Które aplikacje OS X są niezbędne?


181

Wyszukaj przed opublikowaniem!

Na liście znajduje się już wiele aplikacji. Najprawdopodobniej dotyczy to tego, o którym myślisz. Sprawdź istniejące odpowiedzi, aby uniknąć duplikatów, a wynikające z tego czyszczenie wymaga.

Aby wyszukać, użyj pola wyszukiwania w prawym górnym rogu. Aby wyszukać odpowiedzi na bieżące pytanie, użyj inquestion:this. Na przykład:

inquestion:this Evernote

Jeśli nie został jeszcze opublikowany, postępuj zgodnie z kilkoma prostymi zasadami, dodając go jako odpowiedź.

Zasady

 1. Ogranicz do jednej aplikacji na odpowiedź .

 2. Dodaj krótki opis aplikacji.

 3. Dodaj link do strony internetowej w nazwie aplikacji, jeśli to możliwe (bez bezpośrednich pobrań).

 4. Służy ## [appName](link)do cytowania nazwy aplikacji.

 5. Tylko aplikacje Mac OS X (nie iOS, OS 9, kompatybilne itp.). Wszystkie wersje OS X są akceptowane, ale jeśli aplikacja wymaga konkretnej wersji, należy pamiętać.


15
Zagłosowano na zakończenie - dobre pytanie, ale naprawdę powinniśmy unikać tutaj subiektywnych.
apostlion

19
@Aplion: Po prostu dlatego, że jest subiektywny, nie oznacza, że ​​nie można na nie odpowiedzieć. Istnieją (zdefiniowane przez społeczność) „dobre” aplikacje, które są przydatne na co dzień.
Josh K

27
Zagłosowano ponownie otworzyć - jest to subiektywne, ale popularny i użyteczny styl pytań, jeśli jest przechowywany jako wiki i nie jest powtarzany zbyt często. Te pytania są najczęściej akceptowane na przykład na gadgets.stackexhange.com.
Jon Hadley,

10
Czy możemy stworzyć Wiki Wiki? A także 1 aplikacja na odpowiedź? Znacznie łatwiej jest sprawdzić, czy coś zostało już powiedziane, i edytować, aby dodać informacje o tej aplikacji. Dziękuję Ci.
Loïc Wolff,

11
Zrobiłem dużo porządków. Zmieniono wszystkie nazwy aplikacji na ##(ponieważ było to najczęściej używane w istniejących odpowiedziach. Przeniesiono linki, aby znajdowały się w nazwach aplikacji. Usunięto niektóre deskryptory z pierwszej osoby.
Robert S Ciaccio,

Odpowiedzi:


231

Dropbox

Umieść swoje pliki w Dropbox na jednym komputerze, a będą one natychmiast dostępne na każdym innym komputerze, na którym zainstalowałeś Dropbox.


Ale nie tylko Mac.
Mosze

9
@Moshe: Pewnie, wiele wymienionych aplikacji (VLC, Chrome, Skype, Evernote, ...) jest dostępnych nie tylko na komputery Mac. To nie ma znaczenia
Jonik

1
Wydaje mi się, że to zaskakujące, pojawia się najpierw dropbox ... To się nigdy nie stanie z „programami Windows, bez których nie można żyć” w społeczności Windows.
cregox

2
@Cawas - Może dlatego, że Dropbox ma ducha Maca: po prostu działa.
mouviciel

4
Należy zauważyć, że Dropbox ma długą historię z bezpieczeństwem i podstępnymi praktykami, które obejmują kontakty z organami: news.cnet.com/8301-31921_3-20072755-281/... i paranoia.dubfire.net/2011/04/…

220

Terminal

Terminal.app otwiera terminal UNIX i umożliwia dostęp do wielu zaawansowanych narzędzi i funkcji, tak jak na komputerze z systemem Linux lub BSD.


7
Tak samo. Otwarte na stałe i główny powód, dla którego przeprowadziłem się z komputera - przyzwoity punkt dostępowy dla systemu Unix.
Jon Hadley,

7
iTerm jest jeszcze lepszy.
neoneye

21
Co z iTerm2?
Studer

4
Daszek to świetny dodatek - naciśnięcie klawisza wsuwa terminal od góry ekranu.
Dan Ray

6
Zapomnij o terminalu + wizjerze. iTerm 2 oferuje wizjer i wiele więcej ... Przełączono na kilka tygodni temu, nigdy nie wróci.
Vincent

183

Zapowiedź

Wiele osób (zwłaszcza nowicjuszy) całkowicie nie dostrzega, co potrafi skromna, wbudowana aplikacja Preview. Oprócz obsługi plików PDF (w tym drukowania ich w różnych układach itp.), Możesz łączyć pliki PDF razem z nim (otwórz pasek boczny i zacznij przeciągać do niego pliki pdf, zmieniać kolejność stron itp.).

