Jak mogę skopiować pliki z komputera Mac na PC za pomocą pulpitu zdalnego Microsoft?


116

Zainstalowałem Pulpit zdalny Microsoft i podłączyłem do komputera. Jak mogę udostępniać pliki między moim komputerem Mac i PC?

Kiedy używam RDP w systemie Windows, mogę po prostu dodać plik do schowka i wkleić go w oknie RDP. To samo wydaje się nie działać w wersji Mac RDP.

Jeśli spróbuję udostępnić jeden z folderów mojego Maca komputerowi RDP, a następnie dwukrotnie kliknij ten dysk w RDP, powie:

\\ tsclient \ Downlo1 jest niedostępny. Możesz nie mieć uprawnień do korzystania z tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby dowiedzieć się, czy masz uprawnienia dostępu.

Odmowa dostępu.


Czy możesz przeglądać \ tsclient?
Harv

@Harv: tak, pokazuje mi pojedynczy folder, do \\tsclient\Downlo1którego przy próbie uzyskania dostępu wyświetla ten sam komunikat o błędzie.
Rozsądny

brzmi jak błąd uprawnień, a nie RDP. Czy jesteś w tej samej sieci LAN? Wygląda na to, że RDP próbuje uzyskać dostęp do docelowego okna systemu za pomocą SMB, co samo w sobie jest ciężką próbą.
Fałszywe imię

@Dori: czy tag [remote-desktop] nie będzie bardzo mylący, ponieważ zarówno Apple, jak i Microsoft mają produkty o nazwie „Remote Desktop”?
Sensowny

istnieją dobre powody po obu stronach; jestem zdania, że ​​biorąc pod uwagę, że mniej niż 1% pytań na tej stronie dotyczy dowolnego „Pulpitu zdalnego”, nie ma potrzeby dzielenia ich.
Dori

Odpowiedzi:


144

Podczas kopiowania plików z komputera Mac na PC za pomocą Pulpitu zdalnego Microsoft wolę udostępnić podfolder, a nie cały dysk.

Oto jak:

  • W Pulpicie zdalnym na komputerze Mac wybierz komputer w sekcji „Moje komputery”.

  • Kliknij przycisk „Edytuj” (ikona ołówka).

  • W wyskakującym okienku kliknij przycisk „Przekierowanie” (ikona folderu; patrz zdjęcie poniżej).

  • Zaznacz pole „Włącz przekierowanie folderu”.

  • Kliknij przycisk „+” u dołu tego okna i przejdź do folderu Mac, który chcesz udostępnić.

  • Podłącz do zdalnego komputera.

  • Poszukaj udostępnionego folderu Mac w katalogu „Mój komputer” na komputerze (patrz zdjęcie poniżej).

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wreszcie, jak zauważyli @Bart i @robbpriestley w komentarzach poniżej, jeśli jesteś już podłączony do komputera zdalnego, musisz ponownie ustanowić połączenie, aby zobaczyć folder współdzielony.


Dziękujemy za udostępnienie nowej metody nawiązywania połączenia. Z początku mnie to pomyliło, ponieważ opcja wymieniona przez poprzednie plakaty nie jest dostępna, ale wymyśliłem to - zanim przeczytałem twój post ...;)
Evan Stone

1
Zdecydowanie lepsze niż udostępnianie dysku twardego
DagW

3
Wspaniały! Jedyną rzeczą, która mnie zaskoczyła, było to, że nie zobaczyłem mojego folderu od razu pod „Komputerem” pilota po dodaniu folderu „przekierowania” na poziomie lokalnym. Doszedłem do wniosku, że najpierw muszę zrestartować połączenie z pulpitem zdalnym, ponieważ już byłem podłączony, dodając przekierowanie. Zatem krok 5 można również odczytać jako „Podłącz do zdalnego komputera (lub podłącz ponownie, jeśli już byłeś podłączony)”.
Bart

Wygląda na to, że Microsoft Remote Desktop nie obsługuje ścieżek zawierających spacje. Starałem się udostępnić folder z taką ścieżką - bez powodzenia. Następnie utworzyłem i udostępniłem folder na pulpicie, który pojawił się natychmiast po ponownym połączeniu z komputerem zdalnym.
Rolf Staflin

Polecam edycję odpowiedzi i dodanie, że jeśli jesteś już podłączony do komputera zdalnego, musisz ponownie ustanowić połączenie, aby pojawił się folder współdzielony. Spędziłem kilka minut, zanim przeczytałem komentarz @Bart powyżej.
robbpriestley,

17

Procedura rozwiązywania problemów związanych z niemożnością kopiowania między komputerem Mac i PC - http://mac2.microsoft.com/help/office/14/en-us/rdc/item/2aae839c-7f91-4738-aea7-9ffb25dbfe2e?category=ff488916 -8b5e-4a0c-af96-37d065645612 .

Myślę, że ta odpowiedź prawdopodobnie to naprawi:

Rozwiązanie: Przed rozpoczęciem sesji Pulpitu zdalnego udostępnij dyski Macintosh komputerowi z systemem Windows.

