Alternatywy dla Apple Dock - pasek zadań


11

To pole pomaga wyjaśnić skojarzenie, które zawsze miałem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kupiliśmy komputer Mac. Lubię wiele części na ten temat. Synchronizuje się z moim iPhonem itp ...

Nie mogę się nauczyć doków. Obawiam się, że możemy wrócić do systemu Windows. Nie mogę tego znieść. Próbowałem wytłumaczyć sobie, jak zminimalizować to w rogu i próbowałem zminimalizować aplikacje do ikony , ale bez powodzenia.

Czy jest aplikacja do wyświetlania listy? Nie szukam alternatywnych technik zrozumienia. Naprawdę potrzebuję listy, a nie doku.

Najlepiej byłoby, gdyby działał podobnie do Windows Dock.

Korzystając wcześniej z aplikacji takich jak Quicksilver i znając pomysłowość i geniusze w społeczności Mac, wydaje się, że ktoś mógłby stworzyć coś takiego.


Zastanawiam się, czy próbuje użyć Launchpada? W ten sposób wyczyścisz stację dokującą - całkowicie - z wyjątkiem Findera, którego nie możesz usunąć, i ikony Launchpad. Następnie otwarte programy pojawią się w doku. Tylko myśl. Oczywiście masz BootCamp, jeśli wszystko inne zawiedzie.
bassplayer7

1
Jak rozwiązała sytuację „dwóch dokumentów Word” w systemie Windows? Jeśli szukasz aplikacji naśladującej pasek zadań systemu Windows, powinniśmy dokładnie wiedzieć, jak pracowała w różnych przypadkach użycia w ciągu dnia.
nohillside

Jeśli jest to tylko kwestia minimalizacji, co dzieje się Preferencje systemowe> Dock i un -checkmarking „Minimalizacja okna w ikonę aplikacji”? Dzięki temu każde okno jest osobne. Nadal myślę tutaj głośno.
bassplayer7

@ bassplayer7 Wierzę, że ma to więcej wspólnego z zawsze poprawnym położeniem 1 kliknięcia, aby wyświetlić okno. Na przykład, jeśli miała okna Microsoft Word otwarte „Dokument programu Word 1” i „Dokument programu Word 2”, zawsze mogła kliknąć „Dokument programu Word 1” na pasku zadań, aby wyświetlić okno bez względu na to, czy zminimalizowała, zmaksymalizowała itd. W systemie Mac osx nie potrafi tak dobrze połączyć, ponieważ ta sama ikona może reprezentować 3 otwarte aplikacje Microsoft Windows. Ponadto nigdzie nie ma tekstu przypominającego o tym, co ona ma otwarta.
William

@William Rozumiem absolutnie, czego oboje nie możemy znieść! Nie powinieneś zmuszać się do używania komputera Mac, komputery powinny pasować do użytkowników, a nie odwrotnie.
Marecky,

Odpowiedzi:


8

uBar to pasek zadań w stylu Windows dla OS X, który opracowałem. Pamiętaj, aby ustawić Preferencje grupowania okien na Nigdy , a to dokładnie powiela zachowanie, którego szukasz.

Pasek zadań uBar dla komputerów Mac


Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec ciągłe wyświetlanie Findera, nawet jeśli nie ma otwartych okien Findera?
William

To niesamowite, ale dlaczego tak drogo?
shinzou,

5

DragThing to aplikacja komercyjna, która może wyświetlać listę uruchomionych aplikacji. Można go skonfigurować tak, aby tworzył pasek zadań podobny do systemu Windows.

 1. Kliknij  w lewym górnym rogu, kliknij Dock, a następnie Lewo lub Prawo, aby przesunąć dok w lewo lub w prawo. (aby nie przeszkadzał w tworzeniu paska zadań podobnego do systemu Windows, a jednocześnie można go używać jako poręcznego programu uruchamiającego aplikacje).
 2. Pobierz DragThing (dzięki tej stronie za poinformowanie mnie o tym). Kosztuje 29 USD, ale możesz wypróbować za darmo. Jeśli jednak ci się spodoba , powinieneś go kupić .
 3. Otwórz pobrany plik DMG, przeciągnij ikonę DragThing do folderu aplikacji, usuń plik DMG, otwórz folder aplikacji (lub Launchpad, jeśli masz Mountain Lion) i otwórz DragThing.
 4. Upewnij się, że DragThing jest aktywną aplikacją (a następnie „DragThing” obok  w lewym górnym rogu), naciśnij ⌘ + 0 i zamknij wszystkie okna DragThing oprócz tego, które pojawiło się po naciśnięciu.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy okno, które pojawiło się po naciśnięciu ⌘ + 0 i kliknięciu Obróć.
 6. Przeciągnij go na środek dolnej części ekranu.
 7. Kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy i kliknij „Ustawienia dokowania ...”.
 8. Ustaw następujące (większość z tej strony ):

  Ustaw „Float Dock Window” na Always

  Wyłącz „Pokaż pasek tytułu okna”

  Ustaw „Rozmiar ikony” na 16 × 16

  Ustaw „Odstępy” na 0

  Ustaw „Szerokość” na około 70

  Ustaw „Pokaż nazwy przedmiotów” na Prawo

  Włącz „Użyj pojedynczego kliknięcia, aby otworzyć elementy” (można go znaleźć na karcie Zaawansowane)

  Włącz „Zablokuj pozycję” (można znaleźć na karcie Zaawansowane)

 9. Zamknij okno
 10. Ciesz się swoim nowym, błyszczącym paskiem zadań! W końcu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz nowy kolor.