Możesz przycinać i zmieniać rozmiar obrazów, dostosowywać kolor i nasycenie (itp.), Zapisywać w innym formacie, a nawet dodawać do zdjęć tekst i proste adnotacje diagramowe.

Podobnie jak wiele wbudowanych programów, istnieje ogromna elastyczność, której na początku nie doceniasz, ponieważ jest ukryta w graficznym interfejsie użytkownika - w przeciwieństwie do dużych zagnieżdżonych menu funkcji, musisz wypróbować różne rzeczy za pomocą myszy - często rzeczy po prostu działają!


1
@robsoft: Nie wiedziałem o dołączaniu plików PDF. Czy możesz wyjaśnić, jak to się dzieje? (A może źle cię rozumiem?) IE: document1.pdf i document2.pdf, a następnie zapisać go jako scalony dokument.pdf? Próbowałem oczywistych rzeczy i wydaje się, że to nie działa.
Cameron Conner,

6
@Cameron - na pewno nie dostałem tego na początku. To nie jest całkowicie intuicyjne. Najpierw otwórz dokument PDF. Naciśnij Shift-Cmd-D (lub wybierz Widok paska bocznego z menu Widok). Teraz przeciągnij kolejny plik PDF (z Findera, pulpitu itp.) Do pliku PDF widocznego na pasku bocznym (upuść swój drugi dokument na pierwszym, a nie w pustym obszarze paska bocznego). Podgląd połączy dokumenty razem (możesz przywrócić lub zapisać, zapisać jako itp.). Wydaje się, że wszystkie pliki pdf są wyświetlane na pasku bocznym. Daj mi znać, jeśli go dostaniesz, w przeciwnym razie postaram się zrobić mały samouczek online. :-)
robsoft

To wspaniale! Nie muszę już czekać na rozdęty program Acrobat, aby scalić dokumenty. Mój problem polegał na tym, że otworzyłem oba pliki PDF naraz, co uwięziło je na pasku bocznym jako osobne pliki PDF i nie pozwoliło mi tego zrobić. Sztuką jest po prostu otworzyć tę, a następnie przeciągnąć. Dzięki wielkie!
Cameron Conner,

niesamowite! Nie wiedziałem też o połączeniu. Dlaczego mieliby to tyle ukrywać?
Stephane

4
Warto również zauważyć ... możesz dodawać adnotacje do plików pdf za pomocą podglądu. Jest to przydatne do wszelkiego rodzaju rzeczy; dodawanie prostych kształtów do podkreślania / podkreślania rzeczy, dodawanie (kolorowych) tekstów do robienia notatek itp.
eykanal

159

Warczeć

Growl to dobrze znany system „powiadomień” dla komputerów Mac; wiele różnych programów obsługuje Growl i przesyła do niego powiadomienia. Masz zaskakujący stopień kontroli nad tym, jak wyglądają powiadomienia, jak się grupują, jak są usuwane z ekranu itp. Można to skonfigurować uniwersalnie lub indywidualnie dla każdej aplikacji, dzięki czemu jest bardzo elastyczna.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji dla mnie jest sposób, w jaki możesz go skonfigurować, aby wysyłał powiadomienia do wybranych innych komputerów Mac w sieci - mogę zostawić jednego z moich komputerów Mac robienie czegoś (np. Pobieranie dużego pliku) podczas korzystania z mojego inny komputer Mac, a gdy pierwszy komputer Mac zakończy pracę, powiadomienie wyskakuje na komputerze Mac, na którym jestem.

Warczenie jest bezpłatne, ale możesz przekazać darowiznę na rzecz sprawy!

Programy, które mogą korzystać z Growl to Coda, Dropbox, Firefox, Handbrake, NetNewsWire, SuperDuper !, Transmit, a także Mail & Safari (za pośrednictwem wtyczek pomocniczych).


