Problem z „Zawsze otwieraj za pomocą” w systemie OS X


17

Chcę wiedzieć, jak mogę zastosować oprogramowanie, aby otworzyć cały ten sam dokument, na przykład chcę otworzyć cały mój dokument PDF za pomocą Skim, ale po kliknięciu go prawym przyciskiem myszy> otwórz za pomocą> innego i wybierz żądaną aplikację i zaznacz „Zawsze Otwórz za pomocą „po prostu zrób to dla tego konkretnego pliku. (Oznacza to, że zawsze otwieraj A.pdf z przeglądaniem, jeśli chcę otworzyć B.pdf nadal otwarty z„ podglądem ”).

Jak zmusić OS X do otwierania wszystkich plików pdf za pomocą Skim.

alternatywny tekst


Z ciekawości, jakiej wersji systemu operacyjnego używasz? 10,6? (nie ma to związku z pytaniem, jestem tylko ciekawskim facetem;))
Matt

to pytanie jest za stare, kiedy miałem lamparta śnieżnego
Am1rr3zA

Odpowiedzi:


37

W Finderze wybierz plik PDF, otwórz panel Informacje ( FileGet Infolub I), wybierz preferowaną aplikację, a następnie kliknijChange All…

zmienić wszystko


1
Interfejs użytkownika związany ze zmianą dokumentów domyślnych wprowadza w błąd. Czytam to pytanie, ponieważ widzę to w 10.10.4 - ustaw TextWrangler jako domyślny (Zawsze otwieraj z) dla XML poprzez okno dialogowe Otwórz za pomocą, ale nadal chce się otwierać za pomocą Xcode. Twoja poprawka to naprawiła. Apple musi naprawić to zachowanie.
jcollum

2
teraz jest 2016 i ta odpowiedź jest nadal przydatna, dzięki !!
hihell

1
2019 ... nadal przydatny: D
Teddy

6

Jeśli chcesz zadzierać ze wszystkimi rodzajami plików i „kto otwiera co”, istnieje bezpłatne okienko preferencji systemowych o nazwie RCDefaultApp, które działa w systemach Snow Leopard, Leopard, Tiger i Panther.

Możesz zmienić praktycznie dowolny rodzaj zasobu, na przykład możesz powiedzieć, że „ Acorn ” domyślnie otwiera png lub że domyślną aplikacją dla rozszerzenia „jpg” powinna być Preview.app itp.

Obsługuje również typy MIME, adresy URL i multimedia.


2

Miałem również ten problem dzisiaj (Mavericks), ale rozwiązania tutaj nie działały. Wynika to z uszkodzonego bufora usług. Uruchomiłem następujące polecenie w terminalu i wszystko znów zaczęło działać

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

Więc jeśli ktoś nie odpowiada dla ciebie, uruchom to polecenie, a potem powinno być dobrze


1

Inną opcją jest kliknięcie pliku prawym przyciskiem myszy w Finderze, a następnie zmiana „Otwórz za pomocą” na „Zawsze otwieraj za pomocą”, przytrzymując klawisz option(⌥).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.