Nowoczesna i szybsza alternatywa dla Disk Inventory X


46

Disk Inventory X był całkiem fajny, ale jest boleśnie powolny.

Czy są jakieś nowoczesne i szybsze alternatywy?

Dbam tylko o miejsce na dysku, a nie o statystyki typu pliku i wykres, który wyświetla Disk Inventory X.


6
Szybkość zależy przede wszystkim od rozmiaru płyty, liczby plików i prędkości płyty. Wątpię, czy inne aplikacje mogą być znacznie szybsze
nohillside

1
@patrix uh? Jeśli, na przykład, był źle kodowany, oczywiście mogą istnieć szybsze alternatywy. Skąd możesz wiedzieć, że jest to najnowocześniejszy?
o0 ”.

Zredagowano, aby podkreślić, że dbam tylko o miejsce na dysku, a nie inne wymyślne rzeczy.
o0 ”.

4
Nie powiedziałem, że to stan techniki. Ale przechodzenie przez system plików i zbieranie statystyk będzie powolne z powodu efektów sprzętowych. A to, czy aplikacja po prostu odczytuje rozmiary plików, czy też inne rzeczy, nie ma znaczenia. Ale zobaczmy, czy ktoś wymyśli odpowiedzi.
nohillside

Odpowiedzi:


27

OmniGroup oferuje bezpłatne narzędzie o nazwie OmniDisksweeper, które wyświetla listę plików / folderów posortowanych według rozmiaru.

OmniDiskSweeper jest naprawdę świetny w tym, co robi: pokazuje pliki na dysku, w malejącej kolejności według rozmiaru i pozwala je łatwo usuwać! Skanuje dyski tak szybko, jak to możliwe i pokazuje fakty - jeśli plik nie pozostawia cięcia, po prostu kliknij duży przycisk Usuń i gotowe. Jest to szybki i łatwy sposób na znalezienie dużych plików zaśmiecających dysk i usuwających je w poszukiwaniu nowych, lepszych rzeczy. Upewnij się jednak, że chcesz ich nie mieć. Nie ma odwrotu


1
O rzędy wielkości szybsze niż Disk Inventory X, byłoby świetnie, gdyby nie niektóre dziwactwa, takie jak brak możliwości kliknięcia plików prawym przyciskiem myszy (aby otworzyć je w wyszukiwarce lub wysłać do kosza): można je tylko usunąć. Wciąż jednak znacznie lepiej.
o0 ”.

Aktualizacja: Państwo może otworzyć pliki, wyłącznie przy użyciu ikony konkretną dół prawo lub w dół, w lewo, ale nie kliknięcie prawym lub za pośrednictwem paska menu. Powtarzam: znacznie lepiej niż alternatywa, ale ma tyle błędów interfejsu użytkownika ...
o0 '.

4
Problem z OmniDiskSweeper polega na tym, że nie wyświetla on wizualnej mapy drzewa, takiej jak Disk Inventory X. Bez mapy drzewa nie można znaleźć dużych plików w innych małych folderach, po prostu skanując obraz w poszukiwaniu dużych prostokątów.
mgd

To świetny zamiennik dla Disk Inventory X. Brakuje mi wizualnej mapy drzewa, ale widok przeglądarki działa i wymusza inny przepływ.
pfeilbr

To pomogło tonie! Dziękuję Ci. Właśnie usunąłem ponad 90 GB z katalogu pobrań. hahahaha
tylerlindell

23

Myślę, że Inwentaryzacja dysku jest tak szybka lub wolna jak każda z pozostałych. Jeśli dysk jest duży, jest wolniejszy niż na małym, i oczywiście na dysku SSD jest naprawdę szybki. Chociaż pochodzi z 2006 roku, myślę, że nie jest źle kodowany i nadal działa na moim 10.9.

Daje więcej informacji, niż potrzebujesz, ale możesz to zignorować, dopóki znajdziesz to, czego potrzebujesz. Wydaje mi się, że to, co wymaga czasu, to odczyt płyty, aplikacja bez szczegółów rodzaju informacji, o ile nie sądzę, naprawdę zajmuje znacznie mniej.

Używam go od wieków, był czas w Mavericks, że nie działał, teraz idzie dobrze. Nie próbowałem GrandPerspective, wydaje się, że robi to samo (z większą liczbą alternatyw, których i tak nie potrzebujesz), ale jest świeższy.