10
Ugh, nie mogę ci powiedzieć, jak bardzo nienawidzę Growl. Gorzej, że mnóstwo aplikacji (takich jak Dropbox) instaluje go po cichu bez pytania lub po prostu powoduje awarię i nagrywanie (jak Max), jeśli nie jest zainstalowane bez wyświetlania komunikatów o błędach lub rozwiązywania problemów.
Bryson

Nie można żyć bez Growl!
daviesgeek,

1
@Bryson to, co lubię w Growl, to to, że daje centralne miejsce, w którym mogę kontrolować wszystkie powiadomienia dotyczące aplikacji, niezależnie od tego, czy chcę, żeby się pojawiały, czy po prostu „zamknęły się”. Dziwi mnie, że Apple nie dodało standardowego systemu powiadomień do Lion, wygląda na to, że scentralizowanie powinno być rolą systemu operacyjnego.
Andrew Vit

@Bryson Oba te problemy są winą omawianych aplikacji, Growl niewiele może zrobić, jeśli aplikacje nie używają ich prawidłowo.
calum_b,

1
Aplikacje nie muszą już mieć zainstalowanego Growl, aby korzystać z powiadomień Growl, więc użytkownicy będą musieli je kupić tylko wtedy, gdy będą chcieli dostosować swoje powiadomienia. Oznacza to również, że aplikacje nie muszą już potajemnie instalować Growl. Więcej informacji o notatce dla programistów . Growl jest nadal open source, a na tej stronie znajduje się również link do kodu źródłowego.
joelseph

140

Google Chrome

Google Chrome to lekka, minimalistyczna przeglądarka internetowa oparta na projekcie open source Chromium .


4
Chociaż niektóre funkcje Firefoksa nadal nie są dopasowane w Chrome, obecnie najczęściej używam Chrome na OS X, ponieważ jest on o wiele szybszy.
Jonik

4
przed firefox4 przeniosłem się prawie całkowicie na Chrome, ale tak dla ff4 (zwłaszcza grupowanie kart)
Rohan Monga

19
Cytat dnia : „Właśnie porzuciłem Firefoksa dla Chrome. Wydaje mi się, że zostawiłem żonę i dzieci 19-letniej cheerleaderce”.
Jonik

1
Chrome miał również wiele problemów z buforowaniem (szczególnie czyszczeniem pamięci podręcznej) w ostatnich wydaniach. Jako twórca stron internetowych jest to ogromny problem. Jestem na skraju powrotu do FF.
EmmyS,

3
Po wyjściu Lwa przełączyłem się na Safari, ponieważ Chrome jest zbyt wolny w dostosowywaniu dobroci.
Dan

134

Homebrew

„Brak menedżera pakietów dla OS X”. Podobnie jak MacPorts i Fink, ale prostszy w użyciu i łatwy do dodania.


Pokonaj MacPorts i Fink prosto z wody!
bastibe

3
Uwielbiam homebrew. O wiele lepszy niż MacPorts. Wykorzystuje istniejące biblioteki dostarczane z systemem OS X, aby skrócić czas kompilacji.
Jack Chu,

Wkrótce nie będzie tak bardzo brakowało, gdy wyjdzie sklep z aplikacjami na Maca
:: P

5
@Ricket: Myślę, że są one ortogonalne. Homebrew jest przeznaczony dla programów CLI Open Source.
LennyAskDifferent

@Ricket - To nigdy nie spowoduje App Store. Ma zbyt wiele funkcji, które znacznie naruszają (śmieszne) wytyczne sklepu z aplikacjami.
Fałszywe imię

132

Xcode

Dobre IDE dla twórców kakao. Xcode 5 jest teraz dostępny w Mac App Store.


To świetne IDE i ZA DARMO.
Warren P

@Warren P: Cóż, Xcode 4 nie jest darmowy.
Mathias Bynens

@Mathias Cóż .. Mówią, że jeśli zapłacisz licencję programisty, to tak? (nie, że nazwałbym to wolnym, ale nadal)
Zolomon,

Xcode4 znów jest darmowy.
mouviciel

1
Xcode jest świetny. To jest powód, dla którego mam komputer Mac.
Josiah

130

Vlc media player

Mówiąc najprościej, to odtwarzacz wideo, który odtwarza prawie wszystko. Obsługiwane rozszerzenia plików to: mov, mkv, flv, wmv.

W rzeczywistości jest znacznie potężniejszy niż streaming i konwersja, ale nawet jako prosty odtwarzacz wideo, robi wrażenie.