1. W menu RDC kliknij Preferencje.

2. Kliknij Dyski, a następnie w menu podręcznym wybierz odpowiednią opcję.

Twój dysk lub folder jest teraz dostępny, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do plików na komputerze Mac z komputera z systemem Windows.

Jeśli wprowadzisz tę zmianę po połączeniu, wybrany dysk lub folder stanie się dostępny przy następnym połączeniu.

3. W menu Start kliknij Komputer lub Mój komputer.

Udostępniony dysk lub folder Mac znajduje się na liście wszystkich innych dysków i folderów na komputerze z systemem Windows.

Uwaga: Jeśli nie widzisz menu Start, w menu Widok kliknij Pełny ekran. Aby wrócić do trybu okna później, wskaż górną krawędź ekranu, aż pojawi się pasek menu RDC. Na pasku menu kliknij Wyświetl, a następnie wyczyść pole wyboru Pełny ekran.

4. Otwórz dysk lub folder, z którego chcesz skopiować.

5. W menu Start kliknij Komputer lub Mój komputer.

6. Otwórz dysk lub folder, na który chcesz skopiować.

Powinieneś teraz mieć otwarte dwa okna, jedno dla lokalizacji, z której chcesz skopiować, i jedno dla lokalizacji, do której chcesz skopiować.

7. Przeciągnij dokument, który chcesz skopiować, do wybranej lokalizacji.


Nie udaje się to w kroku 4, który nie pozwala mi uzyskać dostępu do zawartości komputera Mac z komunikatem o błędzie, który opublikowałem powyżej.
Rozsądny

1
To nie jest idealna sytuacja, ponieważ to połączenie jest dwukierunkową ulicą. Każdy na zdalnym komputerze może uzyskać dostęp do plików lokalnych.
Kristina Childs

4

Schowek RDC to bezpłatne narzędzie wieloplatformowe o otwartym kodzie źródłowym, które używa schowka do przesyłania plików, podobnie jak przesyłamy tekst do / z serwerów w RDP.

Uwaga, wymaga Java.

Oświadczenie: Jestem autorem


1
Mój plan B miał być taki.
boulder_ruby

3

Inną możliwością jest użycie konta dropbox (i in.). Zaloguj się do tego samego komputera Mac i PC.


1
Istnieje kilka organizacji, które blokują Dropbox, lub w moim przypadku po prostu tak naprawdę nie chciałem go używać na moim komputerze roboczym, ponieważ kto wie, co szpieguje ... Jest to jednak WIELKA sugestia dla każdego, kto tego nie robi nie mają tych obaw (lub tych, którzy nie pracują w ściśle / ściśle regulowanym środowisku korporacyjnym). Dobra robota.
Evan Stone,

2

Wystąpił ten sam problem, ale udało mi się wkleić do \\ tsclient \ OSX \ Users \ Shared


Ja również byłem w stanie zmapować folder w / Users / Shared, podczas gdy cokolwiek w / Users / <me> nie powiodło się z powodu uprawnień.
Josh

0

Twój folder współdzielony ma zbyt długą nazwę. Spróbuj nazwać udział „foo”, łącząc się z usługami terminalowymi, a następnie uzyskując dostęp do \\ tsclient \ foo.


Próbowałem to zrobić, ale wyświetla ten sam komunikat o błędzie.
Sensowny

Czy na pewno zmieniasz nazwę udziału? Uzyskaj dostęp do sieci i przekonaj się, że nazwa udziału jest rzeczywiście foo.
Harv

0

Będę sekundzie Dropbox zalecenie. To jedyny najlepszy sposób na synchronizację wielu różnych komputerów z dostępnymi plikami. Jeśli zapiszesz plik na komputerze Mac, wydaje się, że w ciągu kilku sekund ten sam plik zostanie zaktualizowany na komputerze.

Drugim podejściem jest użycie LogMeIn Pro, który może to zrobić, ale kosztuje. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​prędkość LogMeIn jest znacznie szybsza niż RDP do zdalnego sterowania inną maszyną.


0

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy folder na komputerze Mac, a następnie „Uzyskaj informacje”, jakie uprawnienia widzisz?

Upewnij się, że nazwa użytkownika (użytkownik, który zainicjował sesję RDC) ma dostęp do odczytu i zapisu do folderu. Jeśli to nie zadziała, nadaj każdemu „czytaj i pisz” (uważaj na to - każdy, kto ma dostęp do tego folderu, będzie mógł modyfikować zawartość).


-2

Spróbuj skopiować, wklejając cały folder. Jest to jednocześnie łatwe i dość elastyczne. Dla mnie zadziałało.

cmd C (na Macu)

ctrl V (w systemie Windows)


Witamy w Zapytaj inaczej. OP stwierdził, że zwykłe wklejanie z komputera Mac nie działa dla nich (działa z komputera). Zobacz Jak odpowiedzieć, aby uzyskać wskazówki dotyczące udzielania wysokiej jakości odpowiedzi i unikania negatywnych opinii.
fsb

@fsb, ale działa na moim Mac OS High Sierra
facet z Tech
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.