Czy powinienem blokować połączenia przychodzące z „netbiosd”?


28

Moje ustawienia zapory (aplikacji) są skonfigurowane do blokowania połączeń przychodzących netbiosd. Nie pamiętam, aby sam to ustawiałem i zastanawiam się, jakie są tego konsekwencje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jakie są konsekwencje blokowania połączeń przychodzących netbiosd? Jeśli ogólnie blokuję połączenia przychodzące jako środek ostrożności, to czy powinienem również blokować netbiosd?


To samo tutaj, ale także dziesiątki prób POŁĄCZENIA, które są jeszcze bardziej podejrzane. Jestem w domu, z NAT i wszystkim, i otworzyłem tylko jeden adres IP dla zewnętrznego dostępu i dostaję zilliony adresów IP z całego świata próbujących połączyć się z moim komputerem iMac. moja Zapora ogniowa (taka sama jak OP) ostrzega i zwykle je blokuję. Ale widziałem dziesiątki prób wychodzących, znowu do wielu numerów IP, których nie znam. Teraz KTO próbuje połączyć się z moim komputerem Mac na zewnątrz za pomocą netbios i jak mogę się dowiedzieć, który z nich jest uzasadniony?
Motti Shneor,

@MottiShneor W tym miejscu preogram Little Snitch pomaga prosić o zezwolenie na każde połączenie wychodzące lub odmawia dla aplikacji i zewnętrznego punktu końcowego
użytkownik151019,

@Mark: Tak, tak po raz pierwszy zauważyłem ruch, ale zazwyczaj nie jest jasne, jak korzystać z Little Snitcha w danej sytuacji. Tutaj na przykład pytanie nadal obowiązuje.
orome

Odpowiedziałem na komentarz, a nie na twoje pytanie
użytkownik151019,

Odpowiedzi:


36

Netbiosd odpowiada za interakcję z sieciami NetBIOS. NetBIOS to usługa sieciowa Microsoft.

Jeśli zablokujesz przychodzące połączenia Netbiosd, nie będziesz mógł udostępniać dysków przez Netbios, co jest najprostszym sposobem udostępniania danych na komputerach z systemem Windows.

Jeśli na ogół blokujesz połączenia przychodzące jako środek ostrożności, powinieneś zablokować wszystko, dopóki nie będziesz go potrzebować, to znaczy dopóki coś się nie zepsuje. Tak, tak na początek zablokuj netbiosd.


Czy można więc bezpiecznie powiedzieć, że jeśli nie mam komputerów z systemem Windows, nie będzie żadnych konsekwencji? Ponadto: nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek to ustawiał; czy mogło się to zdarzyć automatycznie?
orome

Czy nadal będę mógł korzystać z dowolnych sieci (np. Wi-Fi w sali konferencyjnej klienta; Wi-Fi w hotelu), jeśli zablokuję netbiosdpołączenia przychodzące?
orome

Jak korzystasz z sieci, Netbiosd wpłynie na udostępnianie plików Windows i możliwe uwierzytelnianie systemu Windows, ale nie na korzystanie z Internetu itp.
user151019

3
→ raxacoricofallapatorius: najprawdopodobniej zablokowałeś netbiosddostęp po raz pierwszy, gdy wszedłeś do sieci Windows, w której natychmiast zostałeś zbombardowany przez wszystkich sąsiadów Windows netbiosnadających jak stado gęsi. MacOS X zapytał cię, czy chcesz zaakceptować lub zablokować ten nieoczekiwany dostęp. Założę się, że to zablokowałeś. I to był doskonały odruch ☺!
dan

2
Powiązana odpowiedź obsługuje również blokowanie lub wyłączanie Netbiosd.
orome
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.