8
Naprawdę nie mogę znieść VLC. Buggy, niezwykle trudny do skonfigurowania, brzydki jak hades ... jedyną rzeczą, jaką ma na to, jest sama liczba różnych formatów, które będzie odtwarzać. Dlaczego muszę być ekspertem w dziedzinie kodeków wideo i audio, aby skonfigurować odtwarzacz? Movist zdecydowanie go pokonał.
Robert S Ciaccio,

1
Nigdy nie miałem szczęścia z VLC. Ciągle się rozbija i strasznie buggy. Odstąpienie od ruchu Movist sto razy.
Bryson

Zawsze kochałem VLC ... ale spróbujcie facetów z MPlayera. Jest już na liście i jest niesamowity!
cregox

4
Nigdy nie konfigurowałem niczego w VLC, działa dla mnie od razu z flv, wmv, mkv, mp4, avi, mov, mpeg. Zdarzają się nieoczekiwane awarie, musisz sobie z tym poradzić, ale poza tym jest świetny.
Petruza

4
Użyj MplayerX na Maca, jest bezpłatny w Mac App Store. Chociaż wolę wersję mplayer z wiersza poleceń
Lamnk

126

1 Hasło

1Password może tworzyć dla Ciebie silne, unikalne hasła, zapamiętywać je i przywracać, wszystko bezpośrednio w przeglądarce internetowej.


3
+100 Nie pamiętam nawet teraz mojego hasła
nanda

Używam PasswordWallet do tego samego, ale jedno z nich wydaje się kluczowe.
Michael H.

5
LastPass robi to samo za znacznie mniej pieniędzy i jest dostępny na różnych platformach (w tym Linux), dzięki czemu możesz synchronizować hasła bez względu na to, gdzie jesteś i na jakim systemie się znajdujesz.
EmmyS,

116

TextMate

TextMate przenosi podejście Apple do systemów operacyjnych do świata edytorów tekstu. Łącząc podstawy UNIX i GUI, TextMate wybiera najlepsze z obu światów z korzyścią zarówno dla doświadczonych skryptów, jak i początkujących użytkowników.

Jeśli szukasz dobrego edytora, Sublime Text 2 jest już całkiem niezły!


30
TextMate 2.0 to nowy Duke Nukem Forever ;-)
Chealion

To zabawne, Textmate, wraz z przeglądarką i Terminal jest otwarty prawie cały czas na moim pulpicie, ale chociaż jest to świetny edytor tekstu, mógłbym „żyć” z alternatywami.
Jon Hadley,

1
Skrót CMD T byłby dla mnie trudny do życia.
neoneye

@neoneye, dlatego używam rozszerzenia VIM Command-T (Mac) :)
Lloeki

6
Jeśli jesteś zainteresowany TextMate, spójrz na Sublime Text 2 . Nie będziesz rozczarowany.
Dan

109

Alfred

Alfred to aplikacja produkcyjna dla systemu Mac OS X, która ma na celu zaoszczędzenie czasu w wyszukiwaniu lokalnego komputera i Internetu. Niezależnie od tego, czy są to mapy, Amazon, eBay, Wikipedia, możesz nakarmić swoje uzależnienie internetowe szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

To wspaniały kawałek, ponieważ umożliwia:

 • Zwiększ produktywność, uruchamiając aplikacje za pomocą skrótów
 • Natychmiastowy dostęp do wyszukiwań internetowych, zakładek i innych
 • Przeglądaj i odtwarzaj muzykę z biblioteki iTunes szybko
 • Wykonuj czynności - kopiuj, przenieś i wyślij e-mailem pliki i foldery
 • Odeprzyj RSI - pomiń za pomocą myszy z łatwymi skrótami

9
Kup do tego „PowerPack” - dodaje jeszcze więcej funkcji. Alfred to naprawdę miłe, małe narzędzie - zastąpiło dla mnie QuickSilver.
robsoft,

@robsoft bym uwielbiają kupować PowerPack na poparcie Alfreda, ale obawiam się, że jeśli to zrobisz, to zbyt skomplikowane. (Kontrola plików, iTunes, ...) Lubię Alfreda takim, jaki jest teraz.
JFW

1
Najlepsza funkcja powerpack: historia schowka. Mogę teraz „skopiować” trzy rzeczy, a następnie wkleić je z powrotem w dowolnej kolejności. Brillig!
Dan Ray

Moja najlepsza przyjaciółka.
Mattias

Kocham Alfreda. Przerzuciłem się z Quicksilver, choć nie jestem wprawdzie użytkownikiem QS.
Dave Simpson,

106

Hamulec ręczny

HandBrake to wieloplatformowy transkoder wideo typu open source, na licencji GPL, wielowątkowy.


