Który produkt SSD Thunderbolt dla głównego napędu rozruchowego dla mojego iMaca?


3

Więc mam 2012 iMac. Mam model podstawowy 21,5 ”, co oznacza, że ​​mam boleśnie powolny dysk twardy o prędkości 5400 obr./min. Opcja czystego dysku SSD kosztowałaby 1 300 USD (1 USD więcej niż cena podstawowa 1 299 USD), gdybym mógł ją dostać, ale trzeba było uzyskać 27” mieć nawet opcję.

IMac jest bardzo szybki, a oczywistym wąskim gardłem jest dysk twardy 5400 RPM. Chcę naprawdę lepszą konfigurację niż w magazynie z niesamowitą prędkością. Biorąc pod uwagę, że cokolwiek poniżej 1300 USD to w rzeczywistości oszczędność (lol) i możliwość nawet większej prędkości niż wewnętrzny dysk SSD. Moim największym problemem jest teraz to, czy będzie można uruchomić. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku opcji RAID, ponieważ skoro w moim przedziale cenowym są RAID OPROGRAMOWANIA, zastanawiam się, w jaki sposób można uruchomić komputer?

Zawęziłem wybór do tych czterech opcji, w żadnej kolejności:

  1. OWC Mercury Helios 240 GB Zasadniczo piorunująca ekspansja PCIe z szybkim dyskiem SSD opartym na PCI

  2. Pegasus J2 Thunderbolt 2 x 128 GB SSD skonfigurowane w RAID 0

  3. Pegasus J4 4 dysk Thunderbolt 2,5 "obudowa pamięci, konfigurowalny RAID Prawdopodobnie otrzymam 4 x 64 GB SSD i skonfiguruję je w RAID 0, a może RAID 10

  4. Dysk LaCie Thunderbolt SSD 240 GB Niby ten sam pomysł, co J2

Wszelkie porady byłyby doskonałe. Jeśli wolisz, możesz zaproponować alternatywną sugestię. Jestem gotowy, aby odejść, jak tylko będę mógł dokonać wyboru.

Ponownie mój komputer to:
Apple iMac 21.5 ", koniec 2012 / i5 2,7 GHz / 8 GB RAM / 1 TB HDD / GeForce GT 640M 512 MB DDR5 / OS X 10,8


2
Dlaczego nie zastąpisz wewnętrznego dysku twardego zwykłym wybranym dyskiem SSD 2,5 cala (za mniej niż 200–300 USD)
Alexander

Trzeci w RAID 0 będzie prawdopodobnie najszybszy. Zakładając, że każdy dysk może działać z prędkością około 300 MB / s, całkowita wydajność wynosi około 1200 MB / s, oczywiście jest to utrata wydajności o około 10% maks., Ale to wciąż 1080 MB / s, goni limit Thunderbolt wynoszący 1250 MB / s.
Shane Hsu,

Zasugeruję, aby uzyskać dyski, które działają z prędkością około 350 MB / si 4 z 128 GB, aby uzyskać najlepszą wydajność. Ale tutaj nie ma redundancji.
Shane Hsu,

Mój Mac może uruchamiać się z karty SD, więc myślę, że powinien być bootowalny.
Shane Hsu,

@XAleXOwnZX głównie ze względu na koszt, kłopot i współczynnik kruszenia przy otwieraniu obudowy zgrzewanej z tolerancją mikronów przy ścisłym tarciu z mieszaniem, ale również dlatego, że potencjał Thunderbolt dotyczy znacznie większych prędkości - co jest realizowane w moim ostatecznym wyborze (postaram się za chwilę) . Dzięki. :-)
Geeks On Hugs

Odpowiedzi:


4

Ostatecznie wybrałem najdroższą, ale także najszybszą opcję: # 1, która była sprzętową macierzą RAID SSD opartą na PCIe Mercury Accelsior PCIe (domyślnie RAID 0, którą zatrzymam) w obudowie PCIe Helios Thunderbolt PCIe. Głównym powodem było to, że jako jedyny wspomniał, że można go uruchomić (i zrobił z tego dużą różnicę).

