Klawisze są zjadane losowo


18

Mam dziwny problem na moim 2011 MacBooku Pro 15 "z systemem OS X 10.8.2.

Co jakiś czas - powiedzmy co dwa dni - system zaczyna ignorować większość klawiszy, które naciskam przez 2-3 minuty. To tak, jakby przetwarzanie naciśnięć klawiszy stało się niezwykle wolne. Jeśli poczekam dziesięć sekund między każdym kluczem, to, co wpisuję, jest przetwarzane całkowicie; w przeciwnym razie kys wl b msng rndomly.

Gdy tak się dzieje, system nie jest w żaden sposób przeciążony. Zwykle piszę coś, a to wychodzi nieoczekiwanie.

Czy ktoś doświadczył tego samego lub może skierować mnie do niektórych zasobów? Trudno mi znaleźć dobre zapytanie Google dotyczące tego problemu.

Możliwe, że zostało to wprowadzone przez aktualizację 10.8, ale nie jestem w 100% pewien.

Udało mi się uruchomić, toppodczas gdy to się powtórzyło, a jedyną rzeczą, która zwykle nie była uruchomiona , jest Google ksfetch. Opublikuje więcej informacji, jeśli znów go złapię.


1
próbowałeś przeczytać dziennik systemu i dowiedzieć się, czy w tym czasie dzieje się coś dziwnego? i czy masz to na komputerze Mac lokalnie lub zdalnie? (zdarza mi się to zdalnie i czasami, gdy Mac jest w dużym stresie). Po trzecie, czy miałeś szczęście, gdy monitor aktywności był otwarty, kiedy to się zdarzyło i zobaczyłeś, co może być przyczyną? Wreszcie, czy zdarzyło Ci się to zawsze, czy ostatnio? (oznaczałoby to, że przyczyną może być demon aplikacji / uruchamiania lub podobny)
jackJoe

Popieram zalecenie @ jackjoe. Możesz uzyskać dostęp do plików dziennika systemu, otwierając aplikację Console. (Wpisz Console w Spotlight). Jeśli go otworzysz, zobaczysz listę wiadomości przewijanych w czasie rzeczywistym. Miej to otwarte i spójrz na wiadomości z tego, co się wydarzyło.
daviewales

1
@davie schludnie, zrobię i zgłoś się, jeśli coś zobaczę, dzięki!
Pekka obsługuje GoFundMonica

Czy uważasz, że to problem ze sprzętem? .. Jeśli podłączysz zewnętrzną klawiaturę USB, czy ten sam problem występuje w takim samym tempie jak na pokładzie?
adamrmcd

1
Mam dokładnie ten problem, dokładnie w tym samym tempie (co około dwa dni, trwające 2-3 minuty) na dokładnie tym samym komputerze / systemie operacyjnym. Dziwne. Z pewnością nie jest to problem sprzętowy z klawiaturą, ponieważ (a) trwa tylko kilka minut i (b) występuje opóźnienie o około 1 sekundę między naciśnięciem klawisza a wyświetleniem znaku na ekranie, i wygląda na to, że wszelkie inne naciśnięcia klawiszy podczas tego opóźnienia zostaną utracone. @Pekka 웃 znalazłeś coś w logach?
callum

Odpowiedzi:


4

Mogą być dwa powody: oprogramowanie lub sprzęt.

Oprogramowanie

Jest to najprawdopodobniej spowodowane przeciążeniem procesora, więc jądro jest dławione. Oznacza to tylko liczbę próbek przetwarzanych przez określony czas, aby uniknąć przegrzania i zapobiec awarii.

Aby to potwierdzić, uruchom następujące polecenie w terminalu:

sudo fs_usage | grep -v 0.00

który powinien pokazywać coś takiego:

THROTTLED 0.015030  kernel_task
...
THROTTLED 0.019601  coreduetd
THROTTLED 0.031014  kernel_task 
...
THROTTLED 0.014947  kernel_task

co oznacza, że ​​twoje jądro jest dławione, co może skutkować tak nieoczekiwanym zachowaniem (zobacz także: Dlaczego jądro może być dławione? ).

Miałem ten problem, gdy mój system jadł tliterę (dla wszystkich aplikacji), a czujniki procesora (w iStat ) miały ponad 90˚

Aby rozwiązać problem, sprawdź powyższe polecenie fs_usagei zabij niepotrzebne procesy. Jeśli jest to przeglądarka internetowa ze zbyt dużą liczbą kart i dużą ilością reklam i skryptów JS w tle, zamknij niepotrzebne karty.

