Jak sprawić, aby gniazdo słuchawkowe komputera Macbook Pro przestało „nucić”?


13

Ostatnio przestawiłem się z komputera Lenovo i jedna rzecz na moim komputerze Mac mnie niepokoiła. Słuchawki podłączone do mojego Macbooka pro 13 "(najnowsza wersja)„ szumią ”z szumem, gdy nie ma odtwarzanego dźwięku. Następnie po krótkim czasie przestają mruczeć, jakby całe zasilanie portu zostało wyłączone. Gdy dźwięk jest wyłączony gra zaczyna się od nowa. Czy ktoś wie o jakimkolwiek ustawieniu w „biosie” Maca (lub jak to się nazywa) lub ze sterownikami lub oprogramowaniem, aby przestało nucić? To raczej denerwujące.


2
Ten „szum”, o którym mówisz, zdarza się na moim iPadzie i właśnie się do tego przyzwyczaiłem. Nie jest to zauważalne podczas odtwarzania dźwięków.

Czy buczenie zmienia się lub przestaje działać po odłączeniu wszystkiego innego, w tym kabla zasilającego magsafe? Czy zmienia się, gdy grasz z jasnością ekranu? Czy zmienia się, gdy Mac jest włączany po raz pierwszy i wciąż jest zimny w dotyku?
hotpaw2

Zauważyłem tylko hałas za pomocą wkładek dousznych z jabłkami, jeśli użyję innego zestawu słuchawek, nie słyszę żadnego buczenia.
Dustin,

Mogę potwierdzić, że usunięcie kabla MagSafe rozwiązuje problem. Mimo to szukam stałego rozwiązania, które pozwoliłoby mi zasilić komputer Mac :)
sorin

Odpowiedzi:


13

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Z jakiegoś powodu (kto wie dlaczego) wyjście słuchawkowe zostało ustawione na 16-bit. Oczywiście, że to zabrzmi okropnie.

Aby to naprawić, przejdź do „Audio MIDI Setup” (można go znaleźć w Spotlight) i zmień „Built-in Output” na 32-bity.


Ustawienia Audio MIDI można znaleźć w Narzędziach (Command-Shift-U, z Findera lub w folderze Narzędzia w folderze Aplikacje). Dzięki: rozwiązało to mój (lekki) problem z buczeniem.
Eric O Lebigot,

Nie wiedziałem tego. Zauważyłem dziwną odrobinę złej jakości z gniazda słuchawkowego, ustawionego na 20bit. Zastanawiam się, czy ustawienie 322,48 K pomoże. Dziękuję Ci!
FiddleDeDee

Czy to jest Mac domyślny? Właśnie zmieniłem go na 32, a różnica jest bardzo zauważalna.
Mentor

6

To, co słyszysz, to wewnętrzny szum przetwornika DAC i buforów wyjściowych komputera Macbook .

Wyjście faktycznie wyłącza się, gdy nie jest używane przez pewien okres czasu, dlatego hałas zanika. Wyjście analogowe jest wyłączone, aby oszczędzać baterię.

Niestety, ponieważ hałas jest nieodłączny dla systemu, jedynym sposobem na jego wyłączenie jest całkowite wyłączenie możliwości generowania dowolnego dźwięku.

Może istnieć sposób na modyfikację czasu potrzebnego na wyłączenie zasilania, ale nie znam go.


… Lub możesz spróbować użyć zewnętrznego przetwornika (np. Zasilanego przez USB), który ma mniejszy hałas, ale to dość dużo prób i błędów.
Asmus

1
„Krok 1: Podłącz, krok 2: Zainstaluj sterowniki”… To dużo prób i błędów?
Fałszywe imię

5

Zamknięcie mojej przeglądarki rozwiązało problem z buzzami!

W ciągu ostatnich tygodni mój Mac Pro zaczął nagle generować elektroniczny dźwięk brzęczenia.

Dźwięk dochodził z wyjścia audio (gniazdo słuchawkowe lub wyjście audio firewire - ten sam problem)

Niedawno włączyłem kilka nowych głośników i pomyślałem, że może to jakiś nowy problem z uziemieniem. Próbując znaleźć rozwiązanie tego problemu, pod wpływem kaprysu postanowiłem wyłączyć komputer Mac, aby sprawdzić, czy to może coś zrobić.

Przygotowując się do zamknięcia, zamykałem różne programy. Potem zamknąłem Google Chrome, na którym miałem otwarte około 10-15 kart ... i dźwięk zniknął!

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem. Wyobrażam sobie, że może to był jakiś problem z jedną ze stron, które miałem.

Często miałem wiele okien przeglądarki, każde z wieloma otwartymi kartami i nigdy nie zdarzyło się coś takiego ... więc było to dla mnie wyjątkowe doświadczenie.


1
Miałem ten sam problem, zamknąłem wszystko, a karta dźwiękowa wróciła do normy.
aljndrrr

5

Mój MacBook Air nuci także w moje słuchawki douszne Bose. Odłączenie kabla zasilającego magsafe zmniejsza go, ale niewiele. Dotknięcie korpusu komputera radykalnie zmniejsza szum (im więcej dotknie skóry, tym większy spadek).


1
Wystąpił dokładnie ten sam problem. Odłączenie monitora i przewodu zasilającego spowodowało tylko różne buczenia. Użycie 3-bolcowego przewodu zasilającego sprawiło, że wszystko się wyjaśniło.
mray

3

Brzęczenie jest również dla mnie obecne, nawet po odłączeniu wszystkiego. Właściwie, jeśli spojrzysz (a przynajmniej dla mnie tak jest), jeśli dotkniesz korpusu maszyny, przestanie nucić. Musi to być jakiś rodzaj statycznego nagromadzenia ładunku na aluminiowym korpusie, a kiedy go dotkniesz, twoje ciało będzie działać jak bardzo duży kondensator.

