Czy wyskakujące uprawnienia dla powiadomień wypychanych w systemie iOS odnoszą się zarówno do powiadomień lokalnych, jak i zdalnych (APN)?


2

Z trudem próbuję zrozumieć, w jaki sposób powiadomienia push i powiadomienia lokalne są obsługiwane przez urządzenia z systemem iOS. Zrozumiałem, że powiadomienia wypychane odnoszą się do powiadomień wysyłanych z serwera za pośrednictwem usługi powiadomień wypychanych Apple (APN), podczas gdy powiadomienia lokalne są zaplanowane na urządzeniu według godziny i daty dostawy bez żadnego połączenia z serwerem. Jednak po stronie użytkownika wszystkie powiadomienia wyglądają tak samo i pozornie są zarządzane tak samo, czy to w Ustawieniach> Powiadomienia, czy na stronie ustawień w aplikacji.

Moje jedno pytanie dotyczy jednak powszechnego alertu żądania powiadomień wypychanych, który jest często wyświetlany przy pierwszym uruchomieniu aplikacji (zdjęcie poniżej). W tym przypadku Apple używa języka „powiadomień push”, który wydaje się zajmować włączaniem i wyłączaniem powiadomień APN. Myślę, że problem polega na tym, że rozróżnienie nie byłoby jasne dla użytkowników, którzy nigdzie indziej nie zauważą tej różnicy podczas zarządzania powiadomieniami.

Czy ten alert dotyczy tylko zdalnych powiadomień push (APN), czy też włącza lub wyłącza powiadomienia lokalne?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


1

Tak , preferencje w Ustawieniach / powiadomieniach działają również w przypadku powiadomień lokalnych .

Dokumentacja Apple'a stwierdza, że:

[Użytkownik] może również selektywnie włączać lub wyłączać typy powiadomień wypychanych (tj. Oznaczanie ikon, komunikaty ostrzegawcze i dźwięki) dla określonych aplikacji.

Co nie jest dokładnie wyjaśnione, ale właśnie przetestowałem to w małej aplikacji, która ma tylko lokalne powiadomienia, a wyłączenie wszystkich możliwości powoduje wyłączenie powiadomień.

Pamiętaj też, że aplikacja, która ma tylko powiadomienia lokalne, będzie wyświetlana również w ustawieniach powiadomień, co nie ma sensu, jeśli te ustawienia nie wpłyną na tę aplikację.


Dzięki za pomoc. Czy wiesz, dlaczego Apple używa wyrażenia „Powiadomienie push” w wyskakującym okienku na zrzucie ekranu, który dostarczyłem? A może tekst tego wyskakującego okienka jest definiowany przez twórcę aplikacji?
Shimon,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.