Oprócz Skim, jakie przeglądarki plików OSX obsługują SyncTeX?


6

Mam nadzieję, że to pytanie nie jest duplikatem. Używam dużo pdfLaTeX w mojej codziennej pracy na OSX (10.8). Używam Skim i jego obsługi SyncTeX do podglądu plików PDF i łączenia do przodu i do tyłu, i to dobrze. W OSX jest kilka przeglądarek PDF i zastanawiam się, czy inni również obsługują SyncTeX (komercyjny lub nie). Preferuję samodzielne edytory i przeglądarki zamiast zintegrowanych środowisk, takich jak TeXShop, ale chciałbym usłyszeć o wszystkich typach przeglądarek PDF, które oferują wsparcie SyncTeX. Nie znajduję, że te informacje są łatwo dostępne w Internecie, więc odpowiedzi na to pytanie mogą służyć jako przydatne źródło.

Na początek wydaje się, że standardowy podgląd OSX nie obsługuje SyncTeX. Czy to jest poprawne?


Odpowiedzi:


1

Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu macportów, możesz zainstalować okular:

port install okular 

Rozważ edytowanie pliku portu, jeśli chcesz użyć również Kile (edytora TeX KDE), ponieważ zależy to od texlive i większość użytkowników komputerów Mac ma już instalację TeXlive przez MacTeX:

port edit kde4-kile
#remove the line which contains texlive
port install kde4-kile

Po zainstalowaniu okular (i opcjonalnie kile) otwórz okular i przejdź do Ustawienia & gt; Konfiguruj Okular & gt; Edytor i wstaw polecenie, aby uruchomić swój ulubiony edytor ( %f oznacza ścieżkę, %l dla linii). To pytanie tex.so opisuje konfigurację dla Kile.

Na koniec kliknij dowolną część pliku PDF, przytrzymując klawisz Shift, aby użyć synchronizacji wstecznej.


0

Strona SyncTex oferuje przeglądarkę SyncTex. Jest to bezpłatna aplikacja i działa dobrze w zwykłych plikach PDF.


-1

Popularną opcją niewolną jest Przejrzeć . Obsługuje SyncTEx.


Przeczytaj pytanie.
Dominique

@Dominique wystarczy. Warto wspomnieć o Skimie w tytule - inne w tl; tryb dr pojawi się tutaj, szukając przeglądarki plików osk pdf i łatwo przeoczy Sikim jako realną opcję.
drevicko

@Dominique może być pomysłem na zaakceptowanie kilku odpowiedzi na twoje pytania, masz tam pewne wysokiej jakości odpowiedzi, które mogą być akceptowane (:
drevicko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.