Jak zainstalować boot camp z dysku flash USB z systemem Windows 7?


21

Staram się postępować zgodnie ze wskazówkami, jak utworzyć instalacyjną pamięć flash USB w systemie Windows 7 . Udało mi się utworzyć dysk i po włożeniu go do komputera z systemem Windows pokazuje on poprawnie instalator.

Problem polega na tym, że kiedy przechodzę do kroku „Rozpocznij instalację systemu Windows” w Boot Camp, prosi o włożenie dysku Windows. Po włożeniu dysku USB pojawia się on na pulpicie, jednak po kliknięciu opcji Rozpocznij instalację pojawia się następujący komunikat o błędzie:

Nie można znaleźć dysku instalacyjnego.
Włóż dysk instalatora Windows i poczekaj kilka sekund, aż dysk zostanie rozpoznany.


Przepraszamy, ale nie jest to dokładnie odpowiedź, ponieważ nie mam jeszcze uprawnień do komentowania. Chciałbym tylko zapytać, czy podczas uruchamiania menu przy uruchamianiu wyświetla dysk USB Flash z systemem Windows lub partycję FAT MS-DOS? Mój mówi Zainstaluj system Windows, ale kiedy kontynuuję, mówi Nie wykryto dysku rozruchowego.
Little Tiny Dev,

Odpowiedzi:


9

Mam dokładnie ten sam problem. Próbowałem przytrzymać klawisz opcji podczas restartu, aby zobaczyć, czy mogę uruchomić komputer z klucza USB, ale nie mogłem znaleźć sposobu, aby to zrobić, więc zainstalowałem REFIt (następnie uruchomiłem ponownie dwa razy!), A następnie podłączyłem klucz USB i następnym razem Uruchomiłem go ponownie, ponieważ pojawił się jako opcja rozruchu z klucza USB.

Próbowałem, a instalator systemu Windows załadował się i znalazł nową partycję FAT32 bootcamp. Powiedział, że nie mogę zainstalować na partycji bootcamp, ponieważ wymaga NTFS.

Ten post SuperUser sugeruje „po prostu sformatuj partycję za pomocą wbudowanego narzędzia instalatora Windows (innymi słowy, jako część procesu instalacji)”, więc zrobiłem to dalej z instalacją i wszystko działa dobrze!


Więc czy mówisz, że kiedy uruchamiasz narzędzie Boot Camp i mówi ci, aby włożyć dysk DVD i nacisnąć „Rozpocznij instalację”, całkowicie ignorujesz ten krok i zamiast tego ponownie uruchamiasz urządzenie z klucza USB?
Rozsądny

@Senseful - dokładnie! Zamykam Boot Camp i uruchamiam ponownie, a kiedy pojawia się moduł ładujący zamiast wybierać pierwszą opcję „Uruchom Mac OS X z Macintosh HD”, wciskam strzałkę w prawo i wybieram Windows na Dysku 1. Po tym jest to normalna instalacja systemu Windows dokładnie tak, jak jeśli klucz USB był DVD. Uruchomi się ponownie po skopiowaniu plików i przy pierwszym ponownym uruchomieniu ponownie wybierzesz system Windows na dysku 1, przy drugim ponownym uruchomieniu po zakończeniu instalacji pojawi się trzecia ikona w module ładującym rozruchu „Uruchom system Windows z partycji 3”, który możesz teraz uruchomić w systemie Windows i wyjmij klucz USB.
wweicker

to się udało! Jedyne, że byłem trochę zdezorientowany, próbując podążać za twoimi wskazówkami. Uruchomiłem klucz USB i rozpocząłem proces instalacji, a następnie wznowiłem. Zgodnie z twoimi wskazówkami wspomniałeś, że Partycja 3 pojawia się dopiero po drugim restarcie, ale widziałem to po pierwszym. Postępowałem zgodnie z twoimi wskazówkami i wybrałem partycję 1, i to właśnie zakończyło instalację. Poza tym małym problemem działało tak, jak to opisujesz. Dzięki!
Sensowny

1
Nie działa dla mnie. Zrobiłem dwa restarty, wybierz napęd USB, który działa na komputerach, a dostaję „dysk niesystemowy, naciśnij dowolny klawisz, aby zrestartować komputer” i nic
Canadian Luke REINSTATE MONICA

2
Warto zauważyć, jak utworzyć partycję na dysku twardym Mac bez korzystania z Asystenta Boot Camp. Patrz tutaj: intowindows.com/…
Barrett Kuethen

3

krótko mówiąc. Aby utworzyć dysk rozruchowy na USB, wykonaj następujące czynności:

