HFS + rozróżnia wielkie i małe litery - jakiego typu użyć dla partycji dysku podstawowego?


Odpowiedzi:


34

Użyj wartości domyślnej (bez rozróżniania wielkości liter), chyba że oboje: a) wiesz, co robisz, i b) absolutnie musisz. Istnieje kilka programów (Norton Antivirus przychodzi na myśl), które nie działają poprawnie w systemie plików z rozróżnianiem wielkości liter.

HFS domyślnie nie rozróżnia wielkości liter, ale zachowuje wielkość liter (tzn. Nie obchodzi go, co piszesz w celach porównawczych, ale zapamięta to, co piszesz).


8

Jedna lub druga może zepsuć aplikacje, jednak wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli używasz bez rozróżniania wielkości liter bez problemów, nie ma gwarancji, że przejście na rozróżnianie wielkości liter pójdzie dobrze. Oto jeden przykład ze stron wsparcia Apple :

... nie zakładaj, że oprogramowanie innych firm działa poprawnie z rozróżnianiem wielkości liter. Ważne: W nazwach uwzględniających wielkość liter nie ignoruje się znaków, które można pominąć w Unicode. Oznacza to, że pojedynczy katalog może mieć kilka nazw, które są uważane za równoważne przy użyciu reguł porównywania Unicode, ale są uważane za odrębne na woluminie HFSX z rozróżnianiem wielkości liter.


1
Więc jaki jest zatem standard? Bez względu na wielkość liter?
Ian C.

8
Bez względu na wielkość liter jest standardem i prawie zawsze jest lepszą opcją.
CajunLuke

7

Jest dobry powód, aby wybrać system plików z rozróżnianiem wielkości liter. Jeśli martwisz się jakością i bezpieczeństwem uruchomionych aplikacji, możesz zainteresować się jakimkolwiek wczesnym mechanizmem, który może dyskryminować źle zaprogramowane aplikacje.

Aplikacja, która kiedyś tworzyła plik o nazwie, confa później próbuje otworzyć ten sam plik o nazwie, CONFjest co najmniej źle napisana. To po prostu zła praktyka programowania. Ten rodzaj aplikacji jest pełen luk w zabezpieczeniach o tym samym średnim prawdopodobieństwie na całej długości kodu. To niebezpieczna aplikacja.

Ta niebezpieczna aplikacja najprawdopodobniej ulegnie awarii w systemie plików z rozróżnianiem wielkości liter .

Ta niebezpieczna aplikacja nie zawiesza się w systemie plików bez rozróżniania wielkości liter .

(Niektóre aplikacje ulegają awarii w obu przypadkach, ale nie jesteśmy silnie zmotywowani do ich rozwiązania).

Dlatego system plików uwzględniający wielkość liter może być uważany za dobre narzędzie do wczesnego wykrywania i blokowania źle zaprogramowanych aplikacji.

Z drugiej strony ten poziom kontroli jakości programowania jest daleki od wystarczającego do zapewnienia, że ​​nie będziesz mieć żadnej innej luki.


1
Więc w zasadzie mówisz, że jako programista / tester należy używać systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter, a jako zwykły użytkownik bez rozróżniania wielkości liter?
nohillside

→ Patrix: Radziłbym każdemu użytkownikowi korzystanie z systemu plików uwzględniającego wielkość liter . Nie ma potrzeby dyskryminowania użytkowników. Lepiej zwalczaj źle napisane aplikacje, które są źródłem wszystkich luk w zabezpieczeniach.
dan

2
Nie pomaga to użytkownikowi, jeśli musi korzystać z aplikacji, która oczekuje, że w systemach plików rozróżniana jest wielkość liter (na przykład Adobe wciąż ma problemy).
nohillside

1
→ Patrix: masz rację „Adobe nadal ma problemy ”. Tymczasem Adobe jest czasem w stanie tworzyć aplikacje, które są dobrze zaprogramowane i które działają bez problemów na prawie każdym systemie operacyjnym na rynku (czytnik Adobe).
dan

4

Istnieje kilka istotnych aplikacji, które nie będą działać poprawnie z rozróżnianiem wielkości liter. I naprawdę nie ma powodu, aby to robić. Zakładam, że pytasz, czy naprawdę nie masz powodu, aby to zrobić. Zdecydowanie lepiej nie rób tego, chyba że masz konkretny powód i nie przejmuj się, że wiele aplikacji nie działa z tym poprawnie.


2

Jednym z dobrych powodów, aby używać systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter, jest używanie repozytoriów git. Synchronizacja ich z repozytorium powoduje problemy raz po raz, jeśli nie używa się wielkości liter.

Ale sugeruję dodanie innej partycji przy użyciu formatu HFS + z rozróżnianiem wielkości liter dla takiej aplikacji i połączenie katalogów, których potrzebujesz, z tą partycją. Moja partycja systemowa nadal nie rozróżnia wielkości liter, nie dlatego, że wiem dlaczego, ale tylko dlatego, że się boję.


Najwyraźniej nie ma się czego bać. OS X będzie działał dobrze na HFS + z rozróżnianiem wielkości liter. Chociaż niektóre aplikacje mogą nie. I zgadzam się: git to bardzo dobry powód, aby to zrobić.
Ian C.

Ta odpowiedź nie jest zbyt pomocna, ponieważ jest zbyt niejasna. Poprawiłoby się to, gdybyś dał konkretny przykład tego, co może pójść nie tak. Nigdy nie spotkałem żadnych problemów z git na macOS.
Chris Page

@ChrisPage jeden przykład, który przychodzi mi na myśl: kiedy klonuję źródło linuksa na APFS bez rozróżniania wielkości liter, natychmiast widzę zmienione pliki, w których „to, co się zmieniło” to nazywanie plików (wielkie litery na małe). Git na Macu nie wydaje się pogódź się z tym - git reset --hardalbo git checkout [file]nie wydaje się, aby działające drzewo było czyste.
Thom Nichols


1

Programy Adobe są niesławne, ponieważ nie działają na systemach plików z rozróżnianiem wielkości liter. Adobe mówi:

Nie można instalować produktów Adobe na woluminie korzystającym z systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter, takim jak HSFX (HFS +) lub UFS. To ograniczenie dotyczy zarówno dysku startowego, jak i dysku, na którym oprogramowanie jest zainstalowane.

https://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/error-case-sensitive-drives-supported.html

Nie można również zainstalować Steam w systemach plików z rozróżnianiem wielkości liter.

Steam nie obsługuje obecnie systemów plików ani partycji z rozróżnianiem wielkości liter.

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8601-RYPX-5789

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.