Edytor lub aplikacja notatek z obsługą Markdown?


21

Czy są tam jakieś edytory lub aplikacje do notatek, które obsługują Markdown?

Często muszę robić notatki lub dokumenty, w których formatowanie przecenień byłoby idealne, i nabrałem zwyczaju korzystania z przecen na co dzień.

Odpowiedzi:


12

nvALT załatwia sprawę . Sam wolę zwykłą Notational Velocity , ale fani Markdown naprawdę lubią widelec nvALT.


Ładny. Wydaje się, że nvALT to robi. Byłby zainteresowany innymi.
BinaryMisfit,

@Diago Wierzę, że Scrivener również to zrobi, ale może to być przesada w stosunku do tego, co próbujesz zrobić. Dla prostego, szybkiego, powszechnie dostępnego narzędzia do robienia notatek, NV i jego spawn są trudne do pokonania.
Orc4hire,

8

Mou

Mou jest moim ulubionym edytorem Markdown do edycji plików GitHub i innej dokumentacji. Podgląd na żywo jest bezcenny do edycji w ten sposób, szczególnie przy użyciu specjalnie zaprojektowanego motywu GitHub, który naśladuje wynik końcowy, jak pokazano na podglądzie i stronach wiki GitHub.

Aplikacja pozwala również eksportować do HTML wraz z CSS, dzięki czemu możesz przesyłać dokumentację poza GitHub, ale zachować styl.

Aplikacja jest jedną z niewielu aplikacji, które obsługują nawet tabele spoza podstawowego Markdown:

Plik można uruchomić z wiersza polecenia za pomocą standardowej metody uruchamiania aplikacji OS X:

open -a Mou text.md

5

Sam w sobie nie jest notatnikiem , ale Textmate ma tryb Markdown, który ułatwi korzystanie ze składni. Jak pogrubienie, kursywa, lista itp.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Textmate kusiło mnie już wcześniej, ale będę musiał dodać go do mojej listy zbyt zbyt kupionych :(
BinaryMisfit

@diago Kod ( kodapp.com ) to (bezpłatny) Textmate 2, który chce być, wciąż jest na wczesnym etapie, ale rozwija się bardzo szybko. Wtyczka Markdown nie powinna trwać długo, możesz na to poczekać.
Loïc Wolff

Poza tym nie wiem, czego używasz teraz jako edytora tekstu, ale partner tekstowy może być narzędziem zabójcy, które sprawi, że zapomnisz o wszystkich innych. I nadal służyć jako szybki notatnik (wrzuć Dropbox, a nawet zsynchronizuj go gdziekolwiek jesteś).
Loïc Wolff

@Loic Używam MacVIM do edycji tekstu. Pomysł Markdown powstał właśnie dlatego, że chciałbym mieć możliwość podglądu, ale potem nie szukałem dla niego wtyczki VIM.
BinaryMisfit

1
Tymczasem TextMate v2.0 jest bezpłatny.
Jan

5

Jeśli chcesz, aby aplikacja na Maca wyglądała jak aplikacja na Maca, obsługuje Markdown od razu po instalacji (nie wymaga żadnych wtyczek ani dodatków) i regularnie aktualizuje, potrzebujesz BBEdit . Nie mogę polecić tego zbyt wysoko.


Trochę drogo, ale opcja. nv Okazało się, że jest dokładnie tym, czego chciałem, ale dobrze wiedzieć, że istnieją inne opcje, jeśli zdecyduję się zrobić więcej niż to, co może zaoferować.
BinaryMisfit,

BBEdit jest teraz darmowy jako zamiennik dla textwranglera i innych. Nie musisz płacić za licencję, chyba że potrzebujesz zaawansowanych funkcji.
bmike

5

Ponieważ używasz MacVima, możesz wypróbować wtyczkę vim-pandoc , która obsługuje podświetlanie, składanie, fragmenty i konwersję (chociaż można to również zrobić z powłoki, nawet w vimie, używając rzeczy takich jak markdown2pdf) do innych formatów .


4

emacs obsługuje markdown, jeśli ci się podoba, ale myślę, że jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, krzywa uczenia się jest nieco stroma.
3

Użyłem TextMate, kiedy kilka lat temu pisałem książkę za pomocą Markdown. Nadal piszę dużo Markdown, ale teraz moje narzędzia do wyboru to:

Jedną fajną rzeczą w Markdown jest to, że nie jesteś zamknięty w specjalnej aplikacji, takiej jak Microsoft Word, tylko po to, aby pisać i czytać.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dobry zestaw narzędzi to solidny edytor tekstu jako podstawa, a także dobre podglądanie na żywo i niestandardowe kolorowanie źródła. Sublime Text to doskonały edytor tekstu (dostępny także dla systemów Windows i Linux), a te dwie (bezpłatne) wtyczki ładnie sprawdzają się w Markdown.


3

Na komputerze Mac spróbuj Marked2 http://marked2app.com/

Zasadniczo możesz użyć dowolnego edytora, który wyświetli przecenę po zapisaniu tekstu. Okno może unosić się powyżej. Dobrze, jeśli masz wystarczająco dużo ekranu, aby jednocześnie wyświetlać podgląd zwykłego tekstu i przeceny.

Napisane przez Bretta Terpstry, który także zrobił NVAlt.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Jest na stare pytanie z wieloma odpowiedziami, ale Github ma teraz również własny edytor tekstowy, który obsługuje markdown o smaku Github (i wszelkie inne markdown, za pomocą wtyczek / ustawień)!