Istnieje również szansa, że ​​jest to spowodowane przepustowością operacji we / wy (dostęp do dysku), a pamięć masowa (np. Dysk SSD) może osiągnąć swój okres użytkowania.

Sprzęt komputerowy

Jeśli naciśnięcia klawiszy są konsekwentnie spożywane (jak ta sama litera w kółko), może to być problem z klawiaturą fizyczną.

Przed obwinianiem sprzętu powinieneś spróbować:

Jeśli to nie zadziała, powinieneś umówić się na spotkanie w barze Genius.

Aby uzyskać tymczasowe obejście, zobacz: Jak radzić sobie z niedziałającym klawiszem na klawiaturze?


Chłodny. Problem nie pojawił się ponownie, ale będę go szukał, jeśli to się powtórzy!
Pekka obsługuje GoFundMonica

1
Miałem ten problem dzisiaj i co drugi dzień, w wyniku czego tczęsto dla wszystkich aplikacji je list cicho. Wierzę, że się przegrzewa (na iStat pokazuje ponad 90˚), ponieważ kiedy system działa normalnie, działa dobrze. Jedyną częścią, której nie rozumiem, dlaczego tw moim przypadku zawsze jest jedzenie .
kenorb

Znowu mam ten sam problem, ale tym razem rzjedzony, ale to cały czas, nawet po ponownym uruchomieniu, więc uważam, że tym razem jest to problem sprzętowy.
kenorb

1
Zdarzyło mi się to, ale tylko podczas zwykłego ekranu logowania. Klawiatura działała dobrze w trybie odzyskiwania. Zresetowanie NVRAM naprawiło to.
Ian Dunn

1
Mogę również potwierdzić, że zrobienie tego pomaga znaleźć przyczynę problemu. W moim przypadku to BetterTouchTool przechwytuje moje klucze, ale zawodzi z powodu problemów ze zgodnością z aktualizacją Catalina OSX.
cduguet,

2

FWIW: Mam ten sam problem z moim 11-calowym MacBookiem Air z 2011 roku. Od czasu do czasu niektóre znaki na klawiaturze po prostu przestają odpowiadać.

Moja obecna teoria głosi, że jest to problem z przegrzaniem, ponieważ dzieje się tak tylko podczas korzystania z klawiatury laptopa (i nigdy z zewnętrzną klawiaturą) i dzieje się tak tylko wtedy, gdy laptop jest faktycznie na moich kolanach, a nigdy, gdy jest na biurku lub stół lub inna płaska powierzchnia z odpowiednią wentylacją.


Zobaczmy, czy ktoś inny może potwierdzić twoją teorię na temat przegrzania.
nohillside

1
Mój robi to bez przegrzania. (Retina, 15-calowy, początek 2013 r.)
KARASZI István

1

Wewnętrzna klawiatura jest w rzeczywistości na USB. To sugeruje, że coś innego blokuje USB. Na moim MBP Retina drugą rzeczą na tej magistrali jest kontroler Bluetooth.

 1. Jakieś inne urządzenia peryferyjne USB? iPad lub iPhone podłączony?

 2. Masz coś podłączonego przez Bluetooth? Mysz może?

 3. Jakieś błędy dla któregokolwiek z powyższych elementów w konsoli? Jakieś inne błędy wysokiej częstotliwości?

 4. Idź do System Preferences -> Accessibility -> Keyboardi potwierdź to Sticky Keysi Slow Keyssą wyłączone.

Około 2009 r. Pojawiło się wiele raportów o podobnych problemach, które, jak sądzę, zostały naprawione przez aktualizację oprogramowania układowego klawiatury, ale powinno to zostać dołączone do wersji 10.8. Niestety nie mogę znaleźć rozstrzygającej odpowiedzi w tej sprawie.


1
Ciekawy. Myślę, że zaobserwowałem to bez podłączonych urządzeń USB, ale będę miał na to oko.
Pekka obsługuje GoFundMonica

1

Miał ten sam problem - klawiatura MacBook Air zjada litery, głównie „ertyuio”. Zwłaszcza przy logowaniu ... Po poszukiwaniu wielu rozwiązań, jedno zadziałało:

 1. Zainstaluj nową klawiaturę za pośrednictwem System preferences > Keyboard > Input sources.
 2. Uruchom ponownie i usuń właśnie zainstalowaną klawiaturę, jeśli nie jest potrzebna.

Działa jak urok! Mam nadzieję, że zrobi to samo dla Ciebie!


1

Mamy iMaca z końca 2009 roku z aluminiową klawiaturą USB, która działała dobrze jeszcze kilka dni temu. Potem zaczęło tracić losowe naciśnięcia klawiszy.