Chociaż nadal nie obsługuje przeciągania i upuszczania, co jest niezwykle frustrujące. Zwykle używam nieobsługiwanego teraz VisualHub.
Jowie

Hamulec ręczny jest niesamowity, używam go z
mythbuntu

105

Adium

Adium to darmowa aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych dla systemu Mac OS X, która może łączyć się z AIM, MSN, Jabber, Yahoo i innymi. Zapewnia zwiększone bezpieczeństwo, obsługując protokół przesyłania wiadomości OTR od razu po wyjęciu z pudełka.


2
Adium nie jest już potrzebne, zaczynając od Lwa :)
sorin

@Sorin Dlaczego tak jest? Nie sądzę, aby iChat mógł połączyć się z tymi wszystkimi kontami cl.ly/87Ii
Loïc Wolff

2
Może zrobić wiele! Nawet Facebook. Tak, nie wszyscy, ale niektóre z nich są dość niejasne. Muszę powiedzieć, że aktualizacje iChat w Lion sprawiły, że porzuciłem Adium.
Paul Eccles

98

Perian

Perian to darmowy komponent QuickTime o otwartym kodzie źródłowym, który dodaje natywną obsługę wielu popularnych formatów wideo.


3
Deweloperzy Perian postanowili zaprzestać dalszego rozwoju Perian. Nie będzie żadnych nowych wydań ani poprawek do obsługi MKV, jeśli nikt nie będzie stawiał czoła.

95

Transmisja

Transmission to wieloplatformowy klient BitTorrent, który jest: bezpłatny i oparty na społeczności. Łatwo. Pochylać się. Ojczysty. Potężny.


2
+1, skały transmisyjne. Dla tych z serwerami jest nawet zręczny interfejs użytkownika.
Josh K

Świetna prosta aplikacja.
boehj

92

Unarchiver

Unarchiver jest znacznie bardziej wydajnym zamiennikiem „BOMArchiveHelper.app”, wbudowanego programu do rozpakowywania archiwów w Mac OS X. Unarchiver został zaprojektowany do obsługi o wiele większej liczby formatów niż BOMArchiveHelper i lepiej pasuje do projektu Findera . Może także obsługiwać nazwy plików w obcych zestawach znaków, utworzonych za pomocą nieanglojęzycznych wersji innych systemów operacyjnych.

Obsługiwane formaty plików to Zip, Tar-GZip, Tar-BZip2, RAR, 7-zip, LhA, StuffIt i wiele innych mniej i bardziej niejasnych formatów.


4
Zespół Unarchiver udostępnia również narzędzie wiersza poleceń, urarktóre korzysta z tej samej biblioteki kompresji, dzięki czemu można wyodrębnić wszystkie te niejasne formaty ze skryptu.
ocodo

Nie mogę obsłużyć wszystkiego, co na niego rzuciłem (czasami dławiki zamkami / rarami chronionymi hasłem lub podzielone rary, które mogły zostać utworzone w systemie Windows (?), Ale mam kilka kopii zapasowych na wypadek. To jest mój domyślny wyciąg archiwum użyteczność
Chris Serra,

89

Kofeina

Kofeina to mały program, który umieszcza ikonę po prawej stronie paska menu. Kliknij, aby uniemożliwić komputerowi Mac automatyczne przejście w tryb uśpienia, przyciemnienie ekranu lub uruchomienie wygaszaczy ekranu. Kliknij ponownie, aby wrócić. Kliknij prawym przyciskiem myszy (lub ^ kliknij) ikonę, aby wyświetlić menu.


2
Korzystam z InsomniaX - masz pojęcie, jak się ma do kofeiny?
Kyle Cronin

Nigdy tak naprawdę tego nie zrozumiałem. Kiedy tego chcesz
Michael H.

@khedron: jest przydatny do długotrwałych zadań nienadzorowanych, np. programu do pobierania, kompilatora, kodowania wideo, niektórych długich obliczeń, ... wszystkiego, co nie wymaga interakcji, ale zajmuje wystarczająco dużo czasu, aby komputer Mac spał inaczej.
Peter Štibraný

2
@joshdick: Używam do tego Jigglera .
Josh K

1
Głosowałem za komentarzem na temat InsomniaX, ale tak naprawdę chciałem polecić InsomniaX 2.0 - Stworzony dla Lwa od tego samego programisty - ułatwia uruchamianie trybu klapki w
systemie

83

Przekazać

Klient FTP, SFTP, Amazon S3 i WebDav.


