej prosto i zdrapałem piłkę i wielokrotnie stukałem laptopa z boku stołu, aż wyszedł. Zajęło to około 5 minut.

Kiedy piłka wyszła, nie była już okrągła i prawdopodobnie dlatego mogła się wyślizgnąć.


1
Miałem ten problem, koralik utknął całkiem dobrze ... bez grzechotania. Skrobanie go za pomocą szpilki / szpilki było sposobem, w jaki w końcu wyszło (i całkiem łatwo). Wcześniej próbowałem używać superglue, a było to po prostu niechlujne i nieskuteczne.
Deepak Joy,

2

Moi przyjaciele i ja mieliśmy ten sam problem, gdy BARDZO mocno utknęliśmy - użyliśmy spinacza do papieru, rozbiliśmy go na milion kawałków, a następnie normalnie wytrząsaliśmy. :) TO DZIAŁA


1

Rozważ wypróbowanie tego:

Odkręć dwuczęściowy długopis. Odłóż górną część cylindra, pojemnik z tuszem i sprężynę. Umieść końcówkę dolnej części w (lub wokół) zablokowanym podnośniku. Teraz .. cóż ... ssać. Oczekuję, że nie będziesz w stanie wygenerować wystarczającej mocy ssania, aby spowodować szkody.

Uważaj tylko, aby kulka z żelem krzemionkowym nie okazała się mieć mniejszej średnicy niż otwór końcówki pióra. Krzemionka może być obojętna w odniesieniu do układu trawiennego, ale twoje płuca nie są tak wybaczające, jeśli chodzi o zasysanie ciała obcego, nawet jednego tak małego. Pomyśl o tym, prawdopodobnie rozsądnie jest zakryć koniec beczki, którą umieścisz w ustach chusteczką lub cienką ściereczką, ponieważ wszelkie wcześniejsze próby usunięcia piłki mogły pozostawić ją we fragmentach, których oko nie może dostrzec.


6
Prawdopodobnie najrozsądniejszym sposobem jest nie stosowanie się do sugestii Doktora G, aby użyć płuc jako urządzenia próżniowego. Płuco, które dostaje sferoidę krzemionkową, nie będzie szczęśliwe. Ani trochę. Chusteczki higieniczne lub cienkie ściereczki mogą uszkodzić uszczelnienie potrzebne do odpowiedniego zasysania. Jeśli naprawdę chcesz tego spróbować, być może rajstopy wystarczyłyby, by złapać latającą piłkę. Powodzenia. Będziesz tego potrzebować.
IconDaemon

1

Wyłącz system, a następnie użyj igły z przyklejoną do niej dwustronną taśmą. Za pomocą tej igły wyjmij żel krzemionkowy z gniazda.


1

Chociaż ta metoda ma również swoje wady (możesz uszkodzić czarną plastikową obudowę złącza), IMHO jest wciąż najmniej destrukcyjnym sposobem.

Miałem ten sam problem i wyjąłem piłkę za pomocą rozgrzanej igły:

 • Weź igłę / szpilkę o żelaznej główce.
 • Weź jeden kawałek listwy zaciskowej i przymocuj go do ostrego końca szpilki. Pozwoli to uniknąć poparzenia palców.
 • Stabilizuj iPada pod silnym źródłem światła.
 • Rozgrzej szpilkę zapalniczką.
 • Wsuń igłę delikatnie w koralik.
 • Poczekaj, aż igła ostygnie.
 • Delikatnie wyciągnij igłę.
 • Odpręż się, oddychaj i nie spiesz się.

Bądź ostrożny. Pracował dla mnie. Jeśli to możliwe, najpierw zdobądź doświadczenie z koralikami, wypróbowując inne koraliki.

Szpilka z żelazną główką Listwa zaciskowa


1

Jest to proste i chroni również gniazdo telefoniczne.

