Jak przenieść muzykę z jednej biblioteki iTunes do innej na tym samym komputerze?


1

Mam mnóstwo muzyki w moim iTunes, który jest również na moim iPhone. Chcę usunąć muzykę moich dzieci z mojego iPhone'a i umieścić ją na innym urządzeniu (nano), z którego będą korzystać moje dzieci. Moje dzieci są młode, więc nie mogą mieć własnego konta iTunes. Chcę mieć tylko jedno konto iTunes, ale mam różne „biblioteki” do używania na różnych urządzeniach. Zorientowałem się, jak stworzyć nową bibliotekę, ale nie wiem, jak przenieść muzykę z jednej biblioteki do drugiej na tym samym komputerze (np. Jak uzyskać muzykę moich dzieci z biblioteki, którą mam teraz z całą moją muzyką) do biblioteki z muzyką tylko dla nich). Ponownie chcę użyć tego samego komputera i tego samego konta iTunes. Wielkie dzięki za Twoją pomoc.


Gdzie zamierzasz zsynchronizować nano z tym samym iTunes, którego używasz? Czy listy odtwarzania nie rozwiążą problemu?
nohillside

Odpowiedzi:


2

Najprostszym sposobem jest utworzenie folderu, powiedz na pulpicie, a następnie otwórz ten folder. W iTunes utwórz listę odtwarzania i dodaj całą wybraną muzykę. Zaznacz wszystkie te elementy, a następnie przeciągnij je do okna, które otworzyłeś dla folderu na Pulpicie; Finder skopiuje pliki muzyczne. Następnie zamknij iTunes, uruchom go i wybierz drugą bibliotekę, a następnie dodaj pliki, przeciągając je do okna iTunes. Jeśli chcesz, możesz wrócić i usunąć pliki z oryginalnej biblioteki.


1

Widzę dwie opcje rozwiązania problemu:

Synchronizuj wszystkie urządzenia z tą samą biblioteką iTunes

  • Skonfiguruj różne listy odtwarzania w iTunes dla różnych zainteresowań
  • Ograniczanie synchronizacji muzyki z określonymi listami odtwarzania dla poszczególnych urządzeń iDevices

Skonfiguruj indywidualne konta komputerów (każda z własną biblioteką iTunes)

  • Utwórz nowe konto komputerowe dla dzieci
  • Z iTunes skopiuj wszystkie utwory dla dzieci do folderu Skrzynka dzieci
  • Przełącz się na konto dla dzieci, uruchom iTunes i zaimportuj utwory z folderu Drop Box (usuń je później, aby uniknąć marnowania miejsca na dysku)
  • Skorzystaj z konta komputera, aby zsynchronizować swoje urządzenia z dziećmi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.