Jak mogę „wyczyścić” kopie zapasowe Time Machine, jeśli Time Machine nie chce wykonać kopii zapasowej, ponieważ dysk jest pełny?


17

Kiedy Time Machine próbuje wykonać kopię zapasową, informuje mnie, że nie może, ponieważ dysk z kopią zapasową jest pełny.

To, co w większości jest pełne (około 700 GB 1 TB), to wcześniejsze kopie zapasowe tego samego komputera. Wehikuł czasu po prostu usuwał najstarsze, ale teraz wydaje się niechętny lub nie jest w stanie tego zrobić.

Czy jest jakiś sposób, w jaki mogę zrobić miejsce, usuwając stare kopie zapasowe? Kiedy wchodzę do Kapsuły Czasu przez Findera, wszystkie kopie zapasowe wydają się być w rzadkim pakiecie, z którym denerwuję się, że mogę z nimi zadzierać.


4
TM powinna sama usunąć stare kopie zapasowe. Co pokazuje consol.app dla procesów o nazwie backupd?
user151019,

@ Mark, wykopałem to pytanie, ponieważ miałem ten sam problem. Usunąłem kopię zapasową ręcznie, ale chcę wiedzieć, dlaczego tak się stało. Chcesz oświecić?
Hairboat

1
@Zaznacz, a może powinienem otworzyć inne pytanie, jeśli uważasz, że będziemy potrzebować czegoś więcej niż komentarza do kosmosu ...
hairboat

Odpowiedzi:


13

Wejdź do TimeMachine, a następnie w oknie głównym wybierz kopię zapasową, którą chcesz usunąć (po prawej), a następnie użyj menu akcji (ikona koła zębatego), aby wybrać „Usuń kopię zapasową”.

Za pomocą tego menu możesz również, po wybraniu pliku lub folderu, usunąć całą jego kopię zapasową.

wehikuł czasu


5

Druga odpowiedź nie zadziałała, być może dlatego, że próbowałem usunąć dodatkowe kopie zapasowe z nieaktywnego folderu TimeMachine. (Jak pokazano, nie widzę opcji „Usuń kopię zapasową” w menu rozwijanym Findera.

W Mountain Lion mogłem użyć tmutil, terminalnego polecenia o wielkiej mocy. Świetny opis tego, jak go używać, to http://blog.hawkimedia.com/2012/08/reclaiming-a-timemachine-volumes-disk-space/


Uwaga: opcja „Usuń kopię zapasową” pojawia się w oknie Findera w samym interfejsie Time Machine (interfejs podobny do „przestrzeni”, który pojawia się po wybraniu Enter Time Machine). Dlatego nie można go używać z nieaktywnym folderem TM. Dobra rozmowa tmutil.
Dan J

Czy możesz podać polecenie użyte w tmutil, a nie tylko łącze.
user151019

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.