Niektóre dzisiejsze eksperymenty w końcu ujawniły problem / rozwiązanie:

Po ponownym uruchomieniu (aby wyjść z trybu napędu docelowego) aluminiowa klawiatura (ALkb) wcale się nie zarejestrowała, chociaż zapasowe kb Bluetooth (BTkb) działało dobrze. Po ponownym podłączeniu ALkb do zasilanego koncentratora USB działało, ale po chwili zauważyliśmy, że upuścił klucze. Inny USB kb, od starszego Mac Pro (MPkb), zachowywał się w ten sam sposób, chociaż ten działał podłączony bezpośrednio do portu USB iMaca najbardziej z lewej strony (z tyłu).

Zaskakujące jest to, że ALkb zarejestrował się i działał po podłączeniu do skrajnego prawego portu USB komputera iMac, choć nadal upuszczał klucze.

BTkb nie upuścił żadnych kluczy.

Na przeczucie odłączyłem kabel Firewire 800 z tyłu iMaca, mimo że był on nieaktywny (nie komunikuje się z podłączonym komputerem Mac Pro) i nagle zarówno ALkb, jak i MPkb działały bez upuszczania kluczy. Ponadto ALkb działał teraz podłączony bezpośrednio do skrajnie lewego portu USB komputera iMac (używane były dwa środkowe porty).

Przynajmniej w moim przypadku nieaktywny, ale podłączony kabel Firewire 800 w jakiś sposób zakłócił prawidłowe funkcjonowanie portów USB komputera iMac. Dlatego upomnienie o odłączeniu wszystkich niepotrzebnych kabli jest dobrze uzasadnione.


1

Przekonałem się, że sztuczka na klawiaturze wspomniana przez Pablo czasami działała dla mnie, jednak jej wykonanie zajmuje trochę więcej czasu (i przerywa mi pisanie). Problem wydaje się wciąż do mnie wracać.

Kolejną szybszą, tymczasową sztuczką jest przytrzymanie przez kilka sekund wszystkich złych klawiszy FGHJK, a następnie odpuszczenie. Z jakiegoś powodu spychanie ich w dół, a następnie puszczanie (a może szybkie przełączanie tych klawiszy, dopóki nie otrzymam odpowiedzi) spowoduje, że będą działać ponownie wystarczająco długo, aby ukończyć zdanie. Czasami mogę uzyskać odpowiedź, gdy tylko się podniosę. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z buforem klawiatury do wypełniania tych klawiszy.

Mam również zainstalowaną klawiaturę ekranową (Klawiatura -> Pokaż klawiaturę i emotikony w pasku menu).

Jeśli problem występuje zbyt często, mogę zbadać sztuczkę polegającą na instalacji / dezinstalacji klawiatury. Ponieważ jednak wymaga ponownego uruchomienia, zwykle po prostu podłączam zewnętrzną klawiaturę.


0

Ten problem występuje na MacBooku Pro 2015 z systemem Macos Sierra 10.12.1. Zdarza się to kilka razy dziennie. Czasami zjada się niektóre znaki na klawiaturze, a czasem nie działa siła (głębsze) kliknięcie na touchpadzie, a także gesty wielu palców. Wtedy może być jeszcze gorzej, tak że wskaźnik myszy w ogóle przestanie się poruszać. Czasami system operacyjny jest w stanie zregenerować się po 2-3 minutach, innym razem muszę mocno zrestartować MacBooka.

W sudo fs_usage | grep "THROTTLED"Widzę wiele różnych procesów jest dławiony, ale procesor jest dobrze poniżej 100% przez cały czas.

Wyłączyłem indeksowanie Spotlight i również próbowałem sudo sysctl debug.lowpri_throttle_enabled=0, ale problem wciąż się pojawia.

aktualizacja: tak kilka godzin później po ponownym uruchomieniu wbudowany touchpad i klawiatura nie zostały w ogóle wykryte przez system operacyjny. sugeruje to, że rzeczywiście mam problem ze sprzętem (możliwe, że wewnętrzny kabel połączeniowy ma jakiś problem).


1
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając Zadaj pytanie . Możesz także dodać nagrodę za zwrócenie większej uwagi na to pytanie, gdy będziesz mieć wystarczającą reputację . - Z recenzji
użytkownik151019,

Zaznaczam, potwierdzam, że mój post nie jest odpowiedzią i chciałbym dodać moje doświadczenie jako komentarz - ale nie wolno mi było tego robić z powodu zasad tej witryny (nie mam 50 punktów reputacji). szczerze mówiąc, nie rozumiem takiej zasady.
Peter,

Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać dalsze pytania. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe .
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.