Dlaczego mój iMac budzi się?


12

Mam wczesny 2009 iMac 24 ". Ostatnio w trybie uśpienia od czasu do czasu budzi się przez około dziesięć sekund przy wyłączonym ekranie, a następnie wraca do trybu uśpienia. Wake on LAN jest wyłączony, więc nie mogę zrozumieć, dlaczego dzieje się!


Zajrzyj do Console.app, który może ujawnić przydatne informacje. Aby go otworzyć, naciśnij Cmd + Spacja i wpisz „Console”. Kiedy to się powtórzy, wybierz ostatni, a następnie skopiuj je, naciskając Cmd + C i wklej je tutaj, naciskając Cmd + V.

Odpowiedzi:


17

Istnieje wiele możliwych przyczyn, a system faktycznie rejestruje przyczynę każdego „wybudzenia ze snu”.

Otwórz terminal i wprowadź:

syslog | grep -i "wake reason"

(lub w Sierra lub nowszym log show | grep -i "wake reason")

Zwrócenie wyniku może zająć trochę czasu, ale gdy tak się stanie, powinieneś otrzymać serię linii, które wyglądają mniej więcej tak:

24 stycznia 08:52:19 jądro jądra [0]: Przyczyna pobudki: OHC1

Oto możliwe kody „Wake Reason” (przeniesione z OSXDaily)

  • OHC : skrót od Open Host Controller, zwykle USB lub Firewire. Jeśli widzisz OHC1 lub OHC2, prawie na pewno zewnętrzna klawiatura lub mysz USB obudziła urządzenie.
  • EHC : skrót od Enhanced Host Controller, to kolejny interfejs USB, ale mogą to być również urządzenia bezprzewodowe i bluetooth, ponieważ są one również na szynie USB komputera Mac.
  • USB : urządzenie USB obudziło maszynę
  • LID0 : jest to dosłownie pokrywa twojego MacBooka lub MacBooka Pro, kiedy otworzysz pokrywę, urządzenie budzi się ze snu.
  • PWRB : PWRB oznacza przycisk zasilania, który jest fizycznym przyciskiem zasilania na komputerze Mac
  • RTC : Budzik w czasie rzeczywistym, generalnie pochodzi z usług budzenia na żądanie, na przykład podczas planowania snu i budzenia na komputerze Mac za pomocą panelu sterowania Energy Saver. Może to być również ustawienie uruchomione, aplikacje użytkownika, kopie zapasowe i inne zaplanowane zdarzenia.

Udanych łowów!


Okazuje się, że to był OHC. Jest to bardzo dziwne, ponieważ kiedy usypiam, a następnie naciskam klawiaturę, aby ją obudzić, pokazuje EHC. Więc założyłem, że OHC odnosi się do myszy bluetooth, ale wyłączenie tego nie rozwiązało problemu. Jednak odłączenie klawiatury rozwiązało problem. Nie jest to idealna konieczność odłączania klawiatury za każdym razem, ale jest lepsza niż nic. Dzięki!
surfitscrollit

Cieszę się, że to ci pomogło. Możesz rozważyć wypróbowanie innej klawiatury przez jakiś czas, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.
macaco

Jedyne, co mam, to bluetooth, ale spróbuję :)
surfitscrollit 28.01.2013

3
syslogjest terazlog show
Dyno Fu

2

Częstym powodem losowych pobudek jest dostęp do sieci.

Jeśli przejdziesz do Preferencji systemowych> Oszczędzanie energii , zobaczysz opcję „ Obudź się, aby uzyskać dostęp do sieci ”. Jeśli ta opcja jest włączona, śpiący komputer Mac będzie mógł się obudzić w celu uzyskania dostępu do sieci. Na przykład podczas inicjowania udostępniania ekranu z innego komputera Mac w sieci lokalnej.

W każdym razie wszystko jest w porządku, ALE gdy ta opcja jest włączona, jest ona również udokumentowana na stronie Apple, że spowoduje losowe wybudzanie po prostu przez uruchomienie dysków twardych, ale bez uruchamiania ekranu; i natychmiast wróci do snu.

Również @macaco pięknie podało, że prawdopodobnie dostaniesz kod z tego powodu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.