Jak mogę odczytać dziennik, gdy nie mogę nawiązać połączenia z VPN?


39

Mam Macbooka Pro i staram się uzyskać VPN z domu do pracy. Odmawia pracy. Włączyłem pełne rejestrowanie, ale jak mogę odczytać dziennik?

Odpowiedzi:


37

Niezależnie od tego, czy wybierzesz L2TP zamiast IPSec czy PPTP dla swoich ustawień, plik dziennika znajduje się w:

/var/log/ppp.log

Jeśli chcesz użyć terminalu do przeglądania pliku dziennika, możesz wykonać następujące czynności:

vim /var/log/ppp.log

tail -f /var/log/ppp.log (jeśli chcesz zobaczyć koniec pliku)

mniej /var/log/ppp.log (jeśli plik dziennika jest ogromny i chcesz wyświetlać strony po stronie)


1
Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat protokołu IPSec, użyj wbudowanego polecenia „syslog”, aby wysłać zapytanie do wszystkich dzienników w poszukiwaniu komunikatów od demona zarządzania kluczem typu racoon: syslog -k Facility -k Sender racoon
Asmus

6
Ta odpowiedź nie wydaje się już aktualna: w systemie OS X El Capitan nie ma pliku /var/log/ppp.log. Istnieje katalog / var / log / ppp /, ale jest pusty. Wydaje się, że dzienniki przechodzą do /var/log/system.log.
DW

@DW Jestem na Sierra 10.12.6 i /var/log/ppp.log jest nadal zapisywany podczas pisania
PandaWood

Gdzie mogę znaleźć dzienniki Cisco IPSec?
Kirill,

Nie używając terminala i po prostu rozszerzając poprzednie informacje, na komputerze Mac otwórz narzędzie konsoli i po prawej stronie (explorer) i kliknij / var / log, powinieneś zobaczyć w środkowym panelu listę dzienników, kliknij ppp.log
Pedro Luz

11

Dla kompletności dodam sposób wyświetlania dziennika w interfejsie GUI: Otwórz narzędzie konsoli, wybierz Pokaż listę dzienników z paska narzędzi (jeśli jeszcze nie jest pokazane), a następnie wybierz PLIKI> / private / var / log> ppp.log z paska bocznego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.