Zwiń mały kawałek papieru o długości około 1/2 cala i wystarczająco długo, aby owinąć gniazdo słuchawkowe ponad 1 raz. Dzięki temu mały okrągły rękaw można wcisnąć w otwór aż do koralika krzemionkowego. Otacza go i ogranicza klej.

Weź okrągłą wykałaczkę lub okrągłe mieszadło do kawy (najlepiej), które pasuje do papierowego rękawa (wykałaczka musi zostać obcięta, aby odciąć ostro zakończony koniec) i dotknij końcówki syreny kawy gorącym klejem (chcesz lepkiego kleju aby nie wyciekł do gniazda) i włóż go do rękawa i pozwól mu ostygnąć.

Inne kleje działałyby ... klej do papieru / drewna z wodą w nim byłby w porządku, ale gorący klej jest szybki i ma doskonałą przyczepność.

Następnie wysuń rękaw i cokolwiek wepchniesz w środek rękawa.

Cholerny koralik! (Odniesienie Szekspira)

Użyłem tego WIELU razy, ponieważ zdarza się to zbyt często.


0

możesz także spróbować użyć kciuka, aby złamać piłkę na pół


0

W jakiś sposób utknąłem kulkę z żelem krzemionkowym w gnieździe audio w moim telefonie Samsung Note 3. Byłem w stanie użyć małego śrubokręta z płaskim łbem (takiego, jakiego używasz w okularach) i rozbić kulkę krzemionkową, uderzając ją bezpośrednio kilka razy. Zamieniło się w pył i użyłem dmuchawy, aby pozbyć się cząstek. Teraz działa jak urok.


0

Miałem ten problem, koralik utknął całkiem dobrze ... bez grzechotania. Skrobanie go za pomocą szpilki / szpilki było sposobem, w jaki w końcu wyszło (i całkiem łatwo). Wcześniej próbowałem używać superglue, który był po prostu nieuporządkowany i nieskuteczny.


0

Po prostu poszedłem naprzód, stałem się agresywny i szturchnąłem go małym śrubokrętem Torx z kontrolerem xbox

Zmieniło się w proszek i mogę używać gniazda słuchawkowego, jakby nic się nie wydarzyło.


0

Spróbuj poniżej sztuczki. To działa jak urok.

 1. Nanieś „superglue” lub cyjanoakrylan na gruby koniec wykałaczki.
 2. Włóż ten koniec do gniazda słuchawkowego i wyjmij zęby.

Otóż ​​to.


Byłby to „superglue” lub cyjanoakrylan, dla każdego, kto inaczej musiałby wyszukiwać w Google te nazwy handlowe… tak jak ja;)
Tetsujin

0

Użyłem wyprostowanego spinacza do papieru, aby zmielić koralik na kawałki. Zajęło to około 3 minut. Koralik wypadł na małe kawałki. Teraz działa dobrze.


0

Właśnie udało mi się wyciągnąć koralik krzemionkowy z portu słuchawek. Po prostu ostrożnie miażdżę je małym śrubokrętem, a koralik po prostu miażdży na małe kawałki .. i łatwo czyści port, obracając port do dołu, aby wypuścić frakcję


0

Zdarzyło mi się to na moim starym laptopie Lenovo, a także na MBP. Koralik wbił się dość głęboko, próbowałem go złamać, ale bez powodzenia.

Na koniec mój tata przyszedł z pomocą mikro-śrubokrętem w kształcie dłuta. Wystarczy wsunąć śrubokręt do gniazda, aż dotknie koralika krzemionkowego. Delikatnie dociśnij i obracaj śrubokrętem, aż koralik pęknie (zajęło to około 2-3 minut). Uwaga: użyj śrubokręta w kształcie dłuta. Powinny być dostępne w każdym sklepie ze sprzętem za około 2-5 USD. Wizerunek


-2

Możesz używać portu audio USB, dopóki problem nie zostanie rozwiązany przez odpryskiwanie krzemu.


1
Podany link nie był pełnym linkiem. Skopiuj cały link, aby link działał.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.