Jak mogę stworzyć słownik dla Mac OS X?


11

Słownik wydaje się być o kilka wersji przed dokumentacją Apple (2007). Znalazłem dobry post na ten temat na blogu , ale teraz wszystko wydaje się inne. Zainstalowałem Xcode (łącznie z narzędziami wiersza poleceń), ale nic nie jest tam, gdzie powinno być (np. / Developer nie zostanie utworzony i nie ma Dictionary \ Development \ Kit). Chciałbym stworzyć dość skomplikowany słownik, więc chciałbym, aby działał zamiast konwertować typy plików kilka razy.

Odpowiedzi:


14

Xcode nie jest już dostarczany z zestawem Dictionary Development Kit, ale nie potrzebujesz nawet Xcode, aby z niego korzystać.

  • Zarejestruj bezpłatne konto programisty i pobierz pakiet narzędzi pomocniczych ze strony developer.apple.com/downloads * Teraz nazywa się: Dodatkowe narzędzie dla Xcode (poszukaj najnowszej wersji)
  • Przenieś folder Dictionary Development Kit do /Applications/Utilities/DictionaryDevelopmentKit/(bez spacji) i skopiuj folder project_templates do~/Desktop/
  • Otwórz ~/Desktop/project_templates/Makefilei zmień DICT_BUILD_TOOL_DIR z /DevTools/Utilities/Dictionary Development Kitna/Applications/Utilities/DictionaryDevelopmentKit
  • cd ~/Desktop/project_templates/; make && make install

Słownik powinien pojawić się w Dictionary.app po zamknięciu i ponownym otwarciu. Następnie spróbuj edytować MyDictionary.xml lub MyDictionary.css. Nazwa słownika jest taka sama jak nazwa CFBundleName w Info.plist, a nazwa pakietu to DICT_NAME w pliku Makefile.

Jeśli wyskakujące okienka pokazują wyniki ze starszej wersji słownika, spróbuj się wylogować i zalogować ponownie. Wydawanie com.apple.lookupd lub usuwanie ~/Library/Caches/com.apple.Dictionary*nie działało.


1
Ktoś przesłał Dictionary Development Kit do Github, jeśli chcesz uniknąć rejestracji konta programisty.
daviewales


0

Wszystko, co kiedyś było w / Developer, jest teraz w Xcode.app/Contents/Developer z Xcode normalnie w / Applications, ale można to umieścić w dowolnym miejscu w rzeczywistości.

Poza tym powinieneś mieć możliwość wstawienia wybranego pliku słownika do słownika systemowego, takiego jak link do artykułu na blogu, lub tylko w Xcode, aby rozwinąć jego słownik.


Próbuję stworzyć słownik, a nie używać cudzych. Przejrzałem każdy folder w /Applications/Xcode.app/Contents i nie ma słownika \ Developer \ Kit. Wiem, że potrzebuję build_dict.sh.
Robert Marshall Murphy

Ups - jesteśmy witryną dla użytkowników programów, a nie dla programistów. Czy znasz stackoverflow.com ? Upewnij się, że przeczytałeś stackoverflow.com/questions/how-to-ask o tym, jak prowadzić badania i pokazywać problemy z poziomem kodu, ponieważ mają tendencję do szybkiego zamykania zbyt niejasnych pytań „naucz mnie, jak X”. Daj mi znać, jeśli chcesz migrować tam po przeczytaniu różnych rzeczy.
bmike

Przepraszam, że nigdy wcześniej tego nie użyłem. Zamknij to! Ponownie go opublikuję, gdy przeczytam więcej! Przepraszam.
Robert Marshall Murphy

1
W ogóle nie potrzeba przeprosin. Jesteśmy tutaj, aby pomóc - wróć z większą ilością pytań, które pasują do naszego małego wycinka sieci wymiany stosów. Uwielbiamy też odpowiedzi, jeśli chcesz w ten sposób pomóc. Jeśli nie możesz go samodzielnie usunąć, po prostu zaznacz, że potrzebujesz pomocy moderatora (lub możesz go edytować i oflagować do migracji do Przepełnienia stosu, a my możemy to obsłużyć) - jeśli jest tu przez chwilę zamknięty, to nic nie boli
bmike

1
@RobertMarshallMurphy Zamierzamy to zachować - myślę, że jeden z naszych użytkowników będzie miał dobrą odpowiedź, a także wyjaśnił, że jest to raczej „jaki format używa Apple” niż pytanie „programistyczne”.
bmike

0

Napisałem małą aplikację Java doDictionaryXML, aby dodać wpisy do słownika niestandardowego. Nie jest dobrze zakodowany, funkcjonalność jest dość słaba i nie jest łatwa do zainstalowania. Ale wciąż oszczędza mi to dużo czasu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.