Jakie są kolejne kroki, gdy raporty fsck „nie można naprawić po 3 próbach”?


23

Mój Mac Book Pro 13.- ”nie przechodzi obok szarego ekranu startowego z jabłkiem i obracającym się kołem (pojawia się pasek ładowania, ale po wykonaniu nic się nie dzieje)

Mam 220 GB na jednej partycji (Macintosh HD) i cała moja praca to moja muzyka i jedyna kopia WSZYSTKICH MOICH ZDJĘĆ. Jestem tak głupi, że nie mam kopii zapasowej niczego, ale wiem, że mam zewnętrzny HD z 300 GB miejsca. Chciałbym naprawić dysk twardy, ale co ważniejsze muszę zapisać pliki, ale nie wiem, jak to zrobić w trybie narzędzia dyskowego. Czytam, że istnieje Diskwarrior, ale nie wiem, jak go zainstalować bez uruchamiania komputera Mac. Proszę pomóż!!!

Kiedy zaczynam w trybie pojedynczego użytkownika i wpisuję / sbin / fsck -fs, pojawia się

Executing fsck_hfs (version diskdev_cmds-557-393) 
Checking Journaled HFS Plus volume. 
The volume name is Macintosh HD 
Checking extents overflow file. 
Checking catalog file 
Incorrect number of thread records (4, 23745) 
Checking multi-linked files. 
Checking catalog hierarchy 
Invalid volume directory count (It should be 175703 instead of 175701) Checking extended attributes file. 
Incorrect number of extended attributes (It should be 340062 instead of 340064) 
Checking volume bitmap. 
Checking volume information. 
The volume Macintosh HD could not be repaired after 3 attempts.

*****The volume was modified *****

Jakie są kolejne kroki, jeśli fsck nie naprawi dysku?

Odpowiedzi:


15

Możesz spróbować, ale najpierw wykonaj kopię zapasową:

Uruchom system w trybie pojedynczego użytkownika, przytrzymaj klawisze poleceń (np. Cloverleaf lub Apple) i „s”, gdy system zacznie się uruchamiać.

Aby debugować, naprawiać, wymuszać (i naprawiać błędy automatycznie)

/sbin/fsck_hfs -drfy /dev/disk0s2

Aby wyszukać uszkodzone bloki:

/sbin/fsck_hfs -S /dev/disk0s2

Zakładając, że disk0s2 to ten, który chcesz naprawić. (Zwykle domyślny napęd „Macintosh HD”).

To powinno sprawić, że wrócisz do swojego systemu operacyjnego.

Ten link może również pomóc: http://www.westwind.com/reference/os-x/commandline/single-user.html


Część 2ND rozwiązania do skanowania w poszukiwaniu uszkodzonych bloków nie działa. Mówi, że S jest nieprawidłowy. Czy to literówka?

@ user173292 w moim przypadku działa dobrze.
cregox

4
Musiałem uruchomić fck_hfs -drfypolecenie dwa razy, aż się udało.
knedlsepp

3
@knedlsepp Nie mogę ci podziękować za to, że próbowałem to zrobić wiele razy - kilka dni pracy bezpiecznie powróciło !!!
Asmus

1
nie działa dla mnie .. fck_hfs -drfyodpowiedz Disk full error CheckHFS returned 8, fsmodifier = 0. na moim dysku SSD 120 GB jest 14 GB bezpłatnie.
Alexey Sh.

4

Aby dodać tutaj, miałem podobną sytuację. Kroki, które podjąłem:

 1. Uruchom w trybie pojedynczym.

 2. Uruchom /sbin/fsck_hfs -drfy /dev/disk0s2wiele razy, to nie pomogło. W danych wyjściowych zauważyłem problem z okrągłym łączem, komunikaty były podobne parentID=334973 threadID=51569281. Identyfikatory plików są w rzeczywistości numerami i-węzłów i odpowiadają rzeczywistym plikom.

 3. Uruchom, find / -inum 334973aby dowiedzieć się, który plik jest problemem, pojawił się plik w folderze .Spotlight.

 4. Ponownie zamontowano dysk w trybie RW i usunięto folder Spotlight, a następnie ponownie uruchomiono ponownie w trybie pojedynczym.

 5. Uruchom /sbin/fsck_hfs -drfy /dev/disk0s2ponownie, a teraz problem został rozwiązany, ponieważ problematyczny plik został usunięty.


Znakomity!! To prawdziwa analiza przyczyn pierwotnych. Daję ci kapelusz, proszę pana.
Syclone0044

3

W tym momencie masz następujące opcje:

 1. Płać za czas technika, aby ponownie uruchomić kroki Apple, jeśli zrobiłeś je niepoprawnie / przegapiłeś krok / wskazówkę (mało prawdopodobne, ale możliwe)
 2. Zapłać za / wyszukaj oprogramowanie, które robi więcej, aby naprawić katalog danych napędu niż Narzędzie dyskowe. Spośród wielu komercyjnych produktów Disk Warrior jest najczęściej używany, ale Data Rescue również może działać.
 3. Wymaż HD - tracąc wszystkie dane i sprawdź, czy to po prostu uszkodzenie katalogu, którego Narzędzie dyskowe nie było w stanie / nie chciał naprawić (całkiem spore szanse)
 4. Zamień HD - odkładając, czy dane można zapisać, ale uzyskując dobry dysk na komputerze Mac, abyś mógł sprawdzić, czy to dysk / określone dane na tym dysku lub komputer Mac wymaga naprawy.
 5. Zapłać za technikę naprawy, aby wykonać naprawę.

O ile nie masz danych, które są cenne (czyli że możesz zapłacić od 100 do 1000 USD za profesjonalną pomoc w odzyskiwaniu), wybrałbym jedną z dwóch wewnętrznych opcji, co oznacza zakup nowego dysku (korzyści to stały koszt utopiony i ograniczona inwestycja czasu) rozwiązywać problemy) lub szukać rozszerzonego rozwiązywania problemów, takich jak Disk Warrior lub kasowanie dysku, jeśli masz kopię zapasową, tak naprawdę jej nie potrzebujesz.


dzięki bmike 2 pytania: 1. Czy uważasz, że geniusz w sklepie z jabłkami może ci pomóc? i 2. Jak zainstalować Diskwarrior, jeśli nie mogę uruchomić mojego komputera Mac? Dziękuję za odpowiedź
BenCis,

Tak - pasek Genius dostrzega ten problem i pomaga ludziom zrozumieć opcje dziesiątki razy każdego dnia / tygodnia. Nośnik optyczny, dysk odzyskiwania HD lub dysk zewnętrzny w większości przypadków uruchomiłyby komputer Mac.
bmike

DiskWarrior jest dostępny na rozruchowym dysku DVD, z którego następnie można uruchomić narzędzia.
IconDaemon

Dziękuję Ci bardzo. W sobotę mam spotkanie w barze Genius.
BenCis,

1
Uruchomiłem polecenie po raz drugi i drugi raz wokół niego zadziałało
Wadih M.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.