Czy mogę używać iPada (Wi-Fi + Cellular) jako telefonu komórkowego?


25

Chciałem tylko wiedzieć, czy można używać iPada mini jako telefonu komórkowego. Planuję włożyć moją kartę SIM do iPada mini, czyli modelu komórkowego Wi-Fi +.


1
Pamiętaj: iPad nie ma silnika, więc powiadomienia (SMS-y, spotkania, połączenia przychodzące) nie zwrócą uwagi, jeśli uda ci się go schować do kieszeni, nawet po wykryciu VoIP itp.
James B

Odpowiedzi:


30

Nie, nie można go używać jako nośnika telefon. Ale jeśli masz wystarczającą ilość danych w swoim abonamencie, możesz używać go jako telefonu komórkowego za pośrednictwem usług takich jak Google Voice lub Skype, które mogą dać ci numer telefonu, pod który możesz zadzwonić i za pośrednictwem którego można zadzwonić przez Internet. Oba zapewniają aplikacje, które „dzwonią” na iPada, gdy ktoś zadzwoni pod ten numer.

Google Voice ma bezpłatny numer telefonu. Połączenia z USA lub Kanady do USA lub Kanady są bezpłatne, a połączenia do lub z innych miejsc są dość tanie.

Skype pobiera opłaty za numer telefonu, ale obejmuje to pewną opłatę, która daje z góry określoną liczbę minut.


1
Line2 ( line2.com/home ) to kolejna opcja podobna do Skype / Google Voice. Kiedy zacząłem go używać, zauważyłem, że ma lepszą obsługę wiadomości tekstowych niż alternatywy, i jest to nieograniczone połączenia / SMS-y za stałą miesięczną stawkę.
Paul Wheeler

Jeśli posiadanie rzeczywistego numeru nie jest wymagane, aplikacja Facebook właśnie dodała wiadomości audio. To kolejna dobra opcja.
Nathan Greenstein,

1
Pamiętaj, że niektórzy z tych bezpłatnych przewoźników zamiast tego używają twojej komunikacji jako płatności (to znaczy, że zachowują ją na wydobycie). Ostrożnie zastanów się, jak chcesz zapłacić.
Thorbjørn Ravn Andersen

@ ThorbjørnRavnAndersen: Oczywiście, i przez te lata zawsze zalecałbym znalezienie płatnego dostawcy VoIP (choć sam nie znam dobrego) - cóż, szczerze mówiąc, płatny dostawca czegokolwiek . O wiele lepiej jest płacić odrobiną gotówki niż niewymierną i nieprzejrzystą ilością poświęconej kontroli i prywatności.
Linuxios

18

Jeśli masz na myśli, czy możesz wykonywać połączenia telefoniczne przy użyciu karty SIM, nie, nie możesz :

(z http://www.apple.com/ipad-mini/specs/ )

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nadal możesz korzystać ze Skype'a lub aplikacji telefonicznej opartej na VoIP (wystarczy wyszukać VoIP w App Store), albo przez Wi-Fi lub, jeśli twoja karta SIM ma abonament danych, przez sieć komórkową.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.