Dlaczego FileVault nie działa na woluminie RAID?


17

W pracy powiedziałem mojemu koledze, że włączenie Filevault na woluminie RAID nie było możliwe. Był zaskoczony i zapytał mnie o powód techniczny.

Więc chciałbym wiedzieć. To dziwne, ponieważ Filevault jest na poziomie oprogramowania, a RAID na poziomie sprzętu.


Mówisz tutaj o woluminie RAID utworzonym przez Narzędzie dyskowe?
nohillside

@patrix Tak, na przykład 2 wewnętrzne dyski twarde ustawione w RAID-1 w komputerze Mac Mini.
Benoit,

Odpowiedzi:


27

Poprzednia odpowiedź, którą tu podałem, była błędna (podobnie jak odpowiedź bmike).

Poprzednia odpowiedź, którą podałem, była taka, że ​​jeśli masz ten problem, obejście polega na utworzeniu zaszyfrowanego obrazu dysku obejmującego cały zestaw AppleRaid. Teoretycznie działa to, ale jest tak strasznie powolne (ponad 10 razy wolniejsze niż dostęp do surowego dysku), że w zasadzie nie nadaje się do użytku, co skłoniło mnie do bardziej szczegółowego spojrzenia na narzędzie wiersza poleceń diskutil. A co wiesz --- MOŻESZ robić to, co jest potrzebne, to po prostu wymaga trochę pracy. Musisz to zrobić za pomocą wiersza polecenia, a nawet tam nie możesz tego zrobić za pomocą najprostszych poleceń, ale można to zrobić i jest w 100% legalne, obsługiwane przez Apple, a nie jakiś dziwny hack.

Załóżmy więc, że masz wolumin Apple Raid, który w jakiś sposób utworzyłeś, za pomocą Narzędzia dyskowego lub wiersza poleceń.

Uwaga: ten proces sformatuje RAID i zaszyfruje go. Przed kontynuowaniem wykonaj kopię zapasową wszystkich danych, które chcesz zachować (co najmniej dwa razy).

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest znajomość niskiego poziomu identyfikatora systemu operacyjnego dla interesującego wolumenu Apple Raid, więc wpisz:

diskutil list

która da ci listę różnych dysków twardych, partycji i logicznych dysków twardych (np. woluminów Apple RAID) w twoim systemie. Spójrz na listę i ustal, na podstawie nazwy, rozmiaru, cokolwiek, jakim jest wolumin Apple RAID, który chcemy zaszyfrować. Upewnij się, że masz PRAWY identyfikator, w przeciwnym razie zniszczysz inny wolumin. Rozsądnie jest odłączyć (ręcznie --- wyciągnąć kable!) Wszystkie dyski twarde niezwiązane z problemem, w tym, oczywiście, dyski zapasowe!

Tak więc lista mówi nam, że interesującym urządzeniem jest, powiedzmy, dysk7

Następnie chcemy utworzyć opakowanie urządzenia LVG (Logical Volume Group) Core Storage wokół urządzenia. Nie zamierzam twierdzić, że rozumiem terminologię Core Storage i dlaczego używają innego słowa do wszystkiego w porównaniu do Apple RAID, ale o ile mogę stwierdzić, LVG jest zasadniczo wersją logicznego dysku twardego Core Storage. Więc wpisz:

diskutil cs createLVG BackupImacLVG disk7

BackupImacLVG to nazwa, którą nadajemy logicznemu dyskowi twardemu, który tworzymy. To polecenie zajmie kilka sekund, a następnie wypluje długi ciąg, który jest „nazwą” (UUID) utworzonego przez nas LVG. Używamy go w następnym kroku.

Nie skończyliśmy. Musimy teraz utworzyć odpowiednik partycji (którą Core Storage nazywa woluminem logicznym) na tym logicznym dysku twardym. Oto następne polecenie:

diskutil cs createLV 8C5AED3-0CCF-4155-8E3D-DF7D9E68EE7B JHFS+ BackupImac 100% -stdinpassphrase

W powyższym poleceniu: 8C5AED3-0CCF-4155-8E3D-DF7D9E68EE7B to UUID LVG, o którym właśnie powiedzieliśmy (upewnij się, że używasz własnego), a JHFS + to system plików, który chcemy utworzyć na partycji. BackupImac będzie nazwą woluminu utworzonego na tej partycji. 100% mówi, ile miejsca chcemy dać tej partycji. (Istnieje kilka różnych sposobów określania rozmiarów, ale większość ludzi prawdopodobnie użyje 100%). -stdinpassphrase mówi, że chcemy używać szyfrowania.

