Pobrane aplikacje nie uruchamiają się, błąd -10658


9

Kiedy pobrałem aplikację (np. RubyMine) i przesłałem ją do folderu Aplikacje, aplikacja się nie uruchomi (nic się nie dzieje). Nie jest on ograniczony do folderu Aplikacje, pojawia się dla każdego katalogu, w którym rozpakowuję pobraną aplikację (z .dmg).

Kiedy piszę open RubyMine.appw terminalu, otrzymuję:

LSOpenURLsWithRole() failed with error -10658 for the file /Applications/RubyMine.app.

I dzieje się tak w przypadku większej liczby aplikacji niż tylko RubyMine.

Co mogę z tym zrobić? Na początku zostałem poproszony o zezwolenie na uruchomienie pobranej aplikacji, ale teraz pojawia się za każdym razem.


Wygląda na to, że dzieje się tak tylko w przypadku programów Java, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno.
Jabłczany

Odpowiedzi:


17

Wydaje się, że jest to problem z uprawnieniami w samym pakiecie. Zazwyczaj flaga wykonania nie jest przenoszona z obrazu DMG.

Spróbuj ze względu na ciekawość ustawić flagę wykonania w następujący sposób:

chmod +x /Applications/RubyMine.app/Contents/MacOS/<name of the app>

Uwaga: zamień < nazwa aplikacji > na nazwę aplikacji (prawdopodobnie będzie to „rubymine”, ale nie mam tej aplikacji, aby potwierdzić dokładną nazwę pliku binarnego).

W razie wątpliwości kliknij RubyMine.app prawym przyciskiem myszy, zrób „Pokaż zawartość pakietu” i przejdź do folderu Contents / MacOS / i zobacz, co tam jest. Wykonaj powyższe polecenie (chmod + x) dla tego pliku i spróbuj ponownie.

Myślę, że powinno to być:

chmod +x /Applications/RubyMine.app/Contents/MacOS/rubymine

aktualizacja : Pobrałem RubyMine i powyższe polecenie będzie działać, jednak, co jest warte, muszę powiedzieć, że mój miał flagę wykonania, więc nie miałem z tym problemu. Czy sprawdziłeś?


Miło to słyszeć, Adam!
Martin Marconcini,

Obecnie mam problem z ustawieniem + x dla wszystkich.
Max zmarł

To, co zadziałało, działało chmod -R 777 /Applications/RubyMine.app(w katalogu głównym folderu aplikacji).
Joe Bane,

nadal nie działa dla filezilla (baza) mona @ goku: ~ / Downloads $ ls /Applications/FileZilla.app/Contents/MacOS/filezilla -rwxr-xr-x @ 1 mona admin 14797696 Dec 23 09:52 / Applications / FileZilla. app / Contents / MacOS / filezilla (base) mona @ goku: ~ / Downloads $ chmod + x /Applications/FileZilla.app/Contents/MacOS/filezilla (base) mona @ goku: ~ / Downloads $ ls / Applications / FileZilla. app / Contents / MacOS / -rwxr-xr-x @ 1 mona admin 14797696 23 grudnia 09:52 filezilla
Mona Jalal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.