GrandPerspective: http://grandperspectiv.sourceforge.net


5
Disk Inventory X jest zdecydowanie wolniejszy niż OmniSweeper i GrandPerspective na moim MacBooku Pro z dyskiem SSD 500 GB. To powiedziawszy, GrandPerspective jest IMHO znacznie lepszą alternatywą dla Disk Inventory X niż OmniSweeper tylko dlatego, że GrandPerspective zawiera również wizualną mapę drzewa, bez której praktycznie niemożliwe jest znalezienie pojedynczych dużych plików. Za pomocą mapy drzewa możesz po prostu zeskanować obraz w poszukiwaniu dużych prostokątów (duże pliki lub duże foldery).
mgd

... a Disk Inventory X (który mi dobrze służył) stale ulega awarii podczas skanowania w systemie OS X Mavericks.
mgd

2
Grandperspectiv obserwuje obecnie częste aktualizacje. To jest poprawna odpowiedź na pierwotne pytanie.
Eric Drechsel,

6
brew cask install grandperspective
ccpizza

1
To powinna być zaakceptowana odpowiedź. GrandPerspective utrzymuje wizualną informację zwrotną, która jest kluczem do DiskInventoryX
Fernando Mazzon

17

Począwszy od macOS Sierra, macOSpochodzi z wbudowanej aplikacji o Applenazwie Storage Management, która jest częścią System Informationpakietu. Na różnych kartach pokazuje największe zainstalowane aplikacje, a także przeglądarkę folderów z podanymi rozmiarami. Specjalna zakładka pokazuje największe pliki ze wszystkich twoich folderów, co uważam za bardzo praktyczne.

Aby uruchomić Storage Managementotwórz Spotlight Search, naciskając Command+ Space, wpisz Storage Managementi naciśnij Enter.

Plusy:

  • Wolny,
  • Szybki,
  • Dostarczone przez Apple, więc wie, co robi.

Więcej informacji znajdziesz tutaj .


4
To znaczy, że jest całkiem bezużyteczne w porównaniu do tych innych narzędzi. Aplikacja do przechowywania nie wyświetla ani nie zawiera ~ / Library, która zawierała około 60 GB pamięci podręcznej Spotify.
Syreny

2
@ Syreny Nieprawda. W Storage Managerkliknięcia Documents-> File Browseri analizować ~/Libraryfolderu, jeśli chcesz.
Dr_Zaszuś

Nie możesz analizować dysków zewnętrznych za pomocą Storage Management, tylko Mac HD
Seano

4

Mogę serdecznie polecić ncdu, jeśli szukasz alternatywy opartej na tekście (ncurses). Jeden z najszybszych, jakie znalazłem.


Uważam, że jest łatwiejszy w użyciu niż aplikacja GUI; mieszkanie jest lepsze niż zagnieżdżone (z filozofii python); bardzo przydatny do zdalnych systemów dostępnych za pośrednictwem ssh! dla komputerów Mac dostępnych z homebrew - brew install ncdui dla linuces dostępnych w Debianie / Ubuntu repo: sudo apt install ncdu.
ccpizza,


2

Dysk Daisy wydaje się być szybszy, ale kosztuje. Ten proces zawsze będzie trwał dłużej, niż chcesz (nie sądzę, aby OSX zezwalał na dostęp do plików indeksu dysku).

Możesz wypróbować jedno z narzędzi opartych na systemie Linux, takie jak PhileSight i zobaczyć, co się stanie. Będzie znacznie szybciej, jeśli to zadziała.0

Górna alternatywa według alternativeTo (podobnie jak mój własny przykład użycia) jest JDiskReport .

Najbardziej podoba mi się to, że pokazuje wyraźny status trwającego skanowania, a także szacunkowy czas, kiedy ma się zakończyć. Inne, które próbowałem w najlepszym wypadku, pokazują tylko „spinny” i nie masz pojęcia, czy program się zaciął, czy co.

W moim przypadku była to właściwie zmiana gry z dwóch powodów:

  1. Uświadomiłem sobie, że mam udział sieciowy o pojemności 8 TB, które skanowały te programy, co zajęłoby wieczność (zakładając, że wcześniej nie spowodowały awarii / braku pamięci).
  2. Miałem jeden folder z milionami plików, który w zasadzie dławił wszystkie takie narzędzia, ale przynajmniej teraz wiedziałem, co to za folder, więc mogłem zbadać dalej.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.