 1. otwórz zawartość aplikacji bootcamp (wyszukiwarka, kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację bootcamp w folderze aplikacji)
 2. Skopiuj plik info.plist w inne miejsce (np. Pulpit), zmień nazwę oryginału na „OLDinfo.plist”, aby zachować kopię zapasową.
 3. Kliknij skopiowany plik prawym przyciskiem myszy i otwórz go za pomocą textedit
 4. Wyszukaj wiersz zawierający ciąg znaków (blisko dołu):
  PreUSBBootSupportedModels
 5. Usuń ciąg „Pre”, aby linia wyglądała następująco: USBBootSupportedModels
 6. Zapisz plik i skopiuj go z powrotem do zawartości pakietu bootcamp.
 7. Uruchom bootcamp i wybierz odpowiednią opcję generowania USB, która teraz pojawia się tam na drugim ekranie.
 8. Skorzystaj z opcji REFIt, jak wspomniano wcześniej.
 9. Zysk!

Gdy to zrobisz, a następnie spróbujesz uruchomić BootCamp Assistant, program nie uruchomi się i nieoczekiwanie zakończy działanie.
Barrett Kuethen,

Świetnie działało dla mnie w El Capitan
Vladimir Hraban

Rozumiem, że aby wprowadzić tę zmianę w High Sierra (i niektórych innych najnowszych wersjach systemu OS X). Najpierw należy wyłączyć ochronę integralności systemu. Uruchom w trybie odzyskiwania i w terminalu (w menu pliku narzędzi) wpisz „csrutil wyłącz”, a następnie uruchom ponownie i spróbować Więcej informacji z. reddit.com/r/OSXElCapitan/comments/3drepu/...
seizethecarp

za to, co jest warte, nie udało mi się zainstalować 7 na high sierra w połowie 2010 MBP przy użyciu tej metody. Do tej pory moim największym sukcesem było przywrócenie csrutil i DVD w zamiennym napędzie optycznym.
seizethecarp

0

To tylko dzikie przypuszczenie, ale co z naciśnięciem i przytrzymaniem klawisza Alt podczas uruchamiania i sprawdź, czy pozwoli ci to wybrać napęd USB jako napęd rozruchowy.

Nie wiem, czy Mac w ogóle uruchomi się z USB.


Instrukcje boot camp mówią, aby rozpocząć instalację w systemie OS X, więc nie jestem pewien, czy chcę zaryzykować nieudaną instalację. Dziękuję za sugestię.
Rozsądny

0

Jeśli używasz Lion, istnieje łatwy sposób użycia Bootcampa do zainstalowania systemu Windows. Bootcamp sam w sobie obsługuje tworzenie dysku instalacyjnego systemu Windows 7 z pliku ISO, ale domyślnie jest wyłączony dla MacBook Pro.

Sprawdź ten link, jak to zrobić.

Wraz z Lion Apple dodało opcję BootCamp, która utworzy bootowalny dysk instalacyjny USB Windows 7. Niestety, Apple zezwala na to tylko na komputerach, które obsługują uruchamianie z napędu USB (inaczej nie mają napędu optycznego), które obejmują MacBook Air i 2011 Mac Mini. Ich sposób na obejście tego jest, a po wyszukaniu i znalezieniu rozwiązania postanowiłem przekazać to jedno z was.


Link nie jest już ważny. Właśnie dlatego odpowiedzi tylko na link (co w zasadzie to jest to) są tutaj bardzo odrzucane.
tubedogg


0

To, co facet powyżej mówi o Narzędziach DAEMON, działa, ale potrzeba więcej kroków. Najpierw potrzebujesz pliku ISO, który możesz faktycznie zrobić z dysku flash, po prostu tworząc nowy plik obrazu w Narzędziu dyskowym, klikając ikonę Nowy obraz na pasku narzędzi, ale oczywiście najpierw potrzebujesz dysku flash wybranego w w lewej kolumnie utwórz Master Format DVD / CD Format obrazu (nie sądzę, aby konieczne było szyfrowanie) i zapisz go w dogodnym dla siebie miejscu (np. na pulpicie). Teraz możesz zmienić nazwę z .cdr na .iso (wierzę, że to ISO). Teraz pobierz i otwórz DAEMON Tools (skorzystaj z 20-dniowej wersji próbnej) i naciśnij ikonę szybkiego montażu u dołu, nawiguj i otwórz plik ISO. Teraz Asystent Boot Camp powinien widzieć plik / dane ISO z dysku flash, a resztę należy traktować bez problemu. Możesz również uzyskać menedżera rozruchu rEFIt, jeśli chcesz, bądź moim gościem. (O tak, a to używa najnowszego oprogramowania, Yosemite, choć na MacBooku Pro 15 cali, połowa 2010 r.) Jeśli cały dysk flash konwertujący na ISO (zrobiłem tutaj) nie działa lub nie jest rozpoznawany, po prostu pobierz plik ISO systemu Windows (niezależnie od wersji) ze strony Microsoft.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.