Transmit 4 jest niesamowity. Używałem Cyberduck przez długi czas, ale ostatnio sprawdziłem Transmit 4 i byłem pod dużym wrażeniem.
mipadi

Transmit + Textmate to dwie aplikacje, bez których naprawdę nie mogę się obejść. Jeśli Panic kiedykolwiek zdoła zjednoczyć się i sprawić, że Coda stanie się poważnym konkurentem dla Textmate ORAZ sprawi, że FTP będzie tak dobry jak Transmit (czemu nie, to aplikacja Transmit), wtedy Coda będzie rządził nimi wszystkimi. Ale nie dzisiaj.
Dave Simpson,

83

Skype

Dzięki Skype możesz tworzyć

 • Połączenia głosowe i wideo z innymi użytkownikami Skype
 • Połączenia konferencyjne z co najmniej trzema osobami
 • Wiadomości błyskawiczne, przesyłanie plików i udostępnianie ekranu

+ Yahoo Messenger, AIM i iChat nie obsługują czatu głosowego / wideo z klientami Windows. Dla mnie jedynym wyborem dla Video / Voice jest Skype.
fardjad

3
Niestety Beta 5 jest tak okropna, jak to tylko możliwe dla interfejsu użytkownika.
Martin Marconcini,

2
Problem ze skype polega na tym, że został kupiony od Microsoft. Nie sądzę, że będą dobrze. Czekam na odpowiedź Google w Brazylii.
John John Pichler,

82

MacVim

Bardzo dobry port Vima. Używałem zarówno Emacsa, jak i TextMate od dłuższego czasu, ale w końcu stałem się użytkownikiem Vima. Myślę, że rzuci okiem na TextMate 2, jeśli rzeczywiście zostanie wydany za jakiś czas…


2
Niedawno odkryłem także port GUI vima dla komputerów Mac i muszę powiedzieć, że naprawdę uwielbiam edytować w nim kod C i C ++. Pomaga również w lepszej edycji plików makefile, ponieważ Xcode tak naprawdę nie ma żadnej obsługi plików makefile. Piszę tylko kod Objective-C w moim edytorze Xcode, ponieważ Xcode ma fenomenalne uzupełnianie tekstu dla Cocoa, a edytorowi vim brakuje tego.
v1Axvw 30.01.11

Nie mogę uwierzyć, że TextMate jest wyżej niż MacVim. Głosuj dalej. Mam nadzieję, że to pytanie nie zostanie wkrótce zamknięte.
Deesbek

82

Cyberduck

do przesyłania, pobierania i synchronizacji FTP, SFTP, WebDav, iCloud, S3, ...


open-source i świetne
r00fus

szczerze mówiąc, naprawdę frustruje mnie cyberduck z powodu małych, ale ważnych szczegółów (na przykład twoich zakładek nie da się sortować, brak widoku lokalnego / zdalnego, ...) i przełączyłem się na Transmit. Nie
oglądałem się za

Na początku mi się podobało, ale od czasu do czasu synchronizacja SFTP kończy się niepowodzeniem i nie ma nic do zrobienia, nawet jeśli są zmodyfikowane pliki.
LennyAskDifferent

CyberDuck obsługuje nawet Amazon S3 (przechowywanie w chmurze).
Wadih M.,

Jestem sfrustrowany CyberDuck, opóźnia się aktualizacja, gdy Goole Docs zmieni niektóre API.
John John Pichler,

81

MacPorts

MacPorts Project to inicjatywa społeczności open source, mająca na celu zaprojektowanie łatwego w użyciu systemu do kompilowania, instalowania i aktualizowania oprogramowania typu open source opartego na X11 lub Aqua w systemie operacyjnym Mac OS X. W tym celu zapewniamy oparty na wierszu poleceń pakiet oprogramowania MacPorts na licencji BSD, a dzięki temu łatwy dostęp do tysięcy portów, które znacznie upraszczają zadanie kompilacji i instalacji oprogramowania open source na komputerze Mac.