Atom jest wysoce konfigurowalny i domyślnie lekki, więc dla Markdown uważam, że jest absolutnie niesamowity! https://atom.io


3

Jestem pod wrażeniem przestrzeni liter

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest dostępny zarówno na iOS, jak i OS X, i synchronizuje vi iCloud.

Notatki są przechowywane w postaci zwykłego tekstu w celu łatwego wyszukiwania / tworzenia kopii zapasowych / migracji.


3

Oświadczenie: Jestem tylko użytkownikiem tej aplikacji i nie jestem w żaden sposób związany z devloper.


Kołczan

Logo kołczanu

Używam kołczanu od dłuższego czasu i jestem pod dużym wrażeniem tej aplikacji o wartości 10,00 USD. Jest dostępny w Mac App Store

cechy

Funkcje są zbyt liczne, aby je wymienić, a ja wciąż odkrywam o wiele więcej, jednak oto kilka szczególnie związanych z korzystaniem z Markdown zgodnie z wnioskiem PO. Ważne jest, aby wiedzieć, że kołczan używa pojęcia o nazwie Komórki . Komórki można dowolnie mieszać w jednej nucie.

Komórki to fragmenty tekstu, kodu, Markdown lub LaTeX, które można dowolnie miksować. Możesz nawet ustawić różne języki dla różnych komórek kodu w tej samej notatce.

Obniżka cen

Komórki Markdown obsługują standardową składnię Markdown, a także GitHub Flavored Markdown (GFM).
(Lubię używać go do edycji odpowiedzi AskDifferent, ale StackExchange ma kilka ograniczeń Markdown, z którymi łatwo sobie poradzić w Quiver).

Podstawy

Nagłówki

# H1
## H2
…
###### H6

Linia pozioma

---

Kursywa, pogrubiony, przekreślony, wbudowany kod

* kursywa * _italic_ ~~ Strike ~~
„kod wewnętrzny”
Listy
 
1. Pierwszy uporządkowany element listy
2. Kolejna pozycja
  * Nieuporządkowana lista podrzędna. 
1. Rzeczywiste liczby nie mają znaczenia, tylko to, że jest liczbą
  1. Uporządkowana lista podrzędna
4. I kolejna pozycja.

Zrzuty ekranu

Edytuj | Zapowiedź

Edytuj / Podgląd

Edytować

Tryb edycji

Zapowiedź

Zapowiedź

Przełącz widoki

Przełącz widoki

Opcje eksportu itp.

Opcje eksportu

Preferencje

Obecnie obsługiwanych jest pięć typów komórek:

  • „Komórka tekstowa” umożliwia edycję tekstu sformatowanego w miejscu. Obsługuje również obrazy i linki.
  • „Komórka kodu” zawiera niesamowity edytor kodów ACE z obsługą podświetlania składni dla ponad 120 języków, ponad 20 motywów, automatycznym wcięciem i pozycją zewnętrzną, uzupełnianiem kodu i wiele więcej.
  • „Komórka Markdown” pozwala pisać w Markdown z wbudowanym formatowaniem i niestandardowymi opcjami CSS.
  • „Komórka LaTeX” wykorzystuje MathJax do pisania równań matematycznych w notatkach.
  • „Komórka diagramów” pozwala tworzyć diagramy sekwencji i schematy blokowe z tekstu.

Tematy i personalizacja

Dostosuj motywy lub użyj wbudowanych. Aplikację można ulepszyć za pomocą CSS. Preferencje CSS


1
Wow - ta aplikacja wygląda równie niesamowicie jak ta odpowiedź. Dziękujemy za udokumentowanie kołczanu.
bmike

2

Textmate ma pakiet przecen, który obejmuje multimarkdown.

Pakiet pozwala na konwersję do formatu PDF, HTML lub przeglądanie wygenerowanych danych wyjściowych na ekranie.

Dostępne są także polecenia uzupełniające tabulatory i kilka skrótów.


2

Mashable ma dość obszerną listę: http://mashable.com/2013/06/24/markdown-tools/ . Jest od czerwca 2013 r., Ale jeśli połączysz go z czymś nowszym , takim jak http://codegeekz.com/markdown-editors-and-tools/ , możesz znaleźć większość edytorów przecen ogólnego zastosowania dla komputerów Mac.


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

Powiązane artykuły zawierają listę i opis około 100 narzędzi Markdown. Nie rozumiem, w jaki sposób podsumowanie lub fragment pomaga tutaj. (Szczerze. Jeśli wiesz, co mógłbym tutaj wyciągnąć lub streścić, daj mi znać.) - Myśląc o tym, nie jestem pewien, czy pytanie jest „dobrym” pytaniem dotyczącym wymiany stosów. Ujęte dosłownie „tak, dużo, lmgtfy jest odpowiedzią”. Mówiąc mniej dosłownie, bardziej przypomina „proszę wymienić wszystkie narzędzia Markdown, jedna odpowiedź par”, co tak naprawdę nie jest pytaniem.
odbierz


2

Go Edit dla iOS umożliwia pisanie tekstu przy użyciu znaczników lub tekstu sformatowanego (HTML) i ułatwia przełączanie między nimi. Możesz także osadzać zdjęcia w dokumentach ze swojej biblioteki zdjęć bez konieczności wcześniejszego przesyłania ich do Internetu.

Idź Edytuj tryb HTML


1

Oryginalny skrypt Markdown autorstwa Gruber jest częścią BBEdit . BBEdit ma również podgląd życia dokumentów Markdown.

Jeśli chcesz czegoś więcej niż zwykłego starego Markdown, najlepszą aplikacją jest kompozytor Multimarkdown Fletchera Peny (autor MultiMarkdown) lub Marked 2 Bretta Terpstry (już wspomniany powyżej).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.