Gdy możesz uziemić maszynę ciałem, możesz chcieć sprawdzić przewód zasilający i wymienić nieuziemioną „głowicę kaczki” lub przewód na taki, który trafia do prawidłowo uziemionego gniazdka ściennego. Weź również szczoteczkę do złączy magsafe, aby upewnić się, że wszystkie sprężyny działają, i zetknij się ze złączem na komputerze Mac.

Jeśli korzystasz z zewnętrznego wejścia / wyjścia USB (używam miksera, bo jestem muzykiem sesyjnym), szum nie jest plagą dla alternatywnego źródła dźwięku.


1

Może mieć zastosowanie dowolne z powyższych, ale ta rozwiązana moja;

Gdy tylko odłączyłem zasilanie, rozległo się brzęczenie. Nic nie rób z pętlami uziemiającymi lub złymi złączami (mimo że wtyczki 3,5 mm różnią się zaskakująco).

Odpowiedź brzmiała, że ​​bateria laptopa była od dawna spóźniona na wymianę. Kiedy przepuszcza się przez to energię do ładowania, słychać szum. Mam około 40 minut pracy na baterii bez głównego ładowania. wystarczy więc wrzucić kilka utworów midi z samplera czcionek dźwiękowych na kilka utworów, a następnie wyciszyć kanał, gdy znów będę zasilał go z sieci podczas przerwy.

Dokładnie sprawdziłem dokładną konfigurację, podłączając do odnowionego MacBooka Air i potwierdziłem. (właściwie żona zaproponowała to rozwiązanie, wiesz, co mówią, nie kłóć się z kobietą, ona zawsze ma rację :)


0

Bmike powyżej powiedział, że kiedy go dotknął, pozbył się problemu. jeśli dotyczy to również OP, spróbuj dotknąć podstawy i ceglanego muru lub czegoś innego, lub polizaj palce i delikatnie wytrzyj nimi dno. w przypadku innych rozwiązań sprawdź, jak pozbyć się elektryczności statycznej w Google.


0

iMac 27 cali - koniec 2012 r., i7

Apple prawdopodobnie nie spodoba się ta rada, ale ŁATWO zadziałała dla mnie:

  • Używam wyjścia słuchawkowego do odtwarzania dźwięku z mojego komputera iMac (Pro Tools, iTunes itp.), A po aktualizacji do komputera iMac z komputera Mac Pro (początek 2008 r., Czterordzeniowy) skonfigurowałem fizycznie w ten sam sposób (wyjście słuchawkowe do moich głośników) iMac będzie stale emitował BUZZ wkrótce po wyprowadzeniu z niego jakiegokolwiek dźwięku. tzn .: grałoby coś w stylu dźwięku systemowego, zapadała cisza, a następnie po około 10 sekundach BUZZ ciągle emitował dźwięk.

  • przeczytałem i wypróbowałem kilka rzeczy, które były całkowicie bezużyteczne i dziwne, aby nawet spróbować (ale zrobiłem to niezależnie) - takie jak: „zap PRAM” ... zresetuj SMC ... przełącz na 32-bitowy ... wszystko dziwne , wprowadził w błąd i nie rozwiązał problemu.

  • Wyłączyłem iMaca, odłączyłem kabel zasilający od ściany, złapałem parę szczypiec z końcówkami igłowymi, a następnie oderwałem WTYKĘ ZIEMNĄ od kabla zasilającego. Podłącz ponownie, uruchom ponownie i ROZWIĄZANY. Wzmianka Apple o „pętli uziemienia” prawdopodobnie stanowiącej problem w innych postach była najlepszą radą, jaką znalazłem. Zaproponowali / nie zaoferowaliby tego rozwiązania, ale dla mnie, po ponad 25 latach pracy w studiach nagraniowych i napotkaniu WIELU rodzajów problemów z uziemieniem w odniesieniu do BUZZ w sygnale audio - doprowadziło mnie to do zerwania tej wtyczki uziemienia i pójść naprzód.

  • Jako profesjonalista nie mogę wyznać, że potencjalne negatywne konsekwencje mogą wynikać z posiadania nieuziemionego komputera iMac, ale powiem tylko, że nie po raz pierwszy zrobiłem to z komputerem lub innym sprzętem w tym zakresie po prostu „przejść dalej”.

Zobaczmy, czy Apple zezwala na ten post. Uwierz mi - spróbuj! Jeśli to nie pomoże, upewnij się, że masz zamienny kabel zasilający IEC (ten, który ma żeński 3-bolcowy koniec i męski 3-bolcowy koniec), na które można się zamienić, jeśli się nie powiedzie.


Apple nie ma nic wspólnego z tą witryną i nie kontroluje żadnej zawartości.
fsb

To zła rada. Rozumiem, że rozwiązało to twój problem z szumem, ale nie rozwiązuje prawdziwego problemu, jakim jest problem z okablowaniem elektrycznym w gniazdach / wyłączniku. Styk uziemiający służy zapewnieniu bezpieczeństwa ... tzn. W przypadku awarii sprzętu, ziemia daje miejsce na rozproszenie napięcia, abyś nie doznał wstrząsu. Oczywiście, jeśli uziemienie w twoim domu jest zepsute ... to i tak ci nie pomoże. Lepiej naprawić okablowanie w domu niż usunąć zabezpieczenie.
mattpr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.