Co to jest aktualizacja kombi i czym różni się od zwykłej aktualizacji?


29

Co to jest aktualizacja kombi i czym różni się od zwykłej aktualizacji?


Czy OS X Combined oznacza coś innego?

Odpowiedzi:


31

Kiedy Apple wydaje mniejszą wersję systemu (np. 10.8.1 -> 10.8.2), zazwyczaj wydaje aktualizację w dwóch formach:

  • Aktualizacja delta zawierająca wszystkie pliki, które zmieniły się w najnowszej aktualizacji, dlatego można ją aktualizować tylko z poprzedniej poprzedniej wersji.

    Na przykład, aby zainstalować aktualizację delta 10.8.2 , system musi być już zaktualizowany do wersji 10.8.1.

  • Aktualizacja kombi zawierająca wszystkie zmiany od czasu pierwotnego wydania tej głównej wersji, a zatem może być używana do wszystkiego z tej samej wersji głównej.

    Na przykład aktualizacja combo 10.8.2 może aktualizować się z wersji 10.8.0 lub 10.8.1; można go nawet zainstalować ponownie w systemie, który już działa 10.8.2.

    Podobnie aktualizację combo 10.7.5 można uruchomić na dowolnym urządzeniu od 10.7.0 do 10.7.5.

(Należy pamiętać, że w przypadku pierwszej aktualizacji do głównej wersji, np. 10.8.1 lub 10.7.1, nie ma rzeczywistego rozróżnienia między deltą a kombinacją, więc Apple publikuje tylko jeden formularz aktualizacji.)

Jeśli masz komputer Mac z najnowszą wersją i chcesz go zaktualizować, delta jest technicznie wszystkim, czego potrzebujesz. Ale niektórzy ludzie (w tym ja) wolą kombinację z kilku powodów:

  • Aktualizuję wiele komputerów, więc aby zaoszczędzić czas, noszę najnowsze aktualizacje w moich narzędziach HD. Najprościej jest po prostu przeprowadzić aktualizację zestawu i nie martwić się również o delty, ponieważ można użyć kombinacji w dowolnym miejscu, w którym delta byłaby odpowiednia.

  • Jeśli coś poszło nie tak z którąkolwiek z poprzednich aktualizacji, uruchomienie kombinacji ogólnie oczyści problem, podczas gdy delta może go zepsuć. W rzeczywistości czasami ponowne uruchomienie zestawu na już zaktualizowanym komputerze naprawi takie problemy, więc jest to przydatna sztuczka w repertuarze rozwiązywania problemów. (Pamiętaj, że rodzaje problemów, które rozwiązuje, są rzadkie; ale zwykle są to takie, które w innym przypadku wymagałyby godzin rozwiązywania problemów i odrywania włosów, więc często warto spróbować.)


Stukrotne dzięki. Jestem nowy na Macu i aktualizowałem z 10.6.0 do 10.6.8. Robiłem to sekwencyjnie i do tej pory pobrałem 10.6.4. Teraz pobieranie 10.6.8 Combo :)
fuddin

W tej sytuacji zdecydowanie wybrałbym kombinację. BTW, jeśli użyjesz Aktualizacji oprogramowania (w menu Apple), automatycznie wybierze odpowiednią.
Gordon Davisson

Próbowałem automatycznej aktualizacji oprogramowania, ale po pobraniu całej aktualizacji pojawia się błąd.
fuddin

Czy możesz połączyć stronę nadrzędną wszystkich aktualizacji kombinacji, na których są one wymienione?
ankii

Nieważne, znalazłem to support.apple.com/downloads/macos
ankii
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.