apache na OSX 10.8 nie uruchamia się


10

Miałem Apache pracujący na mojej 10,8 MPBR. Nie korzystałem z niego przez kilka tygodni, a teraz wydaje się, że się nie zaczyna. Nic nie dostaję w / private / var / log / apache2. Nic, co oznacza brak logowania, błąd lub w inny sposób. Zezwolenie na folder dziennika wynosidrwxr-xr-x root wheel

Próbowałem wszystkich sposobów uruchamiania, zatrzymywania i restartowania apache. Sprawdziłem aktywność na porcie 80, nic się nie dzieje.

Configtest jest Syntax OK. Nie majstrowałem przy apache w jakikolwiek sposób od czasu do chwili, kiedy ostatni raz działał.

W konsoli pojawia się błąd „dziwnego powodu”.

1/17/13 8:47:34.592 PM com.apple.launchd[1]: (org.apache.httpd) Throttling respawn: Will start in 10 seconds
1/17/13 8:47:44.594 PM com.apple.launchd[1]: (org.apache.httpd[22855]) Job failed to exec(3). Setting up event to tell us when to try again: 2: No such file or directory
1/17/13 8:47:44.594 PM com.apple.launchd[1]: (org.apache.httpd[22855]) Job failed to exec(3) for weird reason: 2
1/17/13 8:47:44.594 PM com.apple.launchd[1]: (org.apache.httpd) Job should be able to exec(3) now.

Bit „Brak takiego pliku lub katalogu” jest podejrzany, ale nie wiem, którego brakuje pliku / katalogu. Moim następnym krokiem będzie próba rozpoczęcia od zwykłej konfiguracji waniliowej i sprawdzenie, czy to zadziała.

Wolałbym nie instalować MAMP, potrzebuję tylko serwera WWW, więc mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć, co się zepsuło.

Czy ktoś wie, jak uzyskać lepsze debugowanie na temat konsoli?

Czy ktoś chce zgadnąć, co mogło się wydarzyć?


Czy próbowałeś „sudo apachectl graceful”, aby zrestartować?
soxman,

1
Pokaż nam koniec /var/log/apache2/error_log?
maksimov

Jak wspomniano powyżej „Nic nie dostaję w / private / var / log / apache2”. Nie mam na myśli nic, jak żaden wynik.
tehfoo

@soxman żadna forma uruchamiania, zatrzymywania lub ponownego uruchamiania nie pomaga. Apache wydaje się nie reagować w żaden sposób. Edytowane powyżej, aby to odzwierciedlić.
tehfoo

Edytowano powyżej, aby dodać więcej szczegółów, niektóre w odpowiedzi na pytania
tehfoo

Odpowiedzi:


10

Miałem dokładnie ten sam problem. Uruchomiłem Apache bez DocumentRoot (s). To załatwiło sprawę.

sudo apachectl -T

To najpierw dało mi błąd / ostrzeżenie httpd: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using sinisterkid.local for ServerName. Myślę, że ustawienie ServerName w pliku httpd.conf to naprawi. Teraz wydaje się, że Apache działa ... ale się nie zatrzymuje.
tehfoo

Jeśli chodzi o moją sprawę, zdaję sobie sprawę, że zupełnie zapomniałem o udostępnianiu w Mountain Lion. Zainstalowałem tę wtyczkę: clickontyler.com/blog/2012/02/web-sharing-mountain-lion, ale nie działało ...
clempat

Sprawdź również to: blog.joshdick.net/2012/07/28/… i spróbuj sudo apachectl -k start
clempat

Akceptuję odpowiedź -T, ale nie jestem przekonany, że to właśnie sprawiło, że znów zaczęła działać. Kiedy próbowałem -T serwer się uruchomił i nie mogłem go ponownie zamknąć bez względu na wszystko, apache ciągle odradzał procesy bez względu na to, co zrobiłem. Zrobiłem restart z załadowanym demonem uruchamiania i teraz wydaje się, że działa dobrze. Bardzo dziwne.
tehfoo,

6

Dzisiaj widziałem podobne, żadne logi i apache nie działały tak, jakby się zaczęły. Problemem był dla mnie zły plik vhost.

sudo apachectl -S to pozwoliło mi zobaczyć błąd


To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz wystarczającą reputację, możesz głosować za pytaniem. Możesz też „oznaczyć” gwiazdką jako ulubioną, a będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich nowych odpowiedziach. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając opcję Zadaj pytanie wraz z linkiem do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu.
grg


0

Dzienniki znajdują się domyślnie w / var / log / apache2 /, a nie w / private / ... jeśli go nie zmieniłeś, możesz także użyć Launchpad => Utilities => Console, aby to sprawdzić.


2
/ var / to dowiązanie symboliczne do / private / var /.
Lri,

Tak, masz rację, że jest to dowiązanie symboliczne ... ale świat może być mniej skomplikowany, aby otworzyć aplikację konsoli (dlaczego nie powinniśmy jej używać, jeśli już tam jest) i zamiast tego zajrzeć do / var / log, aby utworzyć wyprawa przez / private / var / log / apache2 / w celu przejrzenia niektórych dzienników apache.
NaWi w Mac

0

Czy zainstalowałeś / zaktualizowałeś ruby? sprawdź swoją org.apache.httpd.plist, sprawdź, czy masz tam opakowanie HTTP. jeśli tak, może to być problem z Ruby Binary. sprawdź ponownie swoje ścieżki i miękkie linki.


Dlaczego Ruby nie powoduje uruchomienia apache?
Tonin,

Ponieważ Apache na 10.8 jest uruchamiany przez wrapper httpd, skrypt ruby. Zgodnie z tym postem StackOverflow zastąpienie systemowej wersji ruby ​​może powodować problemy.
Eric3
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.