Czy zatrzymać ładowanie pakietu Office dla komputerów Mac z wcześniejszymi dokumentami nad tym, który otworzyłem?


12

Oto irytacja, która denerwuje mnie prawie każdego dnia roboczego:

 1. Muszę pracować z dokumentu Word lub Excel (dla komputerów Mac, Office 2011). Tak więc znajduję dokument na wspólnym serwerze i otwieram go.
 2. Dokument i aplikacja zostaną otwarte ... jak dotąd, nie ma problemu ...
 3. ... następnie dokumenty z poprzedniej sesji otwierają się na wierzchu dokumentu, który postanowiłem otworzyć . Dokument, o który prosiłem, jest teraz pochowany gdzieś pod czymkolwiek, nad czym pracowałem, kiedy ostatni raz zamknąłem Worda lub Excela.

To zawsze mnie zaskakuje, ponieważ jest tak odmienne od zwykłego zachowania aplikacji, że jestem przyzwyczajony.

Ponieważ zwykle pracuję nad dokumentem innej osoby (i ponieważ zwykle jest to pierwsza rzecz rano, a tak naprawdę nie jestem osobą rano ...), zwykle spędzam minuty w lekkim zamieszaniu, szukając treści, które ja muszę popracować nad niewłaściwym dokumentem, zastanawiając się, dlaczego właśnie otwarty dokument wygląda tak różnie od tego, czego się spodziewałem, zanim zdam sobie sprawę, że tak naprawdę nie jest to dokument, który właśnie otworzyłem i / lub pamiętam, że Office to robi .

Znalazłem to wcześniejsze pytanie, z kilkoma sugestiami dotyczącymi wyłączania Wznów poprzednie Windows na poziomie systemu operacyjnego lub ze specyficznym dla aplikacji skryptem Apple. Jeśli to możliwe, wolałbym nadal włączać Wznawianie poprzedniego systemu Windows, ale upewnij się, że po otwarciu aplikacji MS Office faktycznie otworzyłem dokument, a nie jakiś przypadkowy * dokument, który otworzyłem wczoraj.

czy to możliwe? Czy można zmusić MS Word 2011 i / lub Excel 2011 (lub wszystkie aplikacje pakietu Office), aby skupiał się na otwartym dokumencie podczas uruchamiania po otwarciu dokumentu, bez całkowitego wyłączania Wznów poprzednie Windows?

System operacyjny to Lion, jeśli jest to istotne, a dokumenty znajdują się na działającym serwerze MS Exchange, do którego podłączony jest komputer Mac.

EDYCJA: sądząc po komentarzach, wygląda na to, że to sprawa Lwa, a nie Office. Czy jest więc jakikolwiek sposób, aby ta funkcja była włączona, ale upewnij się, że za każdym razem, gdy otwieram plik z aplikacją, która nie jest aktualnie uruchomiona, otwierany przeze mnie plik jest skoncentrowany podczas uruchamiania aplikacji?


* Myślę, że to dokument, który został otwarty jako pierwszy, staje się aktywny, gdy uruchamia się aplikacja. Nie jestem jednak w 100% pewien, wiem tylko na pewno, że zwykle jest to ostatni dokument, którego oczekuję.

Odpowiedzi:


3

To, czego chcesz, można osiągnąć za pomocą Automatora dostarczonego z OS X.

 1. Otwórz Automator z folderu Aplikacje

 2. Wybierz Nowy z menu Plik lub wpisz ⌘-N i wybierz „Aplikacja”

 3. Wyszukaj działania dotyczące Uruchom i przeciągnij Uruchom aplikację do przepływu pracy po prawej stronie

 4. ustaw aplikację na Word lub cokolwiek innego, z czym masz problem

 5. wyszukaj Akcje dla „Wstrzymaj” i przeciągnij pauzę do przepływu pracy, ustaw go tak długo, jak długo zajmie otwarcie słowa (np. 5 sekund)

 6. wyszukaj Akcje dla elementów Open Finder i dodaj to do przepływu pracy.

 7. Zapisz go jako aplikację, przeciągnij go do doku i przeciągnij dokumenty do ikony, aby otworzyć je na poprzednich dokumentach Word.

Uwaga: możesz również ustawić otwieranie wszystkich dokumentów za pomocą świeżo utworzonej aplikacji, dzięki czemu możesz je po prostu otworzyć jak zwykle, ale wtedy opóźnienie zostanie na stałe dodane do ich otwarcia.