2
co z homebrew i fink?
Jason Sundram

20
Na dłuższą metę poleciłbym Homebrew zamiast MacPorts. github.com/mxcl/homebrew
Dave

Głosowanie w dół, ponieważ jest odpowiedź na temat Homebrew i chcę, żeby została wyrzucona na szczyt. Jeśli inni myślą tak samo, proszę odpowiednio głosować w górę lub w dół.
Bryson,

Homebrew skopie tyłek
Macportowi każdego dnia

Obniżyłem głosowanie na MacPorts i głosowałem wyżej na Homebrew. Homebrew to ratownik.
Nate Bird,

77

Rtęć

Więcej niż tylko program uruchamiający aplikacje, Quicksilver to intuicyjny, samouczący się program uruchamiający aplikacje i manipulator systemowy.

Może także przypisywać globalne skróty do akcji, przechowywać historię schowka, wyświetlać bieżącą piosenkę iTunes i wiele więcej.


co robi rtęć?
Alexus

11
„Jestem skłonny zachęcić użytkowników do przejścia na bardziej stabilne i dobrze wspierane alternatywy, takie jak LaunchBar” - Nicholas Jitkoff, programista Quicksilver
Carmine Paolino,

3
Używam Quicksilver przez długi czas, ale myślę, że Launchbar ma teraz przewagę.
Bryan Schuetz,

9
Nigdy nie rozumiałem, dlaczego powinienem używać aplikacji do robienia tego, co już robi Spotlight. Rozumiem ludzi korzystających z Quicksilver sprzed Spotlight, ale nie widzę powodu, by przestawiać się na nowych użytkowników. Czy jest jeden
IlDan

1
Spotlight i Quicksilver to dwie różne bestie. Quicksilver pozwala dopasować pozycje w katalogu za pomocą kilku naciśnięć klawiszy, a wyróżnienie umożliwia wyszukiwanie słów w komputerze. Jeśli wpiszesz „SP” w Quicksilver można dostać „ S ystem P referencje”, jeśli użyć tego dużo, lub „ S teve P orter” jeśli wyślesz mu dużo maili / IMS. Spotlight pokaże wszystkie rzeczy z „sp” w nazwie lub treści
w00t

71

pracuję

Pages to zarówno usprawniony edytor tekstu, jak i łatwe w użyciu narzędzie do układania stron. Pozwala ci być pisarzem w jednej minucie, a projektantem w następnej kolejności, zawsze z doskonałym dokumentem w dziełach.

 

Dzięki świetnie wyglądającym szablonom, łatwym do tworzenia formułom oraz dynamicznym tabelom i wykresom arkusze kalkulacyjne nagle zyskują doskonały sens.

 

Utwórz prezentację w Keynote, a będziesz trudny do naśladowania. Potężne, ale łatwe w użyciu narzędzia i olśniewające efekty umieszczają pokaz w pokazie slajdów.

Używam iWork stale. Zarówno na moim Macu, jak i iPadzie. Po prostu świetnie: D


1
W pracy korzystam z Worda, jednak piszę tekst w Pages, a następnie eksportuję do Worda. Pages to dobrze wykonany produkt.
neoneye

Uwielbiam Pages, aby tworzyć piękne karty! Dzięki temu oprogramowaniu nie można pokonać prostego, ale skutecznego układu.
Marc

1
Osobiście uważam, że Excel ma większą moc niż Liczby, a przynajmniej moc nie jest ukryta.
Jonathan.

Program Excel jest znacznie potężniejszy (tabele przestawne na początek), ale jego dane wyjściowe nie są tak ładne jak liczby.
JBRWilkinson,

1
Naprawdę próbowałem użyć iWork, ale po prostu nie mogę. Obsługa bardziej zaawansowanych funkcji - takich jak wiele spisów treści - po prostu nie istnieje. Jest to zręczne oprogramowanie do wielu zastosowań.
Fomite,

71

VirtualBox

VirtualBox to potężny produkt do wirtualizacji x86 i AMD64 / Intel64 do zastosowań korporacyjnych i domowych. VirtualBox jest nie tylko niezwykle bogatym w funkcje produktem o wysokiej wydajności dla klientów korporacyjnych, ale jest także jedynym profesjonalnym rozwiązaniem, które jest bezpłatnie dostępne jako oprogramowanie Open Source na warunkach licencji GNU General Public License (GPL).