Zapłaciłem 799 $ za model 240 GB (to 128 GB X 2 minus bezużyteczna kwota ... miły akcent dla sprzedawcy, żeby tego nie liczyć). Ma wiele technologii wbudowanych w kartę, w tym procesory i pamięć podręczną itp. W celu monitorowania i kontrolowania sprzętowej macierzy RAID, w tym dodatkowe sprawdzanie błędów i wyrównywanie / równoważenie obciążenia. Teoretycznie można go aktualizować (każdy dysk nazywa się „blade” i chociaż nie sprzedają jeszcze niezależnych blade, mogą w przyszłości). Również obudowa PCIe to dodatkowa inwestycja, która mogłaby przetrwać poza dyskiem SSD, podobnie jak cała konfiguracja mogłaby przetrwać poza użytkiem samego iMaca.

To świetna recenzja na ten temat, w której mówią, że „naprawdę szybko. Śmiesznie szybko”.

Facet na youtube ma (nieco nudne) wideo z komputerem Mac Pro, którego uruchomienie zajmuje 3 minuty i uruchomienie lakierni pro za pomocą dysku twardego, a następnie po skonfigurowaniu jednego z nich skraca się do 15 sekund! Szalone piłki szybko.

To są strony sprzedawców;

Warto zauważyć, że gdyby nie oferowali rabatu na pakiet i gdyby nie był on o wiele droższy, mógłbym wybrać to o wiele bardziej atrakcyjne podwozie .

Lub dla jeszcze większej i większej obudowy z wieloma gniazdami i obsługą kart o większych rozmiarach .

Te podwozia sprawiły, że pomyślałem o możliwościach z piorunem. Teraz każdy iMac lub MacBook może być tak samo zdolny i rozszerzalny jak Mac Pro ... istnieją nawet ulepszenia z kartami graficznymi w jednej z tych rzeczy! Zastanawiam się, czy można wziąć MacBooka Air i podłączyć obudowę PCIe Thunderbolt z wysokiej klasy kartą graficzną z wyświetlaczem na monitorze wewnętrznym?

Gdybym był jednym z tych producentów, a nawet Apple, rozważyłbym zrobienie pełnego na podwoziu z gniazdami PCIe i obszarami do przechowywania itp. Naprawdę chciałem Maca Pro, ale były one tak stare ... teraz mogę dostać trochę tego dobroć fragmentaryczna, choć za cenę. :-)

Dostaję urządzenie za około tydzień i przekażę moje wrażenia, jeśli ktoś jest zainteresowany.


@XAleXOwnZX Czy chciałbyś poznać swoje (lub kogokolwiek innego) myśli / komentarze na temat mojego wyboru?
Geeks On Hugs

1
@ShaneHsu To właśnie wybrałem, co myślisz?
Geeks On Hugs

Więc jest na Thunderbolt i można go uruchomić. Myślę więc, że iMac może teoretycznie uruchamiać system z dowolnego zewnętrznego dysku Thunderbilt. Właściwie to jest mi trochę przykro, ponieważ powinienem móc to przetestować, ustawiając mojego MacBooka Pro w tryb dysku docelowego i próbując uruchomić komputer ...
Shane Hsu

W każdym razie uważam, że jest to świetna konfiguracja, dyski SSD PCIe mogą być znacznie szybsze niż dyski SATA i oferują elastyczność w grze z innymi technologiami na przyszłość. Myślę o Fibre. LOL. Myślę, że to, co zasugerowałem z 4 dyskami SSD SATA, nie będzie dużo szybsze niż te dyski SSD PCIe, które masz.
Shane Hsu,

Fajne dzięki ... tak, to ciekawe, co powiedziałeś o trybie dysku docelowego. Nie zamówiłem kabla piorunowego, ponieważ miałem go po prostu odebrać w sklepie Apple. Myślę, że odbiorę go dziś wieczorem i spróbuję eksperymentować z uruchamianiem poprzez ukierunkowany tryb dysku ... ciekawy pomysł. Słyszałem, że krótszy kabel ma niewielką przewagę wydajności? W każdym razie myślę o 0,5 metra, aby uzyskać czystą konfigurację.
Geeks On Hugs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.