Jak zmienić głosowy język nawigacji w Google Maps na iPhone'a?


19

Mam ustawienia iPhone'a na angielski w Ustawieniach, ale mieszkam w kraju nieanglojęzycznym. W związku z tym podczas korzystania z nawigacji krok po kroku nazwy ulic są wymawiane tak, jakby były angielskimi słowami i są ledwo rozpoznawalne.

Czy istnieje sposób, aby funkcja nawigacji w Mapach Google mówiła w moim języku bez zmiany ustawienia językowego dla całego systemu?


alternatywna odpowiedź dla ciebie, ale aplikacja waze ma takie ustawienie
Chmouel Boudjnah

Odpowiedzi:


3

Od iOS 13 możesz teraz zmienić domyślny język każdej aplikacji, i jest to również możliwe w Mapach Google, przechodząc do Settings > Google Maps > Preferred Language(na samym dole tego ekranu). Powinieneś być w stanie wybrać jeden z wielu języków zainstalowanych na iPhonie (domyślnie Mapy Google będą używać domyślnego języka iPhone'a).

Jeśli nie widzisz żadnego innego języka (oprócz „standardowego”, tj. Tego, który iPhone wyświetla wszędzie), możesz dodać więcej języków, przechodząc do Settings > General > Language & Region > Other Languages...i dodając tam wszystkie języki, które chcesz; następnie wróć do Settings > Google Maps > Preferred Languagei nowe języki powinny być dostępne do wyboru!

Źródło: https://ios.gadgethacks.com/how-to/change-languages-per-app-basis-your-iphone-ios-13-0208770/ (ostatni dostęp 22.11.2019)


Uwaga: w moim przypadku (w języku portugalskim) bardzo niewiele wiadomości jest wypowiadanych na głos (np. „Skręć w lewo”), po prostu słyszę „dźwięk uwagi”; ale wydaje się, że jest to ograniczenie Google Maps w aplikacji na iPhone'a, ponieważ nawet zmiana głównego języka iPhone'a na portugalski (i nie tylko język dla Google Maps) nie zrobi różnicy. Mimo to niektóre wiadomości są wyraźnie mówione po portugalsku, a nie po angielsku ... Jestem trochę zaskoczony.
Gwyneth Llewelyn,

16

Niestety w Mapach Google nie ma wbudowanych elementów sterujących językiem. Wskazuje ustawienia w Settings.app> Ogólne> Międzynarodowe.

Jedynym sposobem, aby Mapy Google mówiły innym językiem, jest zmiana rzeczywistych ustawień w Settings.app> Ogólne> Międzynarodowe> Język.

Oczywiście zmiana nie zajmuje dużo czasu i może być pożądana zmiana przed użyciem zakręt po zakręcie, być może na długą podróż.

Warto poprosić Google o tę funkcję, otwierając aplikację Mapy Google i dotykając ikony osoby w prawym górnym rogu. Następnie dotknij „Prześlij opinię” i zredaguj prośbę do Google.

Drobna aktualizacja

Możesz teraz ustawić język wyszukiwania głosowego w aplikacji. Po prawej stronie w polu wyszukiwania znajduje się ikona mikrofonu, którą możesz dotknąć, aby w zasadzie określić lokalizację. Chociaż nie dotyczy to twojego pytania, być może byłby to pierwszy, nieco pomocny krok.


0

Możesz teraz ustawić język głosu bez zmiany języka systemu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Ten zrzut ekranu pochodzi z Androida i nie mam tej opcji w Mapach Google na moim iPhonie?
grg

Rzeczywiście, OP poprosił o wprowadzenie tej zmiany w systemie iOS, a nie Android ...
Gwyneth Llewelyn

-1

Zmieniłem ustawienia języka telefonu i jest to najłatwiejszy sposób, który pomoże Ci poprawić swój hiszpański, lub możesz spróbować innej aplikacji GPS


Należy pamiętać, że PO wyraźnie stwierdził, że nie chce zmieniać języka iPhone'a ani zmieniać aplikacji; „pomoc w doskonaleniu języka hiszpańskiego” ma również zastosowanie tylko wtedy, gdy: a) PO prowadzi nawigację w kraju hiszpańskojęzycznym; lub b) faktycznie są zainteresowani poprawą języka hiszpańskiego - czego z pewnością nie sprecyzowali w pytaniu ...
Gwyneth Llewelyn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.