2
VirtualBox jest po prostu niesamowity.
Robert S Ciaccio,

1
czy mogłaby być twoja odpowiedź wiki społeczności, proszę?
Loïc Wolff,

Zwłaszcza, że ​​jest to jedyne rozwiązanie do wirtualizacji Mac OS X (choć ograniczone tylko do sprzętu Mac).
raimue

68

Evernote

Evernote to aplikacja do robienia notatek, która oferuje synchronizację online, podobnie jak Dropbox. Zainstaluj Evernote na komputerze stacjonarnym, laptopie, iPhonie i iPadzie i uzyskaj dostęp do wszystkich swoich notatek, a jeśli zostawiłeś je wszystkie w domu, uzyskaj do nich dostęp w Internecie.


Evernote jest niesamowity. +10
JFW

1
Evernote jest teraz dostępny w Mac App Store . (
Nawiasem

66

Safari

Chociaż uwielbiam Chrome, ale Chrome na Macu nie jest jeszcze na tym samym poziomie co Chrome na Windowsie.


7
Dostaje się tam!
Thorbjørn Ravn Andersen

Narzędzia deweloperskie w Safari (niektórzy twierdzą, że to samo) jeszcze nie są dostępne, więc pozostaję przy Chrome dla Dev. Jeśli Apple zaktualizuje Safari w następnej wersji, zobaczymy.
ChuckJHardy

Safari czasami się zacina = [
John John Pichler

1
Safari lepiej integruje się z całym systemem operacyjnym OS X Lion
Samuel Spencer

63

Firefox

Firefox to przeglądarka internetowa typu open source firmy Mozilla oparta na Netscape.

Za pomocą kilku poprawek specyficznych dla OS X można sprawić , by zachowywał się tak, jak powinna przeglądarka OS X, w tym renderowanie czcionek, dostęp do pęku kluczy i obsługa wyświetlania Retina.


1
@ am1 może zrobić twoją odpowiedź wiki społeczności, proszę?
Loïc Wolff,

1
@ Loïc Wolff Robię to.
Am1rr3zA,

2
Firefox i Mac OS X po prostu się nie mieszają :( Safari ma również dodatki :)
prawej

9
Niektóre rzeczy wciąż stawiają Firefox ponad konkurencją: inteligentne (uczące się) automatyczne uzupełnianie paska adresu; ogromny wybór dobrych dodatków (Safari lub Chrome nawet się nie zbliżają). Szkoda, że ​​Firefox działa wolniej niż Chrome ...
Jonik

5
Firefox jest sssllllooowww.
Jonathan.

61

OmniGraffle

Jedyna warta zastosowania aplikacja do tworzenia diagramów.


3
Nie mogę powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy o OmniGraffle.
Michael H.

@khedron: Disagreed. To najłatwiejsza aplikacja do tworzenia diagramów, z której korzystam. I można użyć do rysowania diagramów Illustrator, ale OmniGraffle zmniejsza ilość czasu potrzeba, aby to zrobić, i posiada minimalną utratę jakości.
JFW

3
@JFW: Myślę, że gdzieś wystąpił problem z analizą - myślę, że OmniGraffle jest fantastyczny. Może poszukasz hasła „nie mogę powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy”, aby zobaczyć, jak tego używałem?
Michael H.

Próbowałem użyć go do UML i okazało się, że naprawdę brakuje i jest trudny w użyciu
willcodejavaforfood

@willcodejava: Czy możesz wyjaśnić więcej, w którym miejscu brakuje?
Josh K

54

VMware Fusion

Kolejny produkt maszyny wirtualnej. Próbowałem Parallels i używam VirtualBox do włączania i wyłączania, ale Fusion VMware jest tym, co uważam za najbardziej wydajne i pełne funkcji. Widok jedności jest dość wydajny, gdy chcesz uruchomić coś obok siebie, podczas gdy tryby pełnoekranowe lub okienkowe są dobre, gdy potrzebujesz skupienia lub po prostu testujesz coś.


3
VMWare Fusion jest świetny! Mogę udostępniać moje maszyny wirtualne VMWare Player dla Windows, a Fusion może nawet uruchomić moją instalację Bootcamp jako maszyna wirtualna.
Marc

3
Siłą Fusion jest zdecydowanie kompatybilność z większym rodzeństwem (tj. Klasą Server). Mogę bawić się urządzeniem, konfigurować i demonstrować je, a następnie migrować obraz bezpośrednio do naszej struktury serwerowej, jeśli jest zgodny z naszymi wzorcami użytkowania. Niesamowite dla małych firm lub działów.
r00fus

Fantastyczna aplikacja ...
John John Pichler
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.