Przekrzywiony ekran logowania podczas udostępniania ekranu


3

Próba użycia komputera Mac Pro jako bezobsługowego serwera multimediów. Działało dobrze, gdy miałem podłączony monitor lub telewizor, ale teraz, gdy próbowałem usunąć monitor i używać go bez głowy, otrzymałem przekrzywiony ekran logowania i nieużywany system operacyjny.

Oto jak to wygląda, kiedy udostępniam ekran z mojego rMBP (chociaż problem nie jest unikalny dla mojego rMBP, otrzymuję ten sam wygląd z VNC na moim iPadzie, starszym iMacu i MacBooku Pro bez siatkówki):

obraz przykładowego przekrzywionego ekranu logowania

Próbowałem zresetować moją listę com.apple.windowserver.plist, między innymi. Udostępnianie ekranu powraca do normalnej funkcji, jeśli podłączę monitor nawet na krótką chwilę. Jakoś mam problem z domyślną rozdzielczością, gdy używam Mac Pro bez ekranu.

Wszelkie pomysły będą mile widziane, dziękuję.

Odpowiedzi:


3

Ponownie podłącz monitor. Na Mac Pro ustaw rozdzielczość na niższą (jako test na najniższą możliwą). Następnie spróbuj ponownie przy odłączonym monitorze.

Jeśli to działa, możesz zwiększyć rozdzielczość.

Przez lata miałem podobne problemy. Czasami podłączenie karty graficznej do karty graficznej (nawet jeśli nie jest do niczego podłączona) powoduje, że sprzęt wideo działa poprawnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.