iPhone twierdzi, że bateria jest słaba w chłodne dni


10

W chłodne dni na moim iPhonie 4S pojawił się dość dziwny problem - za każdym razem, gdy korzystam z telefonu przy temperaturze poniżej ~ 12 ° C, wyłącza się i twierdzi, że wyczerpał się akumulator. Zdarza się to najczęściej, gdy poziom naładowania baterii wynosi 20-30%, ale nie jest do tego ograniczony.

Kiedy to się dzieje, zauważyłem, że pocieranie telefonu, aby go rozgrzać, pomaga, ale jest to tymczasowe rozwiązanie, ponieważ wyłącza się ponownie, jeśli zostanie ponownie wystawione na zimno przez kilka minut.

Poprawka działała od dłuższego czasu, ale wygląda na to, że telefon radzi sobie coraz mniej zimno - od około 10 minut w temperaturze -10 ° C przy 10% baterii pozostałej po pierwszym wystąpieniu do około 3 minut w temperaturze 10 ° C przy 30% baterii. Dlatego muszę zapytać - co mogę z tym zrobić? Myślę, że najprawdopodobniej będzie musiał zostać wysłany w celu wymiany lub naprawy, ale wątpię, czy jest to objęte gwarancją telefonu (przynajmniej własną Apple)?


1
Może to lepiej służyć stronie jako dwa pytania. Ten - skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję naprawy? Dodano / powiązano z „Zdecydowałem, że
naprawię

Odpowiedzi:


6

Chciałbym zakwestionować dwie rzeczy dotyczące twojego sformułowania problemu (i całkowicie pominę całą dyskusję / problem dotyczący naprawy) :

1) Gwarancja Apple obejmuje akumulatory, które nie zachowują procentowej żywotności na podstawie wieku, jednego, dwóch i trzech lat (dwa dla większości gwarancji / pokrycia iOS, ale w niektórych przypadkach są wyjątki). Powinieneś otworzyć z nimi bilet, jeśli masz ubezpieczenie i sprawdzić, czy go naprawią.

2) Używam iPhone'a regularnie na zewnątrz, gdy temperatura osiąga -30 ° C, a nawet wtedy spadek pojemności jest tymczasowy. Podczas gdy urządzenie jest zimniejsze niż 0 ° C - z komórki wydobywa się mniej soku, ale gdy go ogrzejesz (w kieszeni obok skóry, aby go tymczasowo ogrzać - lub gdy znajdziesz się w ogrzewanej przestrzeni na tyle długo, aby ogrzać bateria), urządzenia odzyskują pełną pojemność.

(Będziesz chciał obserwować, aby kontrolować kondensację, aby zapobiec uszkodzeniu cieczy / szczególnie, jeśli umieścisz bardzo zimne urządzenie w ciepłej, wilgotnej przestrzeni, to ciepłe powietrze będzie przenosić ciecz wewnątrz produktu. Podobnie, ciepłe urządzenie po gwałtownym schłodzeniu mogłoby skroplić ciecz w środku, a następnie zamarzają.) Urządzenia pozostawione w samochodzie na noc, takie jak iPad i Mac, również nie widzą mierzalnego skrócenia żywotności baterii, gdy tylko włożę je do środka i rozgrzeją - niezależnie od tego, czy je ładuję, czy nie.

Zostawię naprawę DIY / zapłacę za dyskusję dotyczącą naprawy dla innego wątku, w którym sprecyzujesz, jaki model, ale z tego, co widzę, zachowanie środowiska jest takie, że zimne akumulatory wciąż mają cały ładunek, który wzięły, ale nie mają wytwarzają tyle napięcia i prądu, gdy są zimne.


Tej zimy wykonałem jeszcze kilka testów podczas fazy „wiru polarnego”, a nawet stary iPhone 3GS i iPhone 4 trzymali się dobrze na mrozie - otrzymując czasy pracy około połowy tego, co Apple wymieniało, gdy jest dość zimno.
bmike

5

Temperatura pracy iPhone'a 4s wynosi od 0 do 35 stopni Celsjusza (źródło: http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone4s ). W temperaturze minus 12 stopni C jesteś poniżej progu, więc spodziewane jest zachowanie telefonu.

Aby utrzymać ciepło iPhone'a w zimnym otoczeniu, wkładam go do wewnętrznej kieszeni kamizelki lub kurtki, ponieważ będzie cieplej z izolacją i bliskością ciała. Jak dotąd nie ma problemu z działaniem telefonu. Głównym problemem jest to, że moje rękawiczki nie dotykają palcami szklanej powierzchni, powodując niezamierzone działania aplikacji.


Tak, wiem, ale tak naprawdę nie spodziewamy się awarii w 5-10 ° C, prawda? Dzięki za wskazówkę!
Emil,

Bez obaw. Zimno robi się zimno w Iowa.
Globalny koczownik

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.