Jak naprawić ogromne zużycie procesora i temperaturę na MacBooku Air podczas próby instalacji Wine?


1

Mam pamięć MacBook Air Intel Core i5 8 GB 2012 (Mountain Lion). Próbuję zainstalować Wine za pośrednictwem MacPorts, ale po około minucie budowania Wine zużycie procesora gwałtownie wzrasta do lat 90., a temperatura szybko wzrasta z 60 stopni Celsjusza do 90-95. Zarówno zużycie procesora, jak i temperatura rosną, dopóki nie wyłączę MacBooka. Wentylator staje się bardzo głośny i od czasu do czasu wydaje piskliwy dźwięk. Próbowałem kilka razy i ponownie instalowałem MacPorts, ale bezskutecznie. Co mogę zrobić, aby to naprawić? Każda pomoc jest mile widziana.


1
Kompilacja wymaga intensywnego procesora, więc użycie procesora wzrasta do 100% i zwiększa temperaturę, więc włączają się wentylatory. Wszystko to zostało zaprojektowane zgodnie z planem - co próbujesz zmienić?
Mark

Odpowiedzi:


3

Obecny zestaw działa z procesorem do 100 C. Jest to normalne, więc możesz uzyskać coś, co kontroluje wentylatory SMC ike SMC, aby przyspieszyć wentylatory wcześniej, ale ponieważ częstotliwość taktowania procesora może przegrzać dmuchawy, możesz nie być w stanie zrobić cokolwiek innego niż znaczne zewnętrzne chłodzenie obudowy.

Zarówno częstotliwość taktowania, jak i wentylatory działają w połączeniu, więc zwiększenie wentylatorów z kolei obniża ograniczenie częstotliwości taktowania - anulując twoje wysiłki w celu zmiany zaprojektowanego zachowania.


0

Miałem coraz większe problemy z procesorem i temperaturami, do tego stopnia, że ​​mój komputer MacBook Air w połowie 2012 roku wróciłby ze snu w 10 minut. W końcu otworzyłem komputer i wymieniłem pastę termiczną na procesorze. Odkryłem, że w około 30% powierzchni procesora brakowało pasty, a resztę wysuszono i zbrylono. Po wyczyszczeniu i wymianie na Arctic Silver 5, moje szablony przeważnie biegają w latach 60-tych, a pod dużym obciążeniem przechodzą do lat 90-tych, ale nie do 100, jak wcześniej. Ponadto mój system bardzo szybko wraca ze snu - chociaż procesor idzie w 100%, a temps szybko rosną do wysokich lat 90., zanim znów się uspokoją. Polecam tę poprawkę każdemu, kto ma problemy z temperaturą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.