Własne przypisanie adresu IP w sieci Ethernet (en0)


1

W ciągu ostatnich kilku dni mój internet automatycznie uzyskiwał samodzielnie przypisane IP na en0. Słyszałem, że robi to, gdy nie może pobrać serwera DHCP od dostawcy usług internetowych.

Wypróbowałem te rozwiązania poniżej.

  1. Usunięto com.apple.alf.plist
  2. Usunięto NetworkInterface.plist
  3. Zresetuj konfiguracje Ethernet

Kiedy łączę się z usługodawcą internetowym, aby uzyskać ustawienia routera, podsieci i adresu IP, czy zajmuje to adres Mac systemu? ponieważ zmiana ostatnich cyfr mojego adresu Mac zawsze działała, ale już nie.

Podłączyłem ten sam przewód Ethernet do innego MacBooka i połączenie się powiodło.


Czy masz kontrolę nad routerem lub jakieś informacje, które można dodać? Zwykle DHCP jest ustawiony na routerze i jest skonfigurowany tak, aby odpowiadał każdemu, kto się łączy. Czy może to być sieć korporacyjna, w której zabezpieczenia uniemożliwiają łączenie się nieznanych urządzeń?
bmike

Nie mam dostępu Nieznane urządzenia? Dlaczego jest to nieznane urządzenie tak nagle, gdy łączyło się przez miesiące? Myślę, że to ma coś wspólnego z adresem Mac. Co mówisz?
Dylan Cole

Odpowiedzi:


1

Wygląda to na podstawowy problem sieciowy, w którym może być potrzebna wiedza, aby wąchać pakiety na en0 przy użyciu tcpdump.

Znane rzeczy, które uniemożliwiają DHCP dostęp do systemu operacyjnego to:

  1. Zapory ogniowe (OS X, typ Little Snitch, złośliwe oprogramowanie i / lub zapora internetowa, takie jak Symantec i inne)
  2. Konfiguracja sieci, w której serwer DHCP wysyła tylko adresy do komputerów, które zostały wyczyszczone dla sieci

Wygląda na to, że wykonałeś kilka prostych problemów, a ja osobiście nigdy nie lubię usuwać niektórych list, ale nie wszystkich, ponieważ istnieje wiele pęków kluczy, list systemowych, list ByHost i innych, więc możesz sprawić problem częściowo usuwając informacje o sieć.

Jedyne, co bym zrobił, to podłączyć ponownie znaną maszynę i zapisać adres IP, który zostanie przypisany, i zamienić się w „podejrzanej” maszynie i wymusić, aby adres IP był taki sam. Jeśli uzyskasz połączenie sieciowe, oznacza to, że masz problemy z DHCP.


Skopiowałem ustawienia z działającego Macbooka do tego i mówi, że jest podłączony, ale nie daje mi żadnego pingowania do żadnych stron. Następnie z dziwnych powodów wybrałem ustawienia Ethernet na „Korzystanie z DHCP”. Właściwie to automatycznie dostał DHCP i nawiązał normalne połączenie! Dlaczego działa tak losowo? Mam wrażenie, że problem ten powtórzy się.
Dylan Cole

Problem zaczął się od nowa.
Dylan Cole

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.