Jak wyłączyć wyświetlanie klawiszy modyfikujących?


11

Jakoś wprowadziłem mojego Maca Mini w stan, w którym za każdym razem, gdy naciskam klawisz modyfikujący - Shift, Opcja, polecenie lub sterowanie - pokazuje obraz symbolu klawisza modyfikującego w prawym górnym rogu ekranu. Jest to dość denerwujące i nie wiem, jak się nazywa ta funkcja, dlatego trudno mi znaleźć informacje na jej temat. Jak mogę wyłączyć tę „funkcję”?

Odpowiedzi:


15

Wygląda na to, że masz włączoną funkcję „Sticky Keys”.

Aby kontrolować ustawienie, otwórz aplikację Preferencje systemowe (> Preferencje systemowe…), załaduj panel preferencji Uniwersalny dostęp , przejdź do zakładki Klawiatura . Możesz w tym miejscu wyłączyć (lub włączyć) „Sticky Keys”. Możesz także wyłączyć opcję „Naciśnij klawisz Shift pięć razy, aby włączyć lub wyłączyć Klawisze trwałe”. Lub, jeśli chcesz funkcji lepkiej bez wyświetlacza, po prostu wyłącz „Wyświetl wciśnięte klawisze na ekranie” i pozostaw ją włączoną.


Dziękuję Ci! - Z jakiegoś powodu musiałem naciskać shift pięć razy z rzędu.

1

Przejdź do Preferencji systemowych, następnie wybierz „Ułatwienia dostępu”, a następnie w sekcjach „Ogólne” i „Klawiatura”, wyłącz lepkie klawisze na klawiaturze i usuń zaznaczenie lepkich klawiszy w sekcji Klawiatura.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.