Wiersz polecenia wyświetli monit o:

Passphrase for new volume:

Wprowadź hasło i gotowe. (Nie zauważaj tutaj żadnego przydatnego interfejsu użytkownika Apple FileVault! Brak oferty zapisania hasła dla Ciebie w Apple, brak drugiej prośby o hasło, aby upewnić się, że zostało wpisane poprawnie!)

Efektem końcowym tego wszystkiego jest dokładnie to, czego można oczekiwać i oczekiwać. Zaszyfrowany wolumin z całą wydajnością poprzedniego woluminu AppleRAID. (A jeśli spojrzysz na stronę man diskutil, zobaczysz, że jawnie wymieniają woluminy Apple RAID jako obsługiwane cele dla diskutil cs createLVG, więc nie jest to jakiś dziwny przypadek krawędzi, który nie jest oficjalnie obsługiwany).

Narzędzie Disk Utility.app nie aktualizuje interfejsu użytkownika (jest pod tym względem naprawdę zły - w systemie OSX jest stałym problemem), więc zamknij go i uruchom ponownie. Zobaczysz teraz wraz ze swoimi wycinkami RAID nowy „dysk twardy” o nazwie BackupImacLVG (lub jakkolwiek go nazwałeś ) wraz z partycją o nazwie BackupImac (lub jakkolwiek to nazwałeś ), w formacie „Encrypted Logical Partition” .

Należy pamiętać o jednej rzeczy. Dysk jest montowany podczas procesu tworzenia bez pytania o hasło (hasło podano w wierszu poleceń).

Zaraz po zakończeniu możesz odmontować wolumin, wyłączyć dyski twarde woluminu AppleRAID, włączyć je ponownie i zobaczyć, co się stanie. Jeśli wszystko wykonałeś poprawnie, gdy wszystkie wycinki Apple RAID zostaną rozkręcone i wykryte przez system operacyjny, na ekranie powinno pojawić się okno z prośbą o podanie hasła, aby można było zamontować dysk.


Znakomity, że zidentyfikowałeś metodę. Od pewnego czasu bardzo tego chcę. Nie jestem pewien, czy obecnie jestem gotów sfotografować mój zestaw RAID, aby go sformatować, a następnie skopiować, to coś w rodzaju ogromnego zestawu. Hmmm ..
James T. Snell

Podczas wprowadzania hasła w wierszu polecenia nie ma potwierdzenia. Jest to trochę podnoszące włosy, ale potem możesz przejść do GUI DiskUtility i kliknąć „Usuń” na partycji, aby uzyskać ładną podwójną prośbę o hasło z miernikiem złożoności. Dziękujemy za udokumentowanie tego procesu!
dacc

@Maynard Handley - czy to zadziała dla RAID0 w Yosemite? Dzięki.
thepen

Wszystkim zainteresowanym mogę potwierdzić, że działa to w El Capitan (10.11) i w tomach Time Machine.
Matt

3
Potwierdzam sukces systemu macOS 10.12 Sierra (testowany na komputerze Mac Pro). Utworzyłem lustro AppleRAID, zaszyfrowane kronikowane HFSX (HFSX rozróżnia małe i duże litery HFS +). Narzędzie dyskowe zawiesi się wkrótce po wykonaniu tych kroków, więc skończyłem: 1.) ponowne uruchomienie komputera Mac, 2.) zalogowanie się do Findera, 3.) pomyślne uruchomienie Narzędzia dyskowego. Usunąłem również element (dysk fizyczny) z dublowania RAID i przetestowałem, aby potwierdzić, że pozostały element (dysk) zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami. Tak było: po ponownym uruchomieniu komputera Mac i zalogowaniu się pojedynczy członek nie mógł się zamontować, dopóki nie wprowadzę poprawnego hasła. Dziękuję Ci.
user3051849,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.