Zrzut ekranu


Wybitny! Ten post jest bardzo pomocny. Dałbym mu 100 głosów.
mykolaj

Jak wyświetlić faktycznie otwarte okna tak, jak je masz, a nie ikony doków?
William

@William Co masz na myśli? Jak to dla ciebie wygląda?
stommestack

Mój komputer właśnie reprezentowany przez ikony doków. Przykład tutaj na zdjęciu i.stack.imgur.com/VuuJU.png
William

2

Może Hyperdock pomaga. Pokazuje miniatury wszystkich otwartych okien programu, gdy wskaźnik myszy jest ustawiony na ikonie doku. Można kliknąć miniaturę, aby przenieść odpowiednie okno na przód.

Zrzut ekranu

Nie mogę żyć bez. Dostępne w sklepie z aplikacjami.


1

DragThing

Oto więcej informacji o DragThing, oprócz com. Odpowiedź CHŁOPCA.

Byłem właścicielem tego programu i korzystałem z niego od ponad dziesięciu lat. Jest bezpłatny okres próbny; aplikacja kosztuje 29 USD.

Wśród innych funkcji DragThing można skonfigurować tak, aby wyświetlał pływający „Process Dock” , panel ikon aplikacji, które są obecnie otwarte i uruchomione - i tylko te aktualnie uruchomione. W przeciwieństwie do Docka nie wyświetla ikon aplikacji, które nieteraz uruchomione. (Możesz tworzyć inne panele lub doki, aby wyświetlać grupy ikon często używanych aplikacji, które chcesz uruchomić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz ustawić Dock Procesowy DragThings na dole ekranu, jeśli chcesz; Mam go w prawym górnym rogu ekranu. Wizualnie możesz wybierać spośród wielu różnych schematów kolorów i wzorów. Wybrałam półprzezroczysty czarny design „heads-up-display”.

W „Docku procesu” kliknięcie jednej z tych otwartych ikon aplikacji spowoduje natychmiastowe wysunięcie tej aplikacji na pierwszy plan. Jest to analogiczne do paska u dołu pulpitu systemu Windows.

Istnieją cztery rodzaje paneli lub doków, które DragThing może tworzyć:

 • Dokuj, aby wyświetlać w panelu wiele paneli ulubionych aplikacji uporządkowanych i pogrupowanych w dowolny sposób
 • Disk Dock, aby wyświetlić podłączone dyski twarde, dyski CD i DVD oraz serwery
 • Process Dock , jak omówiłem powyżej
 • Okno dokowania, aby wyświetlić otwarte okna aplikacji (może to również zrobić twój starszy krewny).

DragThing nie został zaprojektowany jako „podobny do Windows”. W ogóle przypomina funkcje Mac OS 9, „klasycznego” MacOS. Ale myślę, że to załatwi sprawę.

DragThing ma niezliczone ustawienia konfiguracji, które można dostosować; zdecydowanie zbyt wiele. To jest zniechęcające. Ale kiedy odkryjesz funkcje i skonfigurujesz je tak, jak chcesz, po prostu zadziała.

Używam DragThing od ponad dziesięciu lat. Nie mogę bez tego żyć.

Po skonfigurowaniu wszystkiego, czego chcę, w dwóch panelach DragThing: Process Dock w prawym górnym rogu ekranu; oraz panel ikon z zakładkami u dołu ekranu, później wyrzuciłem Apple Dock z ekranu i praktycznie nigdy nie używam ani nie patrzę na Apple Dock.

Oto recenzja DragThing z MacWorld Magazine sprzed dwóch miesięcy.

Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować DragThing, aby działał tak, jak chcesz, możesz wysłać wiadomość e-mail do programisty Jamesa Tomsona w celu uzyskania pomocy technicznej.


1

DockShelf jest ogólnym zamiennikiem Docka i może służyć do dodawania doków procesowych do dowolnej strony ekranu (pokazanych w różnych rozmiarach, stylach i jako zakładka na zrzucie ekranu).

Używam systemu Windows do włączania i wyłączania przez krótki czas, a zarządzanie oknami jest dla mnie problemem, dlatego zalecałbym nie minimalizowanie okien w ogóle, ale zamiast tego ukrywanie aplikacji (Command-H), gdy jej nie używasz.

Po wybraniu innej aplikacji przy użyciu dowolnej z wymienionych metod dokowania wszystkie okna pojawią się na ekranie jednocześnie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W interesie pełnego ujawnienia informacji jestem programistą DockShelf.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.