Czy mogę używać starego iPhone'a jako urządzenia tylko z Wi-Fi?


10

Mam iPhone'a AT&T (GSM) 4. Gdybym miał uaktualnić do iPhone'a 5, czy mógłbym po prostu wyjąć kartę SIM z mojego iPhone'a 4 i nadal używać go tylko w Wi-Fi?

Czy musiałbym również dezaktywować kartę SIM, ponieważ iPhone 5 miałby własną kartę SIM?


1
Oto post, do którego prowadzi link w tym, z którym @jaberg jest powiązany. Czy można używać iPhone'a bez karty SIM jako iPoda touch?
bassplayer7

Ponieważ zawiera szczegółowe informacje na temat AT&T i dotyczy nowszego urządzenia, otwieram to.
bmike

Odpowiedzi:


10

Tak, możesz używać urządzenia tak, jakby to był iPod Touch bez usługi komórkowej. Nie trzeba wyjmować karty SIM. Zostanie automatycznie dezaktywowany po aktywacji nowego telefonu.

Możesz także kupić przedpłaconą kartę SIM z usługi korzystającej z sieci operatora, do której telefon jest podłączony, jeśli chcesz używać jej jako telefonu alarmowego lub z funkcją nagrywania . Na przykład, przedpłacone karty SIM H2O działają w zablokowanych telefonach AT&T.


3
Nie tylko nie trzeba wyjmować karty SIM, ale trzeba ją zachować, aby telefon nie męczył się, aby karta SIM aktywowała urządzenie po każdym przywróceniu. W przypadku AT&T możesz również odblokować urządzenie, gdy jest z niego wyłączone, więc nie potrzebujesz karty SIM AT&T, aby aktywować go za każdym razem.
bmike

Nie musisz dezaktywować danych komórkowych, ustawiając telefon w trybie linii lotniczej - mój syn używa starego 3GS, odblokowanego przez AT&T, z włączoną usługą komórkową i Wi-Fi. Mówi „brak usługi”, ale nawet dezaktywowany, nadaje się do połączeń alarmowych.
dr.nixon

6

Oto kroki korzystania z iPhone'a lub iPada bez aktywności komórkowej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Otwórz ustawienia.
  2. Skręć Tryb samolotowy ON . Spowoduje to również wyłączenie Wi-Fi, ale włączymy go ponownie w następnym kroku.
  3. Dotknij Wi-Fi, a nastąpi przejście do innego ekranu. Stamtąd, włącz go z powrotem ON i wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć ( uwaga: będzie automatycznie łączyć się z dowolnym domyślnej sieci ).

Nie musisz wyjmować ani nawet dezaktywować karty SIM, chociaż ponieważ iPhone 5 używa nano-SIM, które nie są kompatybilne ze starszymi urządzeniami, operator wyda ci nową i prawdopodobnie wyłączy starą.

Zasadniczo lepiej jest mieć nawet zdezaktywowaną kartę SIM w telefonie, aby uniknąć problemów z aktywacją w przypadku przywrócenia lub aktualizacji oprogramowania układowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.