Czy istnieje polecenie terminalu, które wymusi otwarcie tacy DVD?


9

Czy istnieje polecenie, które mogę wprowadzić w Terminalu, które wymusi wysunięcie płyty CD lub DVD? Który zawsze będzie działał, co jest równoznaczne z „Force Quit” dla aplikacji?

Mam sporadyczny problem z wysuwaniem się dysku DVD w komputerze Mac Pro. W tej chwili jedynym rozwiązaniem jest wykonanie pełnego restartu, ale oczywiście nie zawsze jest to wygodne. Mam nadzieję, że istnieje obejście tego problemu dzięki magicznej mocy UNIX ...


1
Powinieneś zdawać sobie sprawę, że jeśli system operacyjny (OS X) nie może wysunąć tacy DVD, system operacyjny (Darwin) prawdopodobnie nie będzie w stanie wysunąć tacy DVD. Kiedy się do tego zabierasz, oba uruchamiają ten sam kod, aby komunikować się ze sprzętem napędu. To pytanie jest nadal przydatne dla zdalnych administratorów, ale w twoim przypadku myślę, że masz problem ze sprzętem. Przynajmniej dość łatwo wymienić napęd optyczny Mac Pro.
NReilingh

Odpowiedzi:


13

Przede wszystkim wypróbuj „miły” sposób, korzystając z narzędzia napędu

drutil tray eject

Jeśli to nie zadziała (prawdopodobnie dlatego, że system nie może odmontować woluminu), następujące polecenie wymusi odmontowanie woluminu o nazwie „bez tytułu” (upewnij się, że używasz właściwego punktu montowania !!):

hdiutil detach -force /Volumes/untitled

drutil po prostu się zawiesza. Jak nazywa się wolumin, jeśli w napędzie nie ma dysku CD?
mynameistaken

2
Co dokładnie rozumiesz przez „brak CD w napędzie”? Czy nie masz fizycznego nośnika na dysku, czy po prostu nie wyświetla się na komputerze? W każdym razie możesz uruchomić „diskutil -list”, aby uzyskać identyfikatory dla woluminów i użyć ich zamiast / Volumes / mountpoint; disk0 zwykle wskazuje twój główny dysk, więc powyższe polecenie zmieni się na np. hdiutil detach -force disk2, jeśli disk2 okaże się identyfikatorem pustej płyty CD / DVD
Asmus

Doskonały! To był dla mnie powszechny problem, ponieważ używam komputera Mac przez VNC z teraz przyciskiem wysuwania. Z jakiegokolwiek powodu obrazy CD / DVD nie pojawiają się nigdzie na pulpicie, więc nie mogę też przeciągać / upuszczać do kosza. wysuwanie tacy drutuil działa idealnie!
Brian Knoblauch
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.