Zatrzymaj Finder / OSX przed tworzeniem TemporaryItems i .apdisk w udziałach sieciowych


16

Szukam jakiś sposób konfigurowania OSX, aby zapobiec tworzeniu .apdisk pliki i .TemporaryItems foldery udziałów sieciowych.

Są one tworzone za każdym razem, gdy OSX uzyskuje dostęp do folderu współdzielonego w sieci.

Podczas wyszukiwania znalazłem kilka możliwych rozwiązań:

 • Przestań używać aplikacji (Finder)
 • Oznacz udział (y) jako tylko do odczytu
 • Ignoruj ​​ich
 • Użyj oprogramowania innej firmy (takiego jak BlueHarvest ), aby usunąć pliki.
 • Zaplanuj skrypt cron, aby usunąć te pliki.

Niestety pierwsze trzy opcje są dla mnie niewykonalne i wolałbym nie kupować licencji ani planować porządków na serwerach plików.

Czy istnieje sposób, aby skonfigurować OSX tak, aby ich nie tworzył?

(Finder łączy się za pośrednictwem AFP z udziałami sieciowymi, za ile jest warty)

Edytuj, około 1 rok później: Pamiętaj, że nie szukam rozwiązania do czyszczenia.

BlueHarvest (jeśli masz komputer Mac, aby go uruchomić), a zaplanowane skrypty czyszczenia są w porządku - ale mniej niż idealne. Naprawdę potrzebuję rozwiązania, które przede wszystkim uniemożliwia OSX tworzenie tych plików.
W tej chwili wydaje się, że Apple nie zapewnia takiej opcji konfiguracji, która jest rozczarowująca.


Z jakim serwerem łączysz się? OS X czy coś innego? Ponadto, dlaczego nie chcesz plików - zgaduję, że w tych zasobach nie są klienci Mac.
snakechowder

Wszystkie rodzaje serwerów - to nie ma znaczenia. I tak, nie chcę ich z powodu klientów innych niż Mac i ogólnego zanieczyszczenia akcji.

DOBRZE. Mam ten sam problem, ale moje rozwiązanie nie mieści się w Twoich parametrach; Uruchamiam dot_clean (1) z crona na kliencie (klientach) / wstrzymuję tworzenie na serwerze.
snakechowder

Odpowiedzi:


5
 1. Otwórz terminal.
 2. Wykonaj to polecenie: defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores true
 3. Uruchom ponownie komputer lub wyloguj się i zaloguj ponownie do konta użytkownika.

Odniesienie: http://support.apple.com/kb/HT1629


3
Ach, niestety to tylko powstrzymuje tworzenie plików .DS_Store, nie zatrzymuje tworzenia folderów .TemporaryItems i plików .APDisk.

#blameapple Nic nie mogę zrobić. :(
jnovack

3

Jeśli korzystasz z udziałów plików systemu Windows w systemie Windows Server 2003 R2 lub nowszym, możesz utworzyć ekrany plików, które uniemożliwiają każdemu użytkownikowi utworzenie dowolnego zestawu plików wstępnie określonych.

Skutecznie zastosowałem to podejście, aby wyeliminować wszystkie pliki utworzone przez mac w naszych udziałach plików.

Więcej informacji znajduje się w dokumencie MS Technet, Pliki przesiewowe .


Och, łał - to ciekawe rozwiązanie. Nie miałem pojęcia, że ​​istnieją Ekrany plików.

3

Chociaż może to nie pomóc wszystkim, jeśli używasz samby na serwerze plików, możesz dodać następujące informacje w pliku smb.conf:

Veto files = /.TemporaryItems/._.TemporaryItems/.DS_Store/

„Pliki Veto” to / oddzielony ciąg nazw plików (dozwolone także symbole wieloznaczne), których tworzenie jest zabronione. To rozwiązało problem dla mnie.

Tę sztuczkę znalazłem na wiki samby Arch Linux


Użyłem czegoś podobnego kilka lat temu, musiałem to wyłączyć, ponieważ niektóre wersje MacOS X odmawiały połączenia z zasobem lub miały przypadkowe problemy z nim (nie pamiętam dokładnie, to było około 2010 ...). Nie jestem pewien, co dzieje się z aktualnymi wersjami.
Ale

2

BlueHarvest jest prawdopodobnie najlepszym i najłatwiejszym sposobem na utrzymanie udziałów sieciowych w czystości, przynajmniej po to poszedłem po tym, jak sam podjąłem większość opcji.

Potem jest zadanie crona do usuwania wszystkich tych plików, przy użyciu czegoś takiego:

find "$@" \( -name ".DS_Store" -or -name ".TemporaryItems" -or -name ".Trashes" -or -name "._*" \) -exec rm -rf "{}" \; -prune 

BlueHarvest i cronjob zostały już wspomniane jako niepreferencyjne sposoby radzenia sobie z tym.

Cześć! Sądzę, że o tym wspomniałeś, ale moja odpowiedź służyła właśnie temu, by dać zalecenie z mojego poprzedniego (i obecnego) doświadczenia. Nadal mam zainstalowany program BlueHarvest, aby osiągnąć dokładnie to, czego potrzebujesz, po wypróbowaniu innych rozwiązań podobnych do tych, o których wspomniałeś, ale żadne z nich nie ma tego samego sukcesu. Tzn. To wciąż moja najlepsza rekomendacja, w mojej POV warta kosztów.
acseven

Dzięki - cieszę się, że uważasz BlueHarvest za wartościowy, i jestem pewien, że inni znajdą skrypt, który podałeś w planowaniu porządków. Nie spełniają też wymogu konfiguracji OSX, aby nie tworzyć ich w pierwszej kolejności. W szczególności BlueHarvest, niezależnie od ceny, nie jest przydatny w mojej sytuacji - wymagałby zakupu komputera Mac, co nie jest opłacalne. Dopóki Apple nie dostarczy opcji konfiguracji, aby to ukryć, pytanie pozostanie otwarte.

0

sshfs ma opcję noappledouble, która przynajmniej nie zatrzymuje się .Spotlight-V100w moich (bardzo ograniczonych) testach ...

mkdir -p /Volumes/user && /usr/local/bin/sshfs \
  -o volname=user,local,cache=no,allow_root,noappledouble,defer_permissions,reconnect,ServerAliveInterval=15,ServerAliveCountMax=3 \
  user@nas.local:/mnt/tank/homes/user \
  /Volumes/user

Jeśli korzystasz z sshfs, możesz rozważyć to rozwiązanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.