Pracuje! +50! Czy możesz dodać ostatni krok standardowego sposobu zmiany wszystkich typów plików przypisanych do aplikacji na inną aplikację? Wiem, że mogę po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy, „otworzyć za pomocą”, „inny”, a następnie zaznaczyć „zawsze”, ale musiałbym to zrobić dla każdego typu pliku i istnieje ładowanie. Czy istnieje lepszy sposób na ponowne przypisanie wszystkich typów plików aplikacji jednocześnie?
user56reinstatemonica8

1
Dzięki! Najlepszym wbudowanym sposobem jest wybranie pliku odpowiedniego typu (np. Doc lub docx), kliknięcie prawym przyciskiem myszy, uzyskanie informacji, zmiana „otwórz za pomocą”, a następnie kliknięcie „zmień wszystko”, ale ta aplikacja innej firmy może być łatwiejsza (ja nie t przetestowałem to): question-defense.com/2013/01/14/…
John

6
 1. Zamknięcie aplikacji za pomocą Option+ Command+ Qzapewni zamknięcie wszystkich okien, a przy następnym otwarciu otworzy się tylko zamierzony plik.
 2. Przejdź do ~/Library/Saved Application State/i zmień uprawnienia swojego folderu ( com.microsoft.Word.savedState) na tylko do odczytu.

Są to zasadniczo hacki - oba przetestowane na OS X 10.10.3 (Yosemite) i działają.


3

Stany wznowienia dla poszczególnych programów znajdują się w / Users / username / Library / Saved Application State /

Wyszukaj com.microsoft na liście zapisanych stanów. Zobaczysz słowo Excel Powerpoint ETC.

Ustaw stan aplikacji tak, jak chcesz i zamknij program. Następnie zrób informacje (Command + i) na folderze zawierającym program, który chcesz zablokować, a następnie w menu rozwijanym „ogólne” w oknie informacyjnym kliknij „zablokowany”. Spowoduje to zapisanie „szablonu” aplikacji.

Moje źródło: jeśli potrzebujesz dalszych instrukcji.


Wygląda na to, że całkowicie wyłączałoby to wznawianie stanów dla tej aplikacji, jak w linku w odpowiedzi, z którą się łączyłem . Być może będę musiał się do tego odwołać, ale mam nadzieję, że uda mi się włączyć funkcję wznawiania stanów, ale przestań wyświetlać okna wznowione nad plikiem, który otworzył aplikację.
user56reinstatemonica8,

2

Miałem ten sam problem i oto jak to naprawić. Nie ma to nic wspólnego z żadnym systemem Mac OS.

Otwórz dokument programu Word i przejdź do Word -> Preferencje -> Ogólne iz listy usuń zaznaczenie poniżej i zapisz plik.

Odznacz: śledź ostatnio otwarte dokumenty
Wyświetl: pozostaw to jako puste i naciśnij OK i gotowe.


1

wystarczy przejść do Preferencji systemowych -> Ogólne i odznaczyć „Przywróć okna po zamknięciu i ponownym otwarciu aplikacji”


0

Przed zamknięciem programu Word lub Excel (Cmd + Q) zamknij wszystkie okna za pomocą Cmd + W - naciśnij je kilkakrotnie - zamknie wszystkie otwarte okna, a tym samym dokumenty. Po ponownym otwarciu żadne stare dokumenty nie zostaną otwarte, a Ty zobaczysz i opróżnisz dokument lub arkusz kalkulacyjny.

Jest to łatwe, ponieważ nie musisz zwracać uwagi na to, co jest zamknięte. Mam podobny problem z Preview i QuickTime i tak to naprawiłem, a teraz mam tik dla większości aplikacji.


Interesujące jest to, że mówisz o podglądu i szybkim czasie, ponieważ ja także po raz pierwszy miałem to samo w aplikacji innej niż Microsoft (Adobe Indesign) - myślałem, że to błąd / „funkcja” pakietu Office dla komputerów Mac, ale ja „ zaczynam się zastanawiać, czy tak się dzieje we wszystkich aplikacjach.
user56reinstatemonica8

1
Jest to funkcja systemu OS X. Zamknij system OS X z 10 otwartymi aplikacjami i 30 otwartymi oknami. Po ponownym uruchomieniu wszystkie ponownie się otworzą. Ta funkcja została niedawno zaimplementowana (tak myślę w Lionie) i większość aplikacji ją teraz implementuje.
mgła

Niektóre aplikacje mają nawet wersję i nie wymagają zapisywania plików. Na przykład TextEdit.
mgła

1
zamiast cmd + w kilkakrotnie możesz alt-cmd-w, który zamyka wszystkie otwarte okna w aplikacji, lub jeśli jest to mapowane na coś innego, kliknij przycisk zamykania okna w lewym górnym rogu dowolnego okna, aby zamknąć wszystkie okna w aplikacji.
John
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.