Czy można podłączyć iPhone'a / iPada za pomocą WiFi Protected Setup (WPS)?


13

Zastanawiałem się, czy ktoś wie, czy można podłączyć iPhone'a / iPada do routera za pomocą WiFi Protected Setup (WPS)?

Chciałbym pominąć wprowadzanie hasła na urządzeniu z systemem iOS i parowanie prędkości podobne do tego, w jaki sposób drukarki mogą uzyskać dostęp do routera za pomocą kodu PIN lub pierwszej próby.

Odpowiedzi:


10

Nie, nie możesz tego zrobić ( źródło ). Mimo to zdecydowanie powinieneś rozważyć nieużywanie WPS, ponieważ ma on wiele udokumentowanych problemów związanych z bezpieczeństwem . Apple ma stronę opisującą zalecaną konfigurację routera do podłączenia urządzenia iOS, która może pomóc.


1
jeśli WPS jest jedyną opcją, lepiej go użyć, aby pozostawić sieć szeroko otwartą ... ale możemy powiedzieć, że o wszystkich konfiguracjach bezpieczeństwa ... Znasz stare powiedzenie: „jeśli jest wola, jest sposób".
TheXed

2
@TheX WPS jest nigdy tylko opcja. W każdej sieci, w której skonfigurowano WPS, istnieją inne mechanizmy uwierzytelniania - WPS jest tylko dostępnym skrótem. Chociaż wyłączenie WPS na niektórych punktach dostępowych / routerach może nie być możliwe, nigdy nie jest ono wymuszane jako jedyna opcja uwierzytelniania.
Iszi

1
Jestem zaskoczony tą odpowiedzią. Wygląda na to, że problemy związane z bezpieczeństwem dotyczą stałego włączania WPS, ale wiem, że WPS na routerach Wi-Fi to jedyny sposób, w jaki można go włączyć ręcznie na kilka minut (potem automatycznie się wyłączy), aby jedno urządzenie mogło się szybko połączyć bez konieczności ręcznego przepisywania (i prawdopodobnie kilkakrotnie błędnego) hasła. Biorąc pod uwagę alternatywę, powiedziałbym, że WPS może być jedyną opcją akceptowaną przez użytkowników końcowych; ich domyślną reakcją, gdy muszę ponownie wpisać hasło do Wi-Fi na nowym urządzeniu mobilnym, jest zwykle prośba o skrócenie lub ...
LUB Mapper

5
To taka typowa odpowiedź Apple! „Nie możemy tego zrobić, a ty i tak nie powinieneś”.
mwengler,

1
@Iszi, jak śmiesznie, oczywiście WPS jest czasem jedyną opcją. Jestem w domku wakacyjnym i brakuje hasła routera.
mjaggard,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.