Grafika iTunes nie zmienia się


2

Zmieniam okładki utworów w bibliotece iTunes, używając:

Right Click > Get Info > Artwork > Drag-Drop > OK 

iw większości przypadków grafika aktualizuje się natychmiast. Jednak na niektórych torach tak nie jest.

Próbowałem następnie usunąć grafikę (więc w Cover Flow nic nie powinno się pojawiać), ale utwór zachowuje wcześniej obraz.


To nie jest pytanie programistyczne, więc nie zostawię „odpowiedzi”. Biorąc to pod uwagę, użyj „Uzyskaj informacje”> „Grafika”> „Usuń”, aby usunąć całą grafikę, czasami nie jest usuwana w „Wyczyść pobraną grafikę”.

Odpowiedzi:


3

iTunes przechowuje dane w strukturze XML. Na powierzchni może się wydawać, że jest to pojedynczy plik albumu składający się z 10 oddzielnych ścieżek, w rzeczywistości może to być 10 oddzielnych ścieżek, każdy z osobnym linkiem do okładki albumu. Jak to się dzieje, nie jestem pewien, ale myślę, że jest to związane ze sposobem, w jaki pliki zostały wprowadzone do iTunes. Na przykład zgrywanie własnej płyty CD może dać inny rezultat niż „zdobycie” tego samego albumu z - powiedzmy, witryny udostępniania plików do pobrania.

Zwykle robię to

(1) jeśli album nie ma grafiki, zaznaczam wszystkie ścieżki i przeciągam i upuszczam grafikę (na przykład z Amazon) do pola dla wybranego elementu. Zwykle spowoduje to zablokowanie grafiki na KAŻDEJ ścieżce w albumie. Jeśli jednak struktura nie jest „poprawna”, grafika zostanie zablokowana tylko na jednej ścieżce. Możesz to sprawdzić, klikając kilka utworów w tym samym albumie.

(2) Jeśli nie ma grafiki dla wszystkich ścieżek, możesz zaznaczyć wszystkie ścieżki, a następnie przejść do Plik> Uzyskaj informacje i upuścić grafikę w polu Grafiki. Powinieneś mieć grafiki dla każdego utworu

(3) W przeciwnym razie, w ostateczności umieszczam grafikę dla każdego utworu osobno.

Jedna z tych metod zawsze działa dla mnie.

Trochę żmudne w przypadku kilku albumów, ale w przypadku ponad 1500 albumów w mojej bibliotece musiałem tylko kilka razy przejść najbardziej nużącą trasę.

Powinienem dodać, że iTunes pozwala na dołączenie kilku wersji grafiki do każdej ścieżki. Jeśli zastąpisz grafikę, możesz po prostu dodać kolejną wersję. To, który zostanie wyświetlony, określa się w następujący sposób. Kliknij utwór. Przejdź do Plik> Uzyskaj informacje> Grafika ... tutaj zobaczysz wszystkie wersje grafiki. Usuń te, których nie chcesz. Pozostaje tylko ten, który zostanie wyświetlony.

Wiem ... to mylące ...


1

Miałem ten problem i udało mi się go naprawić, zmieniając ścieżki na MP3 (wcześniej były to WAV). Możesz to zrobić, przechodząc do iTunes> Preferencje> Ustawienia importu> Importuj za pomocą> [Wybierz] MP3 Encoder.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ścieżki i wybierz> Utwórz wersję MP3. Stworzy kopie oryginalnych plików, które pozwolą Ci dodać grafikę.0

Po prostu przejdź do lokalizacji swojej muzyki i
1) zaznacz wszystkie wymagane pliki A
2) kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uzyskaj informacje
3) Odznacz pole „Tylko do odczytu” lub „zablokowane”
4) Zastosuj i gotowe

Następnie możesz zmienić kompozycję iTunes


-1

Niektóre pliki mogą być chronione przed zapisem. Przejdź do pliku MP3, zaznacz je wszystkie i odznacz pole